Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej dla Młodych Badaczy
AstroShow 2017
Wymiana - luneta nie wino, z wiekiem nie staje się lepsza...
rejestracja logowanie
Delta Optical
Podział
Zapraszamy do kontaktu na infolinię 801-011-337, z telefonów komórkowych (25) 786-05-20
Podział

Montaż Software Bisque Paramount ME

Nr katalogowy: 1851150
Dostępność:
Centrala (wysyłka): brak
Warszawa: brak
Katowice: brak
Gdańsk: brak
Gwarancja: 2 lata

Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 25 786-05-20
tel.: 25 759-40-76


Cena:
18590 USD

Koszt przesyłki:

Kurier GLS: 20 złMontaż Paramount ME firmy Software Bisque jest montażem paralaktycznym typu niemieckiego. Montaż jest w pełni automatyczny i jest przeznaczony dla zaawansowanych amatorów astronomii, lub profesjonalnych w małych obserwatoriach astronomicznych. Montaż bardzo dobrze współpracuje z teleskopami znanych, światowych producentów takich jak PlaneWave, Officina Stellare, RCOS, Takahashi, Celestron czy też Meade.

Elementy z jakich został wykonany montaż, to głównie nierdzewna stal i aluminium. Wszystkie przekładnie ślimakowe wykonane zostały z mosiądzu i aluminium. Wszystkie elementy aluminiowe poddane zostały anodyzacji (pokrycia tlenkiem aluminium) w celu uzyskania trwałości barw i zewnętrznych powłok. Ponieważ każda z części wykonywana jest osobno i poddana anodyzacji oddzielnie, mogą występować drobne różnice w barwach. Nadaje to jednak niepowtarzalności tym montażom. Montaże dostępne są w kolorze czerwonym lub czarnym. Cała waga montażu wynosi 29.5kg, co sprawia, że montaż może być używany nie tylko stacjonarnie, ale również w plenerze. Do montażu dołączone są dwie 9-cio kilogramowe przeciwwagi. W razie konieczności możliwe jest dołożenie kolejnych, w takiej ilości aby dołączona aparatura nie przekroczyła maksymalnej nośności montażu. Maksymalna ciężar dołączonej aparatury na tym  montażu to 68 kg (bez przeciwwag), co po założeniu przeciwwag daje 136 kg całkowitego udźwigu. Przeciwwagi można zamontować na dołączanym ramieniu o długości 460mm i szerokości 36mm. Można dołączyć jednocześnie sześć dziewięciokilowych odważników. Przewody komunikacyjne z teleskopem, kamerą CCD lub opcjonalnymi akcesoriami, można przeprowadzić specjalnym otworem przechodzącym przez środek montażu.

Regulacja szerokości geograficznej montażu możliwa jest w zakresie od 15 do 58 stopni. Ustawienie azymutu montażu można bardzo łatwo regulować w zakresie 8 stopni, a stabilność podstawy zapewniona jest dzięki 11 calowej osi obrotu. Rotacja azymutalna montażu jest bardzo precyzyjna i powtarzalna, co zapewnia łatwość przy ponownym ustawianiu montażu. Do montażu można dołączyć poziomicę, umożliwiającą dokładne wypoziomowanie podstawy, konieczne do dobrego zgrania osi kąta godzinnego z osią obrotu Ziemi. Montaż można ustawić na stałe na odpowiednio przygotowanym słupie metalowym, lub też wykorzystać jeden z oferowanych przez producenta słupów przenośnych.

Oś obrotu w kącie godzinnym ułożyskowana jest łożyskiem o średnicy wewnętrznej 5.5 cala i zewnętrznej 8.8 cala. Do osadzenia osi deklinacji zastosowano łożyska o średnicach wewnętrznej i zewnętrznej odpowiednio 4.3 i 6.7 cala. Przekładnie ślimakowe zostały wykonane z mosiądzu, do wykonania pozostałych użyte zostało aluminium. W przekładni osi godzinnej zastosowano ślimacznicę o średnicy 29cm i 579 zębach. W osi deklinacji ślimacznica ma średnicę 18.9cm i 375 zębów. Taka konstrukcja umożliwia bardzo mały błąd periodyczny - podwójna amplituda to maksymalnie 7 sekund łuku (+/-3.5) przed korekcją na błędy okresowe i z błędem na poziomie sekundy (podwójna amplituda) po tejże korekcji. Mechaniczne rozwiązania pozwalają na przekroczenie lokalnego południka o 7 stopni. Wartość ta jest jednak ograniczona programem do 5 stopni.

W konstrukcji zastosowano bezszczotkowe silniki servo prądu stałego. Pozwala to znacznie zwiększyć żywotność silnika, a także regulować ich obrotem w znacznym zakresie. Teleskop potrafi zmieniać swoje położenie z prędkością 3.5 stopnia na sekundę w osi kąta godzinnego i 5 stopni na sekundę w osi deklinacji. Dzięki dużej wewnętrznej rozdzielczości enkoderów (56-bit), zastosowaniu mikroprocesora w układzie sterowania i dużemu zakresowi obrotu silników w koncie godzinnym i deklinacji (0-4000) możliwe jest bardzo precyzyjne śledzenie obiektów typu komety, asteroidy.

Błędy okresowe (Periodic Error) i luz na przekładniach (backlash). Teleskopy PE charakteryzują się znikomo małym błędem periodycznym. Odpowiednio zaprojektowany system sprężynowego docisku sprawia, że przed zastosowaniem korekcji na błędy periodyczne niedokładność prowadzenia sięga jedynie +/-3.5". Po korekcji, całkowity błąd nie przekracza 1" (+/-0.5"). Korekcja może być dokonana nawet z krzywą opisaną stopniem ósmym (tylko za pomocą opcjonalnego programu), co daje niezwykle płynną korekcję na błędy periodyczne. Również tego typu montaż przekładni ślimakowej i niektórych części przełożenia napędzanych paskiem klinowym, powoduje brak luzów pomiędzy elementami przekładni przy zmianie kierunku ruchu montażu. Oznacza to, że w montażach Paramount ME praktycznie nie występuje żaden luz (jest on poniżej 2 sekund łuku). Automatyka montażu wyposażona jest w bardzo dokładny zegar kwarcowy z mechanizmem kompensacji termicznej, co daje bardzo dużą dokładność taktowania silników, nie zależnie od temperatury.

W teorii, dzięki zastosowaniu enkoderów optycznych, dokładność ustawiania montażu na obiekty na niebie sięga 1/3 sekundy łuku. W praktyce, po zastosowaniu programu TPoint, dokładność sięga 10 - 30 sekund łuku. Ponadto montaże Paramount ME zostały wyposażone w funkcje ustawiania się w pozycji bazowej (z dokładnością dawaną przez enkodery - 1/3 sekundy łuku). Oczywiście wymagana jest wcześniejsze ustawienie montażu na biegun północny. Daje to niezliczoną ilość korzyści, a najważniejsze z nich to: możliwość natychmiastowego użytkowania po włączenia montażu zachowując całkowite bezpieczeństwo związane z orientacją tuby optycznej. Zostają zachowane wszystkie funkcje teleskopu takie jak PEC, orientacja teleskopu na niebie.

Montaż został wyposażony w port autoguidera w standardzie S-Big, a także w port obsługujący mikrofokuser. Dołożono dodatkowy port DB9, programowalny przez użytkownika z poziomu opcjonalnych aplikacji.

Maksymalny pobór mocy przez montaż, to jedynie 50 wat przy maksymalnej prędkości obrotów silników w obu osiach. Przy prowadzeniu moc pobierana przez urządzenie wynosi jedynie 20 wat. Zaleca się zastosowanie zasilacza 80 wat, z napięciem wyjściowym 48 wolt i prądzie 1.66 ampera. Zasilacze stosowane w montażach współpracują z napięciem sieciowym do 240 wolt. Sterowanie montażem możliwe jest tylko z poziomu komputera PC, za pomocą dostarczonego z montażem oprogramowania. Oprogramowanie działa pod systemem operacyjnym Windows w wersjach 7, Vista lub XP. Połączenie montażu z komputerem może odbywać się za pomocą złącza USB, RS-232. Możliwe jest również wykorzystanie złączki USB - RS-232, natomiast nie są wspierane połączenia USB - PCMCIA.

Do montażu dołączone jest oprogramowanie umożliwiające jego sterowanie, jak i ustawienie. W pakiecie można znaleźć programy takie jak: TheSky6 Pro (planetarium + sterowanie teleskopem), CCDSoft (oprogramowanie do sterowania kamerami CCD oraz obróbki zdjęć astronomicznych), TPoint (program wspomagający ustawienie montażu), Orchestrate (oprogramowanie do pisania własnych skryptów), IAClient/Server (pakiet pozwalający na sterowanie teleskopem przez internet).


waga: 38 kg

Brak opinii o tym produkcie!Imię i nazwisko / Nick

Adres e-mail


Jest to miejsce przeznaczone na opinie użytkowników. NIE rozpatrujemy na forum opinii ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych. Tego typu zgłoszenia prosimy kierować na adres serwis@deltaoptical.pl.

Zapytania m.in. o dostępność, zakupy ratalne itp. prosimy kierować na adres e-mail info@deltaoptical.pl

Opinia

Wprowadź ponizszy kod potwierdzający do formularza
...


Innowacyjna gospodarka

Paczkomaty InPost

Stopka

Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C.

Copyright © 2002-2017 Delta Optical
0.04615592956543