AstroShow 2017
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej dla Młodych Badaczy
Wymiana - luneta nie wino, z wiekiem nie staje się lepsza...
rejestracja logowanie
Delta Optical
Podział
Zapraszamy do kontaktu na infolinię 801-011-337, z telefonów komórkowych (25) 786-05-20
W dniach 8.07-25.07.2017 salon Delta Optical w Gdańsku będzie nieczynny.
W dniu 22 lipca salon DO w Katowicach będzie nieczynny.
Podział

Teleskop Officina Stellare Veloce RH 200

Nr katalogowy: ID-02998
Producent:
Officina Stellare
Dostępność:
Centrala (wysyłka): dostępny (24h)
Warszawa: 2-3 dni
Katowice: 2-3 dni
Gdańsk: 2-3 dni

Zamów produkt teraz,
a otrzymasz go
we wtorek 25-07-2017


Zamówienia złożone do godziny 15:00 (pn-pt) za pobraniem lub z płatnością on-line z wysyłką firmą
kurierską GLS-Poland realizujemy
tego samego dnia.


Gwarancja: 2 lata

Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 25 786-05-20
tel.: 25 759-40-76


Cena:
tel.

Koszt przesyłki:

Kurier GLS: 20 złZdajemy sobie sprawę, że wybór pierwszego teleskopu nie należy do łatwych zadań. Mamy nadzieje, że powyższy poradnik odrobinę przybliży temat i zachęcił do spoglądania w niebo.

To co robimy, robimy z sercem, dlatego zaufało nam wielu profesjonalistów. Z naszego sprzętu korzysta m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wojskowa Akademia Techniczna, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, a nasze lornetki są na wyposażeniu 14 AstroBaz w woj. kujawsko-pomorskim.

Zachęcamy do przeczytania krótkiej recenzji Pana Macieja Kapkowskiego na naszym blogu http://deltasky.pl/?p=1145

Astrografy Veloce to potężne narzędzie do fotografowania dużych obszarów nieba. Duża światłosiła (f/3) i bardzo duże pole widzenia w zależności od modelu (42-60mm) dają możliwość użycia dowolnej kamery CCD dostępnej na rynku. Prócz zdumiewających własności optycznych teleskopy zostały zaprojektowane we włoskim stylu - są dokładnie wykonane i mają bardzo ciekawy i nowatorski wygląd.

Optyka

Astrografy Veloce wykonane są w bardzo nowatorskim systemie optycznym Riccardi-Honders, należących do grupy teleskopów katadioptrycznych*. Głównym elementem tego typu systemów optycznych jest lustro Mangina, będące jednocześnie elementem refrakcyjnym jak i refleksyjnym. Jest to soczewka wklęsło wypukła z nałożonymi na tylną powierzchnię powłokami refleksyjnymi. Światło docierając do niego przechodzi przez warstwę szkła (BK7) ulegając załamaniu. Następnie docierając do drugiej krawędzi szkła ulega odbiciu od powłoki refleksyjnej nałożonej na tylną powierzchnię lustra i ponownie ulega załamaniu przechodząc raz jeszcze przez szkło z którego wykonane jest lustro Mangina. W efekcie uzyskujemy imitację tripletu soczewek. Całość dopełnia płyta korekcyjna umieszczona na wlocie tubusa, zwierciadło wtórne i zestaw soczewek korekcyjnych umieszczonych w tylnej części tubusa. Zestaw dwóch soczewek korekcyjnych gwarantuje niezwykle dużą płaszczyznę wolną od wad optycznych i niezwykle mały rozmiar plamki daleko od osi optycznej. Niezmiernie istotnym faktem jest sferyczność każdej powierzchni zwierciadeł i płyty korekcyjnej co gwarantuje łatwość kolimacji systemu i jego bardzo długą stabilność. Astrografy Veloce wykonane są z najwyższej klasy szkła BK7 a lustro wtórne ze szkła SITALL charakteryzującego się niemalże zerową ekspansją termiczną. Astrografy Veloce charakteryzują się bardzo dużą światłosiłą (f/3) umożliwiające wykonywanie zdjęć dużych fragmentów nieba z jednocześnie możliwym krótkim czasem naświetlania. Pole ogniskowe wolne od wad optycznych wynosi 42mm dla astrografu o średnicy 200mm i aż 60mm dla średnicy 300mm co daje możliwość zastosowania kamer opartych na czipie Kodak KAF 16803, o rozmiarach liniowych 36.8x36.8mm.

Mechanika

Zamknięta tuba optyczna, której elementy zostały wykonane stopów aluminium (7075 potocznie zwany Ergal, lub Zicral), nierdzewnej stali, brązu, została zaprojektowana w ten sposób aby uniemożliwiać zmianę położenia płaszczyzny ogniskowej podczas zmian temperatury otoczenia. Specjalne dopasowanie materiałów i konstrukcja tuby optycznej gwarantuje kompensowanie się wzajemne elementów tuby optycznej, tak aby termiczna zmiana długości całego układu była stała. Gwarantuje to stabilność ostrości obrazu podczas całej sesji fotograficznej. Duża odległość ogniskowania umożliwia współpracę teleskopu wraz z każdą dostępną kamerą CCD lub lustrzanką DSLR dostępną na rynku. Mechanicznie "back focus" wynosi 180mm dla Veloce 300 i 115 dla Veloce 200, a po zastosowaniu mikrofokusera, który specjalnie został zaprojektowany do tego teleskopu, do dyspozycji pozostaje około 65 mm. Duży odrośnik gwarantuje brak osadzania się rosy na płycie korekcyjnej. Wszystkie elementy zostały wykonane z największą możliwą precyzją mechaniczną i poddane zostały anodyzacji, co sprawia, że są odporne na wszelkie warunki zewnętrzne. Tuba optyczna wyposażona jest w szynę dovetail typu Vixen GP. Używając opcjonalnych akcesoriów można podłączyć teleskop do dowolnego typu montażu. Dodatkowo tuba została zaopatrzona w manualny wyciąg okularowy Crayforda, lub też opcjonalnie teleskop może zostać przystosowany do współpracy z mikrofokuserem FLI Atlas. Do tuby dołączony jest także dodatkowy uchwyt typu piggy-back umożliwiającą montaż niezależnego zestawu do autoguidingu.

Akcesoria dodatkowe

Jak każdy teleskop Officina Stellare, również linia Veloce jest przygotowana do współpracy z dedykowanym mikroprocesorowym kontrolerem ATC-02, wyposażonym w sześcioliniowy wyświetlacz LCD. Do podstawowych zadań ATC można zaliczyć ustawienie oraz kontrolowanie temperatury luster, monitorowanie warunków otoczenia takich jak temperatura, wilgotość względna, czy ciśnienie. Na podstawie tych danych potrafi wyznaczyć punkt rosy i utrzymać temperaturę wewnątrz tubusa tak, aby nie osiadała na nich para wodna. Możliwa jest współpraca z komputerem poprzez platformę ASCOM umożliwiającą sterowanie funkcjami teleskopu z poziomu PC, wraz z tworzeniem dziennika zdarzeń. Teleskopy Veloce stanowią zamknięty system astrofotograficzny. Dostępne są w odpowiednich pakietach z różnymi akcesoriami, po to aby zminimalizować problemy wynikające z innowacyjnego systemu mechaniki i optycznej konstrukcji teleskopu. Dlatego też nie będą dobrze współpracowały z dostępnymi na rynku akcesoriami astronomicznymi typu rotatory pola, mikrofokusery, itp.

 

Dodatkowe materiały
Pobierz dodatkowe materiały o produkcie w pliku PDF (Adobe Acrobat) Test Veloce w Sky & Telescope przeprowadzony przez Dennis Di Cicco.

typ: Astrograf, Riccardi-Honders
średnica: 200 mm
długość ogniskowej: 600 mm
światłosiła: f/3
typ szkła: BK7
materiał – tuba optyczna: aluminium (termo-kompensowana tuba)
waga: 8.4 kg
całkowita długość tuby optycznej: 235 mm
średnica tuby optycznej: 283 mm
wielkość plamki w odległości 26/41 mm od osi optycznej: 8/14 um

Brak opinii o tym produkcie!Imię i nazwisko / Nick

Adres e-mail


Jest to miejsce przeznaczone na opinie użytkowników. NIE rozpatrujemy na forum opinii ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych. Tego typu zgłoszenia prosimy kierować na adres serwis@deltaoptical.pl.

Zapytania m.in. o dostępność, zakupy ratalne itp. prosimy kierować na adres e-mail info@deltaoptical.pl

Opinia

Wprowadź ponizszy kod potwierdzający do formularza
...


Innowacyjna gospodarka

Paczkomaty InPost

Stopka

Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C.

Copyright © 2002-2017 Delta Optical
0.026331901550293