Nowość
Baader Planetarium
Nr katalogowy: 2459397
1 249
Pozycja niedostępna
Niedostępny Powiadom mnie o dostępności
Odbiór w sklepie Dostawa Koszt dostawy
Odbiór w sklepie CentralaWarszawaKatowiceGdańsk  Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

dostawa gratis!

0

lub bezpłatny
odbiór osobisty
w salonie Delta Optical


Poleć znajomemu:
Poleć znajomemu Pobierz kartę katalogową
Opis

Filtry wąskopasmowe Baader CCD H-alfa f/2 Highspeed przeznaczone są do współpracy z teleskopami astrofotograficznymi lub obiektywami fotograficznymi o dużej światłosile od f/1,8 do f/3,5, które chętnie stosowane są w astrofotografii. Filtry H-alfa pozwalają uzyskać obrazy regionów H-II o najwyższym kontraście przy możliwie krótkich czasach ekspozycji. Całkowicie eliminują zanieczyszczenia światłem antropogenicznym. Wielowarstwowe dielektryczne powłoki napylane plazmowo i utwardzone jonowo są wyjątkowo twarde i trwałe i nie ulegają uszkodzeniom podczas normalnego użytkowania lub czyszczenia. Powłoki te zaprojektowano tak, aby centralna długości fali (CDF) filtra przepuszczana była bez znaczącej utraty intensywności i kontrastu w szerokim zakresie kątów padania światła. Cecha ta wyróżnia filtry f/2 Highspeed spośród innych filtrów wąskopasmowych, dla których transmisja określonej długości fali zależna jest od kąta padania fali świetlnej. Dlatego filtry Baader f/2 Highspeed H-alfa optymalnie współpracować będą z teleskopami o dużej światłosile, charakteryzującymi się stosunkowo dużą rozwartością ogniskowanego stożka świetlnego. Technologia napylania wielowarstwowych powłok interferencyjnych do tego typu filtrów nie jest szeroko dostępna i wymaga stopniowej zmiany parametrów warstwy w miarę postępu procesu napylania od środka ku krawędzi substratu, jak również niezwykle precyzyjnej kontroli jednorodności i struktury warstwy.

Firma Delta Optical poleca filtry f/2 Highspeed uwadze wszystkich entuzjastów astrofotografii, którzy pragną korzystać z teleskopów lub obiektywów fotograficznych o dużej światłosile bez utraty kontrastu i jasności obrazu. © D.O.-K.S.

Fotografowanie mgławic i innych obiektów głębokiego nieba staje się naprawdę skuteczne dopiero po zastosowaniu filtrów Baader CDD z serii f/2 Highspeed.

Specyfikacja
Symbol u dostawcy: 2459397 Klasyfikacja spektralna: wąskopasmowy
Rodzaj obserwacji: astrofotograficzne Obiekty obserwacyjne: głębokiego nieba
Zakres spektralny / CDF: λ=656,3 nm Szerokość połówkowa: brak danych
Transmisja: brak danych Rodzaj substratu: szklany o jakości optycznej
Powłoki przeciwodbiciowe substratu: MC Rozmiar i oprawa: ø=2" w oprawie
Masa własna: 65 g Okres gwarancji: 24 mies.
Pytania klientów
Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane
Opinie
Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
Podobne produkty