AstroShow 2017
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej dla Młodych Badaczy
Wymiana - luneta nie wino, z wiekiem nie staje się lepsza...
rejestracja logowanie
Delta Optical
Podział
Zapraszamy do kontaktu na infolinię 801-011-337, z telefonów komórkowych (25) 786-05-20
W dniach 8.07-25.07.2017 salon Delta Optical w Gdańsku będzie nieczynny.
Podział

Teleskop Takahashi TOA-130 Orto-APO OTA

Nr katalogowy: TOK13100
Producent:
Takahashi
Dostępność:
Centrala (wysyłka): brak
Warszawa: brak
Katowice: brak
Gdańsk: brak

Zapytaj o produkt:
e-mail: info@deltaoptical.pl
tel.: 25 786-05-20
tel.: 25 759-40-76


Cena:
tel.

Koszt przesyłki:

Kurier GLS: 20 złZdajemy sobie sprawę, że wybór pierwszego teleskopu nie należy do łatwych zadań. Mamy nadzieje, że powyższy poradnik odrobinę przybliży temat i zachęcił do spoglądania w niebo.

To co robimy, robimy z sercem, dlatego zaufało nam wielu profesjonalistów. Z naszego sprzętu korzysta m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wojskowa Akademia Techniczna, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, a nasze lornetki są na wyposażeniu 14 AstroBaz w woj. kujawsko-pomorskim.

Doskonałej jakości i rewelacyjnie skorygowany refraktor trypletowy (3 elementowy) Takahashi TOA-130 Orto-APO, to połączenie najwyższej klasy japońskich projektów obiektywów z jeszcze wyższą jakością wykonania. Refraktor  charakteryzuje się odpowiednim doborem materiałów z jakich został wykonany oraz dbałością o wszelkie szczegóły na etapie projektu i produkcji.

 Złączenie niskiego poziomu fałszywych kolorów z równie niski poziomem zniekształceń optycznych, daje nam nową nazwę "Ortho-Apochromats", po to aby odróżnić je od zwykłych apochromatów. W refraktorze Takahashi wykorzystano nowo opracowany obiektyw, składający się z trzech soczewek rozmieszczonych w trzech grupach. Główny obiektyw generujący skupienie - Ultra-Premium FPL-53 ED (Extra-low Dispersion) umieszczony jest między dwoma niskodyspersji szklanymi obiektywami, niwelując jak najwięcej wad optycznych. Wszystkie powierzchnie soczewki są w pełni pokryte warstwami antyodblaskowymi, które wykonano z materiałów o maksymalnej przepuszczalności światła. Projektując obiektyw zadbano o pełne pasmo idealnej sprawności obiektywu od 436 do 656 nm czyli nawet do pasma H-Alfa. Sprzęt tego typu jest dość drogi, ale wydaje się być najbardziej uniwersalnym i najdoskonalszym systemem optycznym. Nadaje się jednakowo dobrze do obserwacji planetarnych, mgławicowych (przy większych aperturach) jak też w połączeniu z montażem paralaktycznym do astrofotografii. Takahashi TOA-130 generuje punktowe obrazy gwiazd, pozbawione jakichkolwiek artefaktów aberracji chromatycznej. Obraz o wyjątkowo płaskim polu jest o prawidłowej kolorystyce oraz bardzo wysokim kontraście. Wyposażony w 4-calowy wyciąg z redukcją do 2" i 1.25" oraz korektor obrotu kamery wraz z chowaną osłoną obiektywu, refraktor ten jest jednym z najlepszych przyrządów optycznych na świecie do astrofotografii. Konstrukcja optyczna pozwala w pełni wykorzystać możliwości wszystkich cyfrowych lustrzanek na ryku (35 mm SLR/DSLR lub nawet aparaty formatu 6x7) oraz co oczywiście wszystkich kamer CCD. Tuba optyczna ma długość 1015mm i waży prawie 10 kg. Sprawność optyczna konstrukcji ocenia się na 99,2-99,5%. Jest to jednym z najlepszych wyników na świecie.


apertura: 130 mm
układ optyczny: tryplet orto-apochromatyczny (FPL-53)
długość ogniskowej: 1000 mm
światłosiła: F/7.7
zasięg magnitudo: 12.67
rozdzielczość: 0.92"

[TKA00552] szukacz 7x50
[TKA00554] podświetlenie do szukacza
[TKA00563] mocowanie szukacza
[TKA31420] obejmy do tuby optycznej
osłona

Brak opinii o tym produkcie!Imię i nazwisko / Nick

Adres e-mail


Jest to miejsce przeznaczone na opinie użytkowników. NIE rozpatrujemy na forum opinii ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych. Tego typu zgłoszenia prosimy kierować na adres serwis@deltaoptical.pl.

Zapytania m.in. o dostępność, zakupy ratalne itp. prosimy kierować na adres e-mail info@deltaoptical.pl

Opinia

Wprowadź ponizszy kod potwierdzający do formularza
...


Innowacyjna gospodarka

Paczkomaty InPost

Stopka

Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C.

Copyright © 2002-2017 Delta Optical
0.034572124481201