

Teleskop słoneczny LUNT LS60THa/ B1200C

Dostępność:
centrala (sp. wysyłkowa): brak
salon w Warszawie: brak
salon w Katowicach: brak
salon w Gdańsku: brak

Gwarancja: 2 lata
Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 0-25 786 05 20
tel.: 0-25 759 40 76

Teleskop Słoneczny Lunt 60mm w paśmie H-alfa, z podwójnym etalonem działającym w paśmie H-alfa, oraz nasadką kątową 90* z filtrem blokującym 1200.
Zastosowane podwójne filtrowanie daje możliwość uzyskania szerokości połówkowej pasma 0.55 Angstrema, a to przekłada się na większą wyrazistość szczegółów powierzchni słońca i detali na jego krawędzi. (1 Angstrem = 0.1nm).
Teleskop posiada obiektyw o średnicy 60mm i ogniskowej 500 mm jest to achromatyczny refraktor, z wbudowanym wewnątrz systemem etalonów przepuszczających pasmo o szerokości 0,8 angstrema (H-alfa).
Teleskop wyposażono w dodatkowy filtr o średnicy 50mm, LS 50F H Alfa 0,75 angstrema, oraz nasadkę kątową z filtrem blokującym UV/IR 1200 (12mm średnicy). Filtry w takim zestawieniu przepuszczają wiązkę światła w długości fali H-alfa 656.26 nm o szerokości pasma 0.55 angstrema. Efekt działania takiego teleskopu jest dość spektakularny. Na tarczy słonecznej, możemy zaobserwować wiele subtelnych i nie zauważalnych w widmie ciągłym detali np.:protuberancje, granulację, aktywne obszary wokół plam słonecznych, materię zawieszoną na liniach słonecznego pola magnetycznego
Teleskop posiada metalowy tubus koloru perłowo/białego, zakończony jest 2” wyciągiem okularowym Crayforda z przekładnią 1:10
Dodatkowe materiały
![]() |
Artykuł: "Techniki obserwacji i prezentacji Słońca" Urania nr 2/2012 (757), strona 75-84) |
układ optyczny: refraktor
średnica obiektywu: 60mm z filtrem wewnętrznym H Alfa (0,8 Angstrema)
dodatkowy filtr: 50 mm LS50f H Alfa (0,75 Angstrema)
nasadka kątowa: UV/IR Block B1200
długość ogniskowej: 500mm
światłosiła: f/8,3 i f/10 (przy użyciu dodatkowego filtra)
wyciąg: 2" Crayford z przekładnia 1:10
Zapraszam na stronę producenta http://www.luntsolarsystems.com/galleries.html
Panie delta na jakiej stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia zrobione przez ten teleskop ?






















KOSZYK (0)







