Nr katalogowy: 27051
4 149,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Zielony (widzialny) filtr fotometryczny z serii UVBRI.

Są to filtry fotometryczne UBVRI systemu Johnsona, znane doskonale profesjonalnym astronomom i będące standardem we współczesnej astrofizyce. Każdy z filtrów przepuszcza pasmo o określonej długości fali, określona standardem jest też szerokość połówkowa pasma. Dzięki takiej standaryzacji wyniki fotometrii są porównywalne u różnych obserwatorów, nieistotne stają się różnice sprzętowe wynikające przykładowo z charakterystyki przetwornika CCD.

 

Chroma Technology to firma będąca własnością pracowników z siedzibą w Vermont, USA. Chroma produkuje najwyższej jakości filtry astronomiczne z trwałymi, napylanymi twardymi powłokami, wykorzystując pojedyncze substraty z najlepszego szkła, co eliminuje potrzebę laminacji. Wszystkie powłoki filtrów nakładane są na powierzchnię przednią, a powłoki antyrefleksyjne na powierzchnię tylną, aby zapobiec powstawaniu duszków i zmaksymalizować transmisję. Filtry astronomiczne Chroma są używane na całym świecie w zastosowaniach badawczych i amatorskich. 

Dzięki wysokiej precyzji i dokładności, pasma przenoszenia tych filtrów pozostają stabilne spektralnie i nie ulegają zmianom w odpowiedzi na ekstremalne wahania temperatury lub zmiany wilgotności.

Wszystkie filtry mogą być używane ze światłosiłą f/4 lub mniejszymi.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
27051
Zakres spektralny / CDF:
λ=530 nm
Szerokość połówkowa:
UBVRI-V
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa:
ø=50 x 50 mm bez oprawy

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane