AstroShow 2017
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej dla Młodych Badaczy
Wymiana - luneta nie wino, z wiekiem nie staje się lepsza...
rejestracja logowanie
Delta Optical
Podział
Zapraszamy do kontaktu na infolinię 801-011-337, z telefonów komórkowych (25) 786-05-20
W dniach 8.07-25.07.2017 salon Delta Optical w Gdańsku będzie nieczynny.
Podział

Montaż paralaktyczny 10Micron GM2000

Nr katalogowy: 1452000
Producent:
Micron
Dostępność:
Centrala (wysyłka): brak
Warszawa: brak
Katowice: brak
Gdańsk: brak
Gwarancja: 2 lata

Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 25 786-05-20
tel.: 25 759-40-76


Cena:
45558.5 zł

Koszt przesyłki:

Kurier GLS: 20 złMontaż 10micron GM2000 QCI jest montażem paralaktycznym typu niemieckiego. Ze względu na swoją małą wagę, daje możliwość mobilności. Duży udźwig montażu, sprawia, że można do niego dołączyć bardzo dużo aparatury bez obaw na złe prowadzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować ten montaż w małych obserwatoriach astronomicznych, również przydomowych. Przeznaczony jest głównie jest dla średnio i bardzo zaawansowanych miłośników astrofotografii.

Niezbyt duża waga montażu - 28 kg, sprawia, że jest on zaliczany do grupy przenośnych. Producent zdecydował się na wprowadzenie innowacyjnego systemu, pozwalającego odłączyć oś deklinacji. Dzięki temu znacznie ułatwiono mobilność montaż, którego części po rozłożeniu ważą odpowiednio 13 i 15 kg. Dzięki odpowiednio wykonanym trzpieniom i śrubom zaciskowym można mieć pewność precyzyjnego i powtarzalnego złożenia montażu. Obudowa teleskopu, jak i osie kąta godzinnego i deklinacji wykonane są z odpowiednich stopów stali. Grubościenne materiały zostały  wykorzystane do wykonania obu osi o średnicy 50 mm dla. Do budowy montażu zdecydowano się na użycie stopu stali, ze względu na jej 3 krotnie większą sztywność od aluminium. Dobór materiałów jak i precyzja konstrukcji i wykonania powoduje dużą sztywność i wytrzymałość montażu. Aby zwiększyć wytrzymałość zastosowano w osiach stożkowe łożyska
walcowe, co pozwala na dołączenie aparatury o wadze aż do 50kg, natomiast optymalna nośność wynosi 40kg. Jest to jedyny montaż tej klasy na rynku umożliwiający dołączenie tak dużej ilości aparatury. Regulacja montaż dla danej szerokości geograficznej jest bardzo szeroka. Pozwala używać montaż na szerokościach geograficznych od 22 do 66 stopni. Po wyregulowaniu można zablokować pochylanie się osi 7 niezależnymi śrubami. Duża płyta mocowania i regulacji kąta azymutu o średnicy 125 mm, wraz z precyzyjnym sześcio punktowym systemem zacisku oznacza, że montaż można bezpiecznie przymocować na przenośnym statywie, bądź na słupie metalowym w przypadku permamentnego ustawienia montażu. Ponadto system ten zapewnia możliwość regulacja kąta azymutu w zakresie +/- 10 stopni, przy pomocy dwóch śrub.

Do wykonania przekładni ślimakowych zastosowano materiał brąz B14 i odpowiednie stopy hartowanej stali (nie jest to stal nierdzewna). W połączeniu z precyzyjnym wykonaniem mechanicznym, daje to bardzo dobrą kombinację umożliwiającą pozbycie się wszelkich błędów periodycznych. W przypadku montażu GM2000 błąd periodyczny przed korekcją wynosi jedynie +-3 sekundy łuku (maksymalnie do 4 sekund łuku). Po wprowadzeniu poprawek błąd prowadzenia w osi godzinnej spada do 1 sekundy łuku. Odbywa się to też dzięki zastosowaniu stosunkowo dużych średnic ślimacznic w przekładniach ślimakowych. W obu osiach zastosowano ślimacznicę o średnicy 172 mm i 215 zębach.

Jako napęd obu osi zastosowano bezszczotkowe silniki servo AC. Daje to gwarancję odpowiedniej mocy podanej na osie, a także długą żywotność silnika. Wymagają zasilania ze źródła 24 woltowego, przy maksymalnym poborze prądu 1.7 ampera. Przy prowadzeniu pobór prądu spada do 0.6 ampera. Zastosowanie paska klinowego przenoszącego napęd z silnika na przekładnię ślimakową umożliwiła praktycznie całkowitą likwidację luzu napędu (backlash) i pozwoliła na zwiększenie prędkości GoTo do 8 stopni na sekundę. Zachowano przy tym bardzo
dużą precyzję ustawiania na obiekty na niebie mniejszą niż 30 sekund łuku. Maksymalna ilość gwiazd jaką mamy do dyspozycji kalibrując montaż to 25. Istnieje możliwość wyposażenia montażu w enkodery optyczne poprawiające znacznie dokładność ustawienia i prowadzenia. W montażu GM2000 dokładność prowadzenia obliczona na podstawie jednego kroku silnika wynosi 0.1 sekundy łuku, a montaż może prowadzić z różnymi prędkościami. Do dyspozycji mamy prędkość gwiazdową, słoneczną, księżycową i predefiniowaną przez użytkownika. Ta ostatnia pozwala na ustawienie prędkości w obu osiach niezbędną do fotografowania komet, czy planetoid. System zaopatrzony jest w odpowiedni system zapobiegający nadmiernemu skręcaniu przewodów i umożliwia prowadzenie do 30 stopni po przejściu przez lokalny południk.

Pracą montażu zarządza system QCI. Jest to niezależny komputer, oparty na procesorze AMD, pracujący pod systemem operacyjnym Linux. System QCI sprawia, że nie jest potrzebne zastosowanie zewnętrznego komputera PC. Zaopatrzony jest w klawiaturę numeryczną, oraz 2 liniowy wyświetlacz pozwalający wypisać łącznie 32 znaki. Temperatura pracy tego urządzenia zawiera się w zakresie +40 -20 stopni Celsjusza. Montaż można połączyć z komputerem PC, a sterowanie odbywa się za pomocą protokołu ASCOM, LX200, czy też AP GTO. Możliwe jest
sterowanie montażem używając najbardziej popularnych programów MaximDL, TheSky, czy też Perseus. Montaż może być sterowany używając kabla RS-232, na odległość nie większą niż 15 m. Przy użyciu przewodu LAN, odległość ta zwiększa się do 100m. System może być również sterowany z zewnętrznej sieci ethernet. Sterowanie odbywa się za pomocą "wirtualnego" pilota QCI.

Montaż wyposażony jest w szereg wejść. Dostępny jest port LAN umożliwiający komunikację montażu z komputerem PC. Dostępne jest również port autoguidera w systemie S-Big, oraz port do opcjonalnego odbiornika GPS. Dodatkowym portem można dołączyć akcesoria oferowane przez firmę AlpineAstro.

Zewnętrzne części wykańczane są ręcznie. Mimo, że jest to pracochłonny proces, to jednak otrzymany efekt jest bardzo estetyczny, co w połączeniu z metalicznie szarym kolorem daje mu niezwykły wygląd.


średnica osi kąta godzinnego: 50 mm
średnica osi deklinacji: 50 mm
materiał: stopy stali
ułożyskowanie: stożkowe łożyska walcowe
Przekładnia ślimakowa osi kąta godzinnego

średnica ślimaka 24 mm
materiał: stopy hartowanej stali
średnica ślimacznicy: 172
ilość zębów na ślimacznicy: 215
materiał: brąz B14
Przekładnia ślimakowa osi deklinacji

średnica ślimaka : 24 mm
materiał: stopy hartowanej stali
średnica ślimacznicy: 172
ilość zębów na ślimacznicy: 215
materiał: brąz B14
maksymalny luz bliski zeru dzięki zastosowaniu paska przenoszącego napęd z silników na przekładnie ślimakową
silnik: AC Servo
napięcie zasilania: 24 V
pobór prądu: 0.6 A przy śledzeniu, maksymalnie 1.7 ampera
maksymalna prędkość przemieszczania 8o/sekundę
dokładność ustawiania: <30” z wewnętrznym mapowaniem na 10 gwiazdach
dokładność prowadzenia: +/- 3” (maksymalnie +/- 4”) bez korekcji na błędy periodyczne
system sterowania: QCI
waga: 28 kg, po rozłożeniu na części oś deklinacji 13 kg, os kąta godzinnego 15 kg
nośność: maksymalnie 50kg, optymalna 40kg bez przeciwwag
regulacja nachylenia osi deklinacji: 22o-66o
regulacja w azymucie: +/- 10o
ramię przeciwwagi 40mm średnicy wykonane z nierdzewnej stali, waga 4kg
przeciwwagi: 6 kg lub 12 kg, stal niklowana
lunetka biegunowa: 6x20, pole widzenia 8o podświetlana
Rozmiary

średnica podstawy: 150 mm

Brak opinii o tym produkcie!Imię i nazwisko / Nick

Adres e-mail


Jest to miejsce przeznaczone na opinie użytkowników. NIE rozpatrujemy na forum opinii ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych. Tego typu zgłoszenia prosimy kierować na adres serwis@deltaoptical.pl.

Zapytania m.in. o dostępność, zakupy ratalne itp. prosimy kierować na adres e-mail info@deltaoptical.pl

Opinia

Wprowadź ponizszy kod potwierdzający do formularza
...


Innowacyjna gospodarka

Paczkomaty InPost

Stopka

Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C.

Copyright © 2002-2017 Delta Optical
0.030472993850708