Nr katalogowy: SW-5621
55,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

6
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Filtr barwny Sky-Watcher pomarańczowy #21 przeznaczony do obserwacji ciał Układu Słonecznego. Przeznaczony do mocowania w standardzie ø=1,25". Filtr pomarańczowy przy obserwacjach Księżyca, bardzo przydaje się do poprawienia kontrastu między tworami powierzchniowymi w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=6" i większych, z filtrem polaryzacyjnym lub bez. Na Merkurym przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby wydobyć rzadko dostrzegalne subtelne różnice albedo na powierzchni. W przypadku Wenus filtr przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby bardziej wyraźnie uwidocznić fazy. W obserwacjach Marsa zwiększa kontrast czap biegunowych, obszarów zaszronionych, niskich chmur oraz burz pyłowych względem obszarów pustynnych o barwie ochry. Wyostrza także brzegi żółtych chmur pyłowych. W przypadku Jowisza uwidacznia strukturę pasów oraz wydobywa wstęgi i szczegóły w rejonach podbiegunowych. Saturn - poprawia strukturę pasów atmosferycznych i podkreśla rejony podbiegunowe o tonacji niebieskiej. Komety - można go nałożyć na filtr #38A aby poprawić kontrast pomarańczowych linii sodu D w gazowych warkoczach komet w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=10" i większych. Poprawia rozdzielczość obrazu głowy i warkoczy pyłowych w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=10" i większych. Obserwacje Słońca - stosuje się go jeśli chcemy uzyskać właściwe odwzorowanie barw gdy używamy filtra słonecznego z mylaru. Transmisja światła Tmax=46 %.

Uwaga: filtr tego typu nie nadaje się do obserwacji Słońca bez użycia dodatkowej folii lub filtra obiektywowego Baader Planetarium AstroSolar® o gęstości optycznej nie mniejszej niż OD=5,0. Dla teleskopów o dużych aperturach obraz Słońca na pełnej aperturze może się wydawać bardzo jasny.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SW-5621 Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
 • Księżyc
 • planety
 • Słońce
Transmisja: Tmax=46 %
Rodzaj substratu: szklany o jakości optycznej Rozmiar i oprawa: ø=1,25" w oprawie
Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Czy ktoś mógłby powiedzieć który filtr lepszy? #96 (szary) czy ten?

Deimos zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2014-06-03

Wszystko zależy od tego, jakie będą prowadzone obserwacje. Filtr szary dedykowany jest przede wszystkim do obserwacji Księżyca. Filtr pomarańczowy jest nieco bardziej uniwersalny i zwiększa ilość szczegółów nie tylko w przypadku obserwacji Księżyca. Zaleca się stosowanie filtra pomarańczowego wraz z filtrem polaryzacyjnym o zmiennej przepuszczalności światła.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2014-06-03

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Miałem okazję obserwować przez ten filtr, filtr daje lepszą widocznoś;ć danego obiektu, poprawia obraz w teleskopie, każdy filtr jest przystosowany do innej obserwacji. Polecam warto mieć ten filtr.
  Pawcioastro,
  26.01.2008
 • filtr nie jest zly ale ma rowniez wady takie jak chociazby odblaski. najgorzej jest chyba w przypadku planet bo po pierwsze na okolo obrazu pojawia sie poswiata a po drugie pomarancz razi troche w oczy. natomiast jest on przydatny przy obserwacjach plam na sloncu (oczywiscie z folia:)) i ksiezyca.
  piotrek,
  05.06.2007

Podobne produkty