AstroShow 2017
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej dla Młodych Badaczy
Wymiana - luneta nie wino, z wiekiem nie staje się lepsza...
rejestracja logowanie
Delta Optical
Podział
Zapraszamy do kontaktu na infolinię 801-011-337, z telefonów komórkowych (25) 786-05-20
W dniach 8.07-25.07.2017 salon Delta Optical w Gdańsku będzie nieczynny.
Podział

Teleskop Officina Stellare Hiper Apo 80

Nr katalogowy: HIPER80
Producent:
Officina Stellare
Dostępność:
Centrala (wysyłka): brak
Warszawa: brak
Katowice: brak
Gdańsk: brak
Gwarancja: 2 lata

Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 25 786-05-20
tel.: 25 759-40-76


Cena:
tel.

Koszt przesyłki:

Kurier GLS: 20 złZdajemy sobie sprawę, że wybór pierwszego teleskopu nie należy do łatwych zadań. Mamy nadzieje, że powyższy poradnik odrobinę przybliży temat i zachęcił do spoglądania w niebo.

To co robimy, robimy z sercem, dlatego zaufało nam wielu profesjonalistów. Z naszego sprzętu korzysta m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wojskowa Akademia Techniczna, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, a nasze lornetki są na wyposażeniu 14 AstroBaz w woj. kujawsko-pomorskim.

HiPer APO

Seria HiPer Apo to najwyższa półka dostępnych refraktorów, przeznaczona dla bardzo wymagających adeptów astrofotografii. Prócz starannego wykonania i bardzo ciekawego stylu zastosowano obiektywy produkowane przez najlepsze rosyjskie zakłady optyczne, a zaprojektowane przez geniusza w tej dziedzinie - Thomasa Backa. Super apochromatyczny tripletowy obiektyw o średnicy 80mm i tripletowe apochromaty o średnicach 105-180mm sprawią, że fotografia obiektów astronomicznych będzie przyjemnością. Zapewni to bardzo szerokie pole wolne od wad optycznych (nawet do 60mm) i bardzo duża światłosiła (f/6). A wszystkie teleskopy serii, o średnicy powyżej 105mm można bardzo prosto zamienić na wysokiej jasności, siedmioelementowe astrografy o światłosile nawet f/3.7!

Optyka

Sercem refraktorów HiPer APO jest obiektyw wykonany z jednego z najlepszych dostępnych na rynku tripletów super- i apochromatycznych. Dla najmniejszego z oferowanych refraktorów tej serii jest to rozdzielony zespół trzech soczewek (air-spaced triplet*) Super APO (superapochromat**) produkowany przez rosyjskie zakłady LOMO, gdzie jako element niskodyspersyjny zastosowano soczewkę fluorytową. Natomiast dla większych średnic (105-120 mm) jest to w pełni apochromatyczne*** rozdzielony triplet* zaprojektowany przez Thomasa Backa (jednego z najlepszych konstruktorów obiektywów soczewkowych - TMBOptics), produkowany aktualnie w zakładach LZOS (blisko Moskwy). W triplecie zastosowano zewnętrzne szkła wykonane ze szkła kronowego, wewnętrzna soczewka jest wykonana ze szkła o super niskiej dyspersji OK4. Wszystkie obiektywy są montowane, kolimowany i testowany bezpośrednio u producenta, zatem istnieje pewność dokładnie złożonego obiektywu. OS wykonuje jedynie końcowy montaż i kolimację systemu optycznego z maksymalną dostępną dokładnością i precyzją. Ponadto wszystkie triplety produkowane w zakładach LZOS dostarczane są standardowo z wynikami testów interferometrycznych, co daje pewność dobrej jakości optyki. Wszystkie instrumenty są testowane i kolimowane przed wysyłką przez bardzo dokładny autokolimator, przy użyciu laserowo generowanej plamki świetlnej. W ofercie produktów OS można znaleźć wyjątkowy reduktor ogniskowej i spłaszczacz pola w jednym. Reduktor 0.625x złożony jest z czterech rozdzielonych elementów soczewek, z której jedna jest ED i potrafi zmienić standardowe APO w superszybki, siedmioelementowy astrograf o światłosile nawet do f/3.7 (APO 130 f/6). Ponadto zachowane jest bardzo duże płaszczyzna ogniskowa wolna od wad optycznych, znakomicie nadająca się do fotografowaniu przy użyciu aparatów pełnoklatkowych (24x36mm), czy też kamer CCD opartych na czipie Kodak KAF 16803 o przekątnej aż 52 mm!

Mechanika

Tuby optyczne wykonane są z włókien grafitowo-węglowych (włókna te wykonywane są w komorach niskociśnieniowych), natomiast element utrzymujące obiektyw i wyciąg okularowy wykonane są ze stopów aluminium: antykorozyjnego (6061) i technicznie nazwanego stopu aluminium - ergal (7075). Tuby optyczne wykonane są z największą dostępną precyzją, tak aby zachować wymaganą sztywność i małą wagę. Zastosowanie tuby optycznej z materiałów bardzo mało podatnych na zmianę temperatury gwarantuje stałość położenia płaszczyzny ogniskowej wraz ze zmianami temperatury otoczenia. Wszystkie elementy mechaniczne zostały pokryte utwardzanymi, wielowarstwowymi powłokami lakieru. W tubie optycznej umieszczonych zostało 7 przesłon likwidujących wszelkie wewnętrzne odbicia, oraz zapobiegające przedostawaniu się światła pozaosiowego i rozproszonego do detektora. Każda z przesłon wycięta została laserowo ze stali nierdzewnej. Mocowanie wszelkich elementów optycznych jak i mechanicznych wykonane jest z niezwykłą precyzją, aby uniknąć wszelkiego rodzaju napięć mechanicznych powstających w elementach optycznych refraktora. Cała linia powyżej 130 mm została wyposażona w nowatorski system chłodzący wnętrze tuby optycznej. Idea polega na wykonaniu dziewięciu otworów umieszczonych zarówno w aluminiowym elemencie mocowania obiektywu, jak i w elemencie łączącym tubę optyczną z wyciągiem okularowym. Ponadto zastosowane zostały trzy mikrowentylatory elektryczne ze sterowaniem prędkości obrotu. W refraktorach przeprojektowano diafragmy w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza wzdłuż tuby optycznej, bez niebezpieczeństwa dostania się kurzu i pyłu do środka tuby. Dzięki temu uniknięto problemów z termicznym rozmywaniem i powiększaniem się rozmiarów gwiazd, oraz skrócony został czas termicznej stabilizacji tuby optycznej. W refraktorach powyżej 105mm został zastosowany system umożliwiający korekcję położenia wyciągu optycznego, tak aby płaszczyzna kamery CCD z dużym chipem pokrywała się dokładnie z płaszczyzną ogniskową. Umożliwia to uzyskanie idealnie punktowych obrazów gwiazd na całym czipie kamery, szczególnie w jej rogach. Szczególną uwagę przyłożono do wyciągów okularowych. Zastosowane zostały 2 i 3.5 calowe mikrofokusery firmy Starlight Instruments. Każdy z teleskopów serii HiPer APO przygotowany jest do współpracy z elektronicznymi mikrofokuserami. Tuba optyczna wyposażona została w wysuwaną osłonę zapobiegającą się osadzaniu pary wodnej na obiektywie, co również pozwala zmniejszyć rozmiary refraktora podczas transportu, w odpowiednich walizkach dostępnych w ofercie OS.

Akcesoria

Jako wyposażenie dodatkowe refraktorów można wymienić reduktory ogniskowej / spłaszczacze pola, które dają około sześciocentymetrowe pole wolne od wad. Refraktory dostosowane są do współpracy ze wszelkiego rodzaju akcesoriami astronomicznymi typu mikrofokusery elektroniczne, czy też rotatory pola, a także kamery CCD. Do tuby można dołączyć dodatkową szynę dovetail, czy też piggyback pozwalające zamontować dodatkową tubę optyczną (np. autoguider). Teleskop można wyposażyć w szukacz od 50 do 80 mm średnicy obiektywu, lub tez zielony laser w zastępstwie lunetki celowniczej (długość fali 532nm).


* rozdzielony (air-spaced) triplet - to technologia, w której dwuwypukła soczewka kronowa otoczona jest z obu stron wklęsło-wypukłą soczewką wykonaną ze szkła flintowego.Dzięki dobrze dobranej krzywiźnie soczewek oraz zastosowaniu trzech soczewek wykonanych z dwóch rodzajów szkła możliwe jest usunięcie aberracji sferycznej, komy, oraz silnego zredukowania aberracji chromatycznej drugiego stopnia. Usuwa również chromatyczne halo powstające wokół gwiazd. W dużym stopniu redukowany jest astygmatyzm i krzywizna płaszczyzny ogniskowej. Rodzaj szkieł użytych do budowy tripletu może być różny. Często spotyka się szkła FPL53 lub OK4. Soczewki tripletu są oddzielone od siebie, stąd nazwa air-spaced.

** superapochromat - to obiektyw korygowany na aberrację chromatyczną dla czterech różnych kolorów. Oznacza to, że w dobrze wykonanym obiektywie istnieje wspólny punkt ogniskowy dla czterech różnych kolorów. Dobrze wykonany obiektyw będzie charakteryzował się nieznaczną (niemal zerową) aberracją chromatyczną.

*** apochromat - to gorsza odmiana obiektywu, w której korekcja na aberrację chromatyczną wykonana jest dla trzech różnych kolorów


typ: Super apochromatyczny tryplet
średnica: 80 mm
długość ogniskowej: 480 mm
światłosiła: f/6
typ szkła: super apochromat FlCr
materiał – tuba optyczna: włókna węglowe, aluminium
waga: 2.5 kg
całkowita długość tuby optycznej ze złożonym odrośnikiem: 350 mm
średnica tuby optycznej: 115 mm

Brak opinii o tym produkcie!Imię i nazwisko / Nick

Adres e-mail


Jest to miejsce przeznaczone na opinie użytkowników. NIE rozpatrujemy na forum opinii ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych. Tego typu zgłoszenia prosimy kierować na adres serwis@deltaoptical.pl.

Zapytania m.in. o dostępność, zakupy ratalne itp. prosimy kierować na adres e-mail info@deltaoptical.pl

Opinia

Wprowadź ponizszy kod potwierdzający do formularza
...


Innowacyjna gospodarka

Paczkomaty InPost

Stopka

Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C.

Copyright © 2002-2017 Delta Optical
0.027236938476562