Nr katalogowy: SW-1203
1 239,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Teleskopy Sky Watcher BKP13065EQ2 oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie. Jest idealnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej i często wybierany jako pierwszy teleskop w rodzinie. Jako jeden z pierwszych małych amatorskich teleskopów wyposażony został w paraboliczne zwierciadło główne, dzięki czemu unikamy jednej z wad optycznych – aberracji sferycznej. Teleskop ma optymalną światłosiłę i dość duże już zwierciadło, umożliwiając dokonywanie ciekawych obserwacji.

System optyczny

Jest to teleskop zwierciadlany (system Newtona). Ze względu na dużą światłosiłę teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych. Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji planet i Księżyca. Główną zaletą tego teleskopu jest duże 130 mm paraboliczne zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu. Zwierciadło tej wielkości zbiera około 240 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”. Teleskop doposażono w szukacz Red Dot Finder. Do teleskopu proponujemy zakup okularu o ogniskowej ok. 5-6 mm, dający duże powiększenie przydatne przy obserwacjach jasnych obiektów naszego Układu Słonecznego.

Montaż

Montaż paralaktyczny EQ2 wyposażony w mikroruchy pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynne przemieszczanie w osi rektascensji i deklinacji. Jest to udoskonalona głowica o większej nośności i lepszej stabilności niż EQ1, szczególnie polecana do teleskopów o średnicy 130mm. Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, a dzięki temu będziemy mogli obsługiwać teleskop w prosty sposób. Montaż można doposażyć w napęd - umożliwia to śledzenie obiektu w jego ruchu po nieboskłonie oraz wykonywanie prostych zdjęć nocnego nieba.

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary 10 i 25mm, dające powiększenia 65 i 26x.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

  • obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km;

  • plamy słoneczne i ich struktura;

  • wszystkie planety Układu Słonecznego;

  • fazy Merkurego i Wenus

  • tarcza Marsa

  • pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe

  • pierścienie Saturna i największy księżyc Tytan, w polu widzenia mogą pojawiać się kolejne słabsze księżyce

  • Uran i Neptun

  • ruch planetoid na tle gwiazd

  • obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy

  • około 1,9 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo

  • gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,1".

  • barwy wielu jasnych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

  • wszystkie obiekty katalogu Messiera

  • dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, zaczynają być widoczne pojedyncze gwiazdy

  • setki gromad otwartych z widocznymi różnicami w budowie

  • kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, szczegóły jasnych mgławic

  • dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi, kształtami i położeniem kątowym dysków

  • widoczna struktura i budowa jasnych mgławic planetarnych

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
SW-1203
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
130 mm
Ogniskowa:
650 mm
Światłosiła:
5,0
Zasięg gwiazdowy:
14,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
345 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
195 x
Masa montażu:
5,4 kg
Masa tubusu:
3,7 kg
Masa całkowita:
12,7 kg
Przeciwwagi:
3,6 kg
Rodzaj statywu:
aluminiowy LT2
Długość tuby:
620 mm
Średnica tuby:
100 - 125 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/26x, 10mm/65x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego:
1,25 "
Szukacz:
red dot (StarPointer)
Średnica zwierciadła wtórnego:
34,5 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,08
Seria teleskopu:
EQ2
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
opakowanie ozdobne
szukacz: Red Dot Finder

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam. Mam pytanko : czy lepszym zakupem będzie przedstawiony tutaj SKP13065EQ2 czy może SK1309EQ2. Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość na mój brak wiedzy na ten temat ;)

Bartek zapytał o ten produkt 16 lat temu, 2008-02-14

Bartku, zależy do jakich obserwacji bardziej się przymierzasz. Jeś;li będą to obserwacje planetarne to polecam 1309, do obserwacji DeepSky lepiej sprawdzi się jaś;niejszy 13065.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 16 lat temu, 2008-02-14
?

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego teleskopu (sukces) , ale niestety mam problem ponieważ nie wiem który z wystawionychj tutaj cudeniek ;) najbardziej nadaje się do oglądania mgławic, a na tym najbardziej mi zależy. Czy ktoś; o większym doś;wiadczeniu mógłby mi coś; doradzić? Z góry dziękuje :)

Corsous zapytał o ten produkt 16 lat temu, 2008-08-26

Najpopularniejsze w tej klasie cenowej są modele 13065EQ2 oraz 1309EQ2. Wybór zależy od rodzaju obserwowanych obiektów. 13065 jest nieco jaś;niejszy ze względu na krótszą ogniskową, tak więc lepiej sprawdzi się podczas obserwacji obiektów głębokiego nieba. 1309 ze względu na dłuższą ogniskową daje większe możliwoś;ci jeś;li chodzi o obserwacje planet - łatwiej można uzyskać większe powiększenie.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 16 lat temu, 2008-08-26
?

Witam, jestem zaiteresowany, kupnem teleskopu Sky-Watcher (Synta) SKP13065EQ2. Osoby, które dodały tutaj opinię, zalecają okular 6mm. Tak więc, czy okular SkyWatcher SWA Plossl 6 mm (1.25), będzie pasować do tego teleskopu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

Norco zapytał o ten produkt 16 lat temu, 2008-11-23

Okular jak najbardziej będzie pasował i współpracował z SKP13065EQ2. Uzyskane w ten sposób powiększenie wyniesie ok. 108x.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 16 lat temu, 2008-11-23

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
  • Mam ten teleskop i uwazam za bardzo dobra konstrukcje odpowiem na najczesciej zadawane pytania: Powiekszenie najlepsze i najwydajniejsze jest przy okularze 5mm najlepiej Hiperion (szeroki kat) czyli 130 razy (pierscienie Saturna juz widoczne i wyrazne) - wynikajace z ogniskowej 650mm podzielonej przez ogniskowa okularu czyli 5mm. Po dokupieniu Barlowa 2x doskonale sprawdza sie przy obserwacji planet (wtedy powiekszenie jest 260 razy) Przy wiekszych powiekszeniach obraz jest nie bardzo stabilny przy montazu z zestawu (EQ2). Probowac mozna oczywiscie przyblizanie wszechswiata bo sprawdzilem powiekszenie 510 razy i choc zawezone, rozedrgane, obrazy z trudnym ustawieniem recznie ostrosci, to dal rade przy swojej swiatlosile! Musze jeszcze sprawdzic czy da sie jakos prowadzic lub korygowac ruch niebosklonu w ogole przy takim przyblizeniu. Dodane okulary sa bardzo dobrej jakosci ale to prawda, ze trzeba dokupic chociaz jeden krotkoogniskowy, nawet 2,5 mm choc wtedy odziwo spada jasnosc w porownaniu z 5mm+2xbarlow ?!!!
    Rysio Snajper,
  • Jestem w zasadzie amatorem, ale zdecydowanie te okularki dodane do teleskopu ni spełniają moich zachcianek :P galaktyka M31(mam nadzieje ze nie pomyliłem numerku :P ) w Andromedzie na tych okularach jest co prawda widoczna ale nie widac pikantych szczegółów i nie jest tak widowiskowa jak powinna być( no bo jest widoiskowa!), skoro jest jedną z najłatwiej dostrzegalnych galaktyk na naszym niebie, teleskop dobry , duza swiatłosiła, ale trzeba dokupic okular.
    BoLeK,
  • no.., jestem pierwszym który kupił ten oto teleskop ? Czy nikt sie nie chciał pochwalić wrażeniami? Teleskop wporzo, solidny, po 3 nocach ( w tym tylko jedna z czystym niebem i to tylko przez chwile) moge powiedziec ze absolutnie trzeba dokupic sobie od razu plossla 6mm albo 4mm . Okulary które są dołączone do teleskopu po prostu nie dają satysfakcjonujących powiększeń. Co prawda Jowisza widziałem w towarzystwie 4 księżyców , ale nie jest to jeszcze to na czym by się chciało skonczyc mozliwosci przyblizania. wiecej napisze jak bede miał dodatkowy okular, Astropozdro :)
    BoLeK,

Podobne produkty