Nr katalogowy: 21049
1 049,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Seria teleskopów Celestron PowerSeeker została zaprojektowana by dać początkującemu astronomowi doskonałą kombinację jakości i ceny. Teleskopy Powerseeker, oferujące wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej.

PowerSeeker 127EQ jest teleskopem zwierciadlanym Newtona zbierającym prawie 300 razy więcej światła niż ludzkie oko - jest to największy model w serii. Posiada zwierciadło o średnicy 127 mm i ogniskowej 1000 mm - dzięki tym parametrom teleskop pokaże dużo więcej, niż mniejsze modele o aperturze 60 czy 70mm. Dobrze sprawdza się jako sprzęt dla początkujących obserwatorów, umożliwiający ciekawe obserwacje Księżyca, Słońca (przy zastosowaniu odpowiedniego filtra słonecznego) i planet. Teleskop ten pokaże również liczne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki.

PowerSeeker 127EQ wyposażony jest w wyciąg okularowy 1,25". Jest to standard stosowany w niemal wszystkich konstrukcjach obecnych na rynku, dzięki czemu mamy możliwość doposażenia teleskopu w dodatkowe okulary o tej wielkości. Teleskop zamontowany jest na montażu paralaktycznym przeznaczonym do obserwacji astronomicznych - montaże tego typu, po prawidłowym ustawieniu na północny biegun niebieski, umożliwiają wygodne podążanie za obiektem w jego ruchu po niebie. Dodatkowo w zestawie znajdziemy okulary o ogniskowych 20 i 4 mm, oraz soczewkę Barlowa 3x.

Ze względu na wciąż niewielką wagę teleskop ten jest urządzeniem mobilnym, które bez żadnych problemów możemy zabrać ze sobą w rejony o niskim stopniu zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
21049
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
127 mm
Ogniskowa:
1000 mm
Światłosiła:
7,9
Zasięg gwiazdowy:
14,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
329 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
191 x
Masa całkowita:
11,5 kg
Rodzaj statywu:
aluminiowy
Długość tuby:
508 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
20mm/50x, 4mm/250x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego:
1,25 "
Szukacz:
optyczny 5x24
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,10
Powłoki:
Aluminium
Seria teleskopu:
PowerSeeker
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

aluminiowy trójnóg
gwint T-2 umieszczony na wyciągu okularowym
montaż paralaktyczny
okular 1,25" 20 mm (50x) - prostujący obraz
okular 1,25" 4 mm (250x)
soczewka Barlowa 3x 1,25" (150x, 750x)
szukacz 5x24
Wyposażenie Wyposażenie

Multimedia

Inne materiały

Teleskop Celestron PowerSeeker 127 EQ (img_9396_2.jpg)
Teleskop Celestron PowerSeeker 127 EQ (img_9396.jpg)
Teleskop Celestron PowerSeeker 127 EQ (img_9396_1.jpg)

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Dzień dobry. Czytałem, że w niektórych teleskopach do zestawu dodawane są odwracacze obrazu.. czy ten taki posiada w zestawie ewentualnie czy mozna dokupic..i za ile..

Adam zapytał o ten produkt 19 lat temu, 2005-06-24

Nie mamy odracaczy obrazu do teleskopów systemu Newton.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 19 lat temu, 2005-06-24
?

Czy ten teleskop naprawdę powiększa 750 razy?? czy to tylko jakiś chwyt reklamowy?? proszę o odpowiedz

Andrzej zapytał o ten produkt 19 lat temu, 2005-09-10

Na takim teleskopie można uzyskać sensowne powiększenie ok. 150x. Zestaw okularów pozwala teoretycznie na uzyskanie powiększenia 750x, ale to tylko chwyt reklamowy producenta. Dane niestety musimy od producenta powielać.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 19 lat temu, 2005-09-10
?

Przepraszam czy może mi pan Delta powiedzieć jaki był by najkorzystniejszy zakup za jakieś 500zł nie koniecznie Newton.

Sebek zapytał o ten produkt 19 lat temu, 2005-09-25

W tej klasie cenowej jak na razie PowerSeeker 80EQ. Trzeba jednak wziąć poprawkę na wyposażenie. Maksymalne użyteczne powiększenie dla tego teleskopu to ok. 160x. Jeżeli istnieje możliwość dołożenia gotówki, polecam FirstScope 114EQ (wersja długa).

Ekspert Delta Optical odpowiedział 19 lat temu, 2005-09-25

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
7 osób
  • Kupiłem ten sprzęt niedawno ale gorąco polecam dla początkujących no i oczywiście komplet filtrów i okularów bo bez tego to można sobie tylko na Księżyc popatrzeć
    fly,
  • Mam go od roku.Początkowo byłem bardzo zawiedziony.Ten teleskop jest przede wszystkim tani. I to widać i czuć zaraz po rozpakowaniu.Trzeba wszystko poprawiać i poregulować od samego początku.Czuć rzemiosło małej rączki w chińskiej manufakturze... Postanowiłem się nie poddawać. Kolimacja to prawdziwa gehenna, ale jak się już uda to okazuje się, że zwierciadło nie jest jeszcze najgorsze(w zasadzie to chyba najlepsza część tego teleskopu).Można obserwować w pow 250 razy i nie jest wcale tak źle jak niektórzy twierdzą! Co do barlowa w wyciągu to chyba razy 3, a nie 2 daje tę wirtualną ogniskową 1000 mm... Montaż tragedia(ślimacznica osi RA albo ma drakońskie luzy, albo się zacina, w zależności jak ustawisz...).Co do stabilności to nie jest jeszcze najgorzej - jak się wszystko zakręci na sztywno to nie drga, nawet przy lekkim wietrze.Okulary tanie psiary i dobrane do zestawu tak aby zmusić użytkownika do kupna przynajmniej 10mm...Ale po roku użytkowania i obserwacji planet od wenus po neptuna, jasnych mgławic, księżyca, gromad kulistych powiem...że w sumie nie żałuje.Miałem kiedyś pożyczonego MAKa na m. azymutalnym z 80 mm zwier. i bardziej mi się podobał ale na okularze 4mm był mniej ostry od 127eq...Kupując tego newtona jako pierwszy teleskop poznasz jak ważna jest jakość mechaniki, potem optyki takiego zestawu...Innymi słowy z każdym następnym teleskopem na pewno będzie lepiej, ale na tym przynajmniej wszystkiego się nauczysz i będziesz już wiedział czego Ci potrzeba...
    Patryk,
  • Witam, ja kupiłem ten teleskop w USA za 75$ także za te pieniądze jestem z niego bardzo zadowolony
    Tom,
  • Mam ten teleskop. Może za wcześnie się wypowiadam, gdyż oglądałem tylko Księżyc. Teleskop pokazuje NAJMNIEJSZE szczegóły naszego satelity. Bez problemu (z mapą Księżyca) poznaję Tycho, Kopernika wszystkie morza. Widać wręcz za dużo kraterów, bo zaczynają się mylić ;] (to zaleta oczywiście). Widać pasma gór i jedyne czego nie pokazuje, to Księżycowych Ludków :D. Oczywiście trzeba mieć niezły okular: przy 20mm widać dobrze księżyc, na cały obiektyw się mieści, a jak chcemy szczegóły to proponuję ok. 5mm (taki mam).Planet nie namierzałem, nie są ustawione na mój balkon i tak nie umiem ich namierzyć (poza Wenus, a Merkury widziałem, ale domy mi przesłaniają). http://www.teleskopy.net/sklep/product_info.php?cPath=61_62_83&products_id=579 Możecie tu zerknąć. Tyle o możliwościach teleskopu. Ma wersję krótką (short) i wzbogacony barlow2x by zwiększyć ogniskową do 1000. To w pewnym sensie zaleta, bo teleskop jest lżejszy. Ma wyciąg 1'25 a to dobrze. Na paralaktycznym statywie (mam EQ2) bez problemu nastawicie na Księżyc i inne obiekty. Filtr Księżycowy też dobry, ale nie zachwyca tak bardzo. Okulary dobre. Sprzęt bardzo fajny. A cena. Ja kupiłem za 200 zł teleskop. Tu 300zł drożej. Nie jestem super znawcą i nie wiem, czy się opłaca, więc sami pomyślcie czy kupujecie. Sam mam 12 lat i nie jest fachowa pomoc ta recenzja, lecz od 0,5 roku czytam o sprzęcie astronomicznym a od 3 lat interesuję się Kosmosem. Możecie raczej mi zawierzyć. Na koniec powiem: teleskop dla początkujących (szczególnie dla nabywców 1 Teleskopu) i spokojnie zapewni wymagania. Opłaca się kupić, ale cy za taką cenę (?). Dziękuję. W razie pytań proszę mój e-mail: aragorn12sdz@gmial.com
    Aragorn,
  • Zasada jest prosta - 20xD - tyle wynosi maksymalne powiekszenie dostepne z danego urzadzenia, przy D wyrażonym w centymetrach. Wiec bez cudów ... Wszystko powyżej nie da ostrego obrazu. Jak Kacper pisze - napewno nie ma 1000mm ogniskowej, albo go cos źle cykneli na tym zdjęciu - to klęska reklamy.
    Jacek,
  • Witam... po pierwsze ten teleskop w rzeczywistosci nie ma ogniskowej 1000 (widac to nawet po dlugosci tubusa to niemozliwe) tak naprawde to ma 500 ... tylko wlasnie ma wbudowna soczewke barlowa 2x ktora zwieksza ogniskowa jednak w bardzo znacznym stopniu pogarsza obraz szczeze odradzam zakupu tego teleskopu... nie sugerujcie sie powiekszeniem jak wam pisza ze jakis teleskop ktory kosztuje te 600 zl moze miec 56546x czysty chwyt reklamowy producentow ... Pozdrawiam
    Kacper,
  • Jak on ma ogniskową 1000 to ja jestem księdzem .
    Delta klient,

Podobne produkty