AstroShow 2017
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej dla Młodych Badaczy
Wymiana - luneta nie wino, z wiekiem nie staje się lepsza...
rejestracja logowanie
Delta Optical
Podział
Zapraszamy do kontaktu na infolinię 801-011-337, z telefonów komórkowych (25) 786-05-20
W dniach 8.07-25.07.2017 salon Delta Optical w Gdańsku będzie nieczynny.
Podział

Teleskop Officina Stellare RC Pro 500 ST

Nr katalogowy: ProRC500
Producent:
Officina Stellare
Dostępność:
Centrala (wysyłka): brak
Warszawa: brak
Katowice: brak
Gdańsk: brak
Gwarancja: 2 lata

Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 25 786-05-20
tel.: 25 759-40-76


Cena:
tel.

Koszt przesyłki:

Kurier GLS: 20 złZdajemy sobie sprawę, że wybór pierwszego teleskopu nie należy do łatwych zadań. Mamy nadzieje, że powyższy poradnik odrobinę przybliży temat i zachęcił do spoglądania w niebo.

To co robimy, robimy z sercem, dlatego zaufało nam wielu profesjonalistów. Z naszego sprzętu korzysta m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wojskowa Akademia Techniczna, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, a nasze lornetki są na wyposażeniu 14 AstroBaz w woj. kujawsko-pomorskim.

RC Pro

Reflektory serii RC Pro to najwyższa półka teleskopów zwierciadlanych dostępnych na światowym rynku. Wykonane zostały z włoską starannością i najwyższą precyzją. Niezwykłe właściwości optyczne i mechaniczne teleskopów sprawiają, że są idealnym narzędziem w rękach nie tylko zaawansowanego amatora astrofotografii, ale i nadają się do profesjonalnych zastosowań. Stosunkowo mała światłosiła sprawia, że są one niezwykle kompaktowe. Użyte materiały mechaniczne (aluminium oraz kompozytów węglowych) zapewniają stosunkowo niewielką wagę teleskopów.

Optyka

Teleskopy RC Pro Officina Stellare wykonane zostały w systemie Ritchey-Chrétien (RC). Jest to najbardziej dokładna i aktualnie najczęściej stosowana (np. HST) modyfikacja systemu Cassegraina, obecnie przeznaczona przede wszystkim do zastosowań naukowych. Teleskopy RC charakteryzują się znacznie mniejszą komą (niwelują komę trzeciego stopnia) w stosunku do systemu Cassegraina, a także znaczną poprawą aberacji sferycznej. Oba zwierciadła w teleskopach RC mają kształt hiperboliczny. Zastosowanie takie rozwiązania daje znacznie większe pole widzenia wolne od wad optycznych. W teleskopach lustra wykonane są ze szkła charakteryzującego się niską rozszerzalnością termiczną LK7/Pyrex lub znacznie lepszego szkła ceramicznego typu SITALL*. To ostatnie charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem rozszerzalności termicznej. Gwarantuje to stabilność położenia płaszczyzny ogniskowej, a także brak zniekształceń obrazu wraz ze zmianą temperatury. Lustra standardowo pokryte są utwardzonymi warstwami aluminium, napylane są wielowarstwowo z powłokami antyrefleksyjnymi. Możliwa jest opcja pokrycia powłokami z domieszką srebra lub złota, w zależności od specyfikacji przeznaczenia teleskopu. Aby poprawić właściwości optyczne układu optycznego w teleskopach OS RC Pro, system rozszerzono o dodatkowe soczewki korekcyjne. W wyniku czego uzyskano znacznie większą płaszczyznę ogniskową wolną od wad optycznych popularnie spotykanych w systemach RC. Wielkość plamki w odległości 26 mm od osi optycznej wynosi zaledwie kilka mikronów. Użycie odpowiedniego szkła umożliwiło zapewnienie jak najszerszego spektrum przepuszczanego światła. Zestaw soczewek korekcyjnych tworzących spłaszczacz pola, można w każdej chwili usunąć (nie jest on konieczny przy fotografii z małymi kamerami CCD), zwiększając tym samym ilość światła przepuszczanego przez system, jak i również zakres jego długości. Każdy z oferowanych teleskopów przechodzi przez interferometryczny test (prośba do OS o przykład z i bez flattenera), co pozwala na dokładne sprawdzenie jakości jego optyki.

Mechanika

Tuba optyczna teleskopów OS RC Pro wykonana jest w formie ażurowej. Jedynie dla RC Pro 250 dostępna jest tuba zamknięta. Obie wykonane są ze stopów aluminium (6061/7075) i kompozytów węglowych, charakteryzujących się niemal zerową podatnością na zmiany temperatury otoczenia, co w połączeniu z lustrem wykonanym ze szkła ceramicznego (SITALL) daje bardzo stabilne położenie płaszczyzny ogniskowej. Zaawansowana technika projektowania daje gwarancję stabilności a wykorzystanie specjalnych stopów aluminium, brązu, tytanu, mosiądzu i nierdzewnej stali, wraz z wielokrotnym nanoszeniem lakieru i wcześniejszym anodowaniem metalu (elektroniczne wytworzenie warstw tlenku) sprawia, że tuby są lekkie i bardzo trwałe, a także odporne na warunki zewnętrzne. Zastosowanie trzech wentylatorów gwarantuje szybką stabilizację termiczną lustra i elementów mocujących lustro. Specjalna konstrukcja systemu montowania luster gwarantuje całkowity brak zniekształceń mechanicznych (brak astygmatyzmu), jak również daje pewność utrzymania luster w niezmiennej pozycji. Nie występuje efekt przesunięcia bądź przekrzywienia luster podczas zmiany położenia teleskopu, co gwarantuje dużą stałość położenia płaszczyzny ogniskowej. Brzeg luster obłożony jest odpowiednim materiałem nieprzeźroczystym, niwelującym wszelkie możliwe odbicia i rozproszenia światła. Przy projektowaniu tuby optycznej teleskopu wzięto pod szczególną uwagę szereg detali ułatwiających justację optyki i dostrajanie elementów mechaniczno-optycznych. Wyposażenie obejmuje mikrometryczną radialną regulację "pająka" utrzymującego wtórne lustro, manualne lub automatyczne przesuwanie lustra wtórnego, bez zmiany jego położenia w osi optycznej. Pozwala to na zmianę położenia odległości płaszczyzny ogniskowej od lustra głównego, a także ogniskowanie teleskopu. Lustro wtórne zostało wyposażone w system zapobiegający osadzaniu się na nim pary wodnej. Sam pająk wykonany jest z nierdzewnej stali, wycinanej laserowo, a przewody puszczone są w taki sposób aby nie wprowadzały dodatkowego przesłaniania lustra głównego i dodatkowej dyfrakcji światła. Teleskop jest wyposażony w układ do regulacji nachylenia płaszczyzny ogniskowej, co jest szczególnie ważne przy zastosowaniu kamer CCD z dużymi matrycami.** Duża odległość ostrzenia daje możliwość współpracy ze wszelkimi dostępnymi kamerami CCD jak i akcesoriami (rotatory pola, mikrofokusery). Wszystkie elementy mechaniczne znajdujące się na drodze optycznej światła (pająk, bufler, oprawy luster) pokryte są odpowiednimi matowymi lakierami niwelującymi wszelakie odbicia światła. Teleskop jest zmontowany i ustawiony w taki sposób, aby był gotowy do natychmiastowego użytku.

Wyposażenie dodatkowe

Teleskop jest przygotowany do współpracy z dedykowanym mikroprocesorowym kontrolerem ATC-02, wyposażonym w sześcioliniowy wyświetlacz LCD. Do podstawowych zadań ATC można zaliczyć ustawienie oraz kontrolowanie temperatury luster, mikrometryczne sterowanie ruchem lustra wtórnego, monitorowanie warunków otoczenia takich jak temperatura, wilgotość względna, czy ciśnienie. Na podstawie tych danych potrafi wyznaczyć punkt rosy i utrzymać temperaturę luster tak, aby nie osiadała na nich para wodna. Możliwa jest współpraca z komputerem poprzez platformę ASCOM umożliwiającą sterowanie funkcjami teleskopu z poziomu PC, wraz z tworzeniem dziennika. Dzięki zastosowaniu dodatkowych portów ATC może również sterować popularnymi akcesoriami jak mikrofokusery, czy rotatory pola. Poza ATC teleskop może zostać wyposażony w układ ogniskujący wtórnym lustrem, czy też mikrofokuser umieszczony blisko płaszczyzny ogniskowej. Możliwe jest również automatyzacja system zamykania i otwierania pokrywy lustra głównego. Dzięki zastosowaniu dodatkowych płaszczyzn montujących. Teleskop bardzo dobrze współpracuje z dostępnymi na rynku akcesoriami dodatkowymi (kamery CCD, pozaosiowy autoguider, itp). Możliwe jest dołączenie szukacza optycznego o średnicy obiektywu 50 do 80 mm, jak również laserowego (zielony laser o długości fali 532nm).

* SITALL (Sitall CO-115M lub Astrositallto) to ceramiczne szkło krystaliczne, produkowane w Rosji. Charakteryzujące się bardzo małym liniowym współczynnikiem rozszerzalności termicznej. Parametr CTE wielkościowo charakteryzujący rozszerzalność termiczną substancji wynosi tutaj 0 +-1.5 x 10-7 / oC w zakresie temperatur od -60oC do 60 oC. Ten typ szkła przeznaczony jest głównie do budowania luster głównych teleskopów optycznych. Przykładem mogą być zwierciadła teleskopu SALT, które wykonane są z tego typu szkła.

** W kamerach CCD wyposażonych w chipy o dużych rozmiarach może się zdarzyć, że płaszczyzna chipu będzie nieznacznie nachylona wzlędem płaszczyzny ogniskowej. Spowoduje to brak ostrości obrazu na przeciwległych sobie rogach chipu (diagonalna nieostrość). Układ regulacji ustawienia płaszczyzny ogniskowej pozwala zlikwidować ten problem, dając w efekcie idealnie ostry obraz gwiazd na całym chipie.


system optyczny: Ritchey Chrètien
średnica: 500 mm
długość ogniskowej: 4000 mm
światłosiła: f/8
typ szkła: Sitall
materiał – tuba optyczna: włókna węglowe / aluminium
waga: 85 kg
tuba optyczna: ażurowa
całkowita długość tuby optycznej: 1530 mm
średnica tuby optycznej: 700 mm
wielkość plamki w odległości 26 mm od osi optycznej: 8 um

Brak opinii o tym produkcie!Imię i nazwisko / Nick

Adres e-mail


Jest to miejsce przeznaczone na opinie użytkowników. NIE rozpatrujemy na forum opinii ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych. Tego typu zgłoszenia prosimy kierować na adres serwis@deltaoptical.pl.

Zapytania m.in. o dostępność, zakupy ratalne itp. prosimy kierować na adres e-mail info@deltaoptical.pl

Opinia

Wprowadź ponizszy kod potwierdzający do formularza
...


Innowacyjna gospodarka

Paczkomaty InPost

Stopka

Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C.

Copyright © 2002-2017 Delta Optical
0.043651103973389