Nr katalogowy: 310100
899,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Jedną z najważniejszych przeszkód w eksploracji nocnego nieba jest jego rozjaśnianie przez sztuczne światła, takie jak latarnie uliczne. W pobliżu miast nocne niebo nie jest tak naprawdę ciemne, co znacznie ogranicza widoczność obiektów głębokiego nieba. W zależności od rodzaju obiektu możliwe jest znaczne zwiększenie kontrastu poprzez zablokowanie irytującego światła sztucznego. 

 

Filtr Explore Scientific O-III wykorzystuje charakterystyczną właściwość tzw. mgławic emisyjnych. Obiekty te świecą w specjalnych kolorach, tzw. liniach emisyjnych. Te linie emisyjne są związane z pierwiastkami chemicznymi - w tym przypadku z tlenem. Filtr mgławicowy Explore Scientific O-III blokuje wszystkie inne kolory (a tym samym prawie całe sztuczne światło) i tylko dwie linie emisyjne tlenu mogą przejść przez filtr. Rezultat jest zdumiewający: nagle mgławice są widoczne w miejscach, które bez filtrów były zupełnie puste. Przykładowo, na niebie podmiejskim mgławica Welon NGC 6992 jest prawie niewidoczna w teleskopie 200mm. Stosując ten filtr można bez problemu zobaczyć mgławicę i jej struktury. Niezbędny dla każdego obserwatora wizualnego. Filtry mgławicowe EXPLORE SCIENTIFIC dostarczane są z indywidualnym certyfikatem testowym - Twoja gwarancja otrzymania filtra najwyższej jakości. Zapakowane w ozdobne pudełko zamykane na magnes.

 

Wąskie pasmo  tego filtra o szerokości zaledwie 6,5 nm uwydatnia słabe mgławice emisyjne lub sprawia, że są one widoczne nawet w trudnych warunkach miejskich.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
310100
Waga:
15 g
Średnica oprawy:
2 "
Klasyfikacja spektralna:
wąskopasmowy
Rodzaj obserwacji:
  • astrofotograficzne
  • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
głębokiego nieba
Zakres spektralny / CDF:
λ=500 nm
Szerokość połówkowa:
Δλ=6,5 nm
Transmisja:
Tmax=99 %
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Powłoki przeciwodbiciowe substratu:
AR
Rozmiar i oprawa:
ø=2" w oprawie
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty