Nr katalogowy: DVS-8-DK3/BW
21 900,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Dedal to rosyjska szkoła profesjonalnej termowizji i noktowizji dla najbardziej wymagających.

Firma Dedal została stworzona 26 lat temu przez trzech wybitnych inżynierów optyki branży technologicznej. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji sprzętu najwyższej jakości, dla najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie urządzenia Dedala są zaprojektowane i stworzone do znoszenia wszystkich trudów w głębi rosyjskiej Tajgi. Z tego powodu nie mają sobie równych, jeśli chodzi o wytrzymałość na warunki pogodowe, ekstremalne temperatury, wodę, kurz oraz wstrząsy, w tym odrzut najmocniejszych kalibrów. W pełni uszczelnione i ergonomicznie zaprojektowane noktowizory Dedal docenią przede wszystkim profesjonalni odbiorcy, tacy jak Policja, Wojsko, Straż Graniczna, Pożarna oraz Służby ratownicze, ale także myśliwi poszukujący bezkompromisowego sprzętu noktowizyjnego najwyższej klasy, o indywidualnie ustalanej specyfikacji.

Dedal DVS-8 jest jednym z najbardziej zaawansowanych modeli noktowizorów w naszej ofercie. Przeznaczony i od podstaw skonstruowany do profesjonalnych zastosowań m.in w Policji oraz w Wojsku. Dwuoczny noktowizor został zaprojektowany i wykonany przez uznaną, rosyjską markę Dedal. Użyta w jego budowie lampa charakteryzują się znakomitymi osiągami, dając wysokiej rozdzielczości, kontrastowy i wolny od zniekształceń obraz. Obuoczna optyka wysokiej jakości, pozwala na uzyskanie szerokokątnego obrazu przy komfortowo odsuniętej źrenicy wyjściowej.

Dedal przy projektowaniu DVS-8 obrał inną strategię - zamiast systemu z dwoma wzmacniaczami obrazu dla każdego oka, bardziej podatnego na awarie, droższego i cięższego, zdecydował się zastosować jeden wzmacniacz, ale za to bezkompromisowy. Dzięki takiemu podejściu noktowizor jest nie tylko tańszy, ale też lżejszy i posiada uproszczoną konstrukcję mechaniczną, dając przy tym doskonały obraz. DVS-8 nadaje się do noszenia na specjalnej uprzęży jak też na hełmie.


W oferowanej wersji noktowizor odwzorowuje obraz w skali rzeczywistej (powiększenie 1x - w zestawie obiektyw DL26, ogniskowa 26 mm f/1,1)Możliwa jest praca z noktowizorem założonym na głowę z uwolnionymi dwoma rękami. Pole widzenia w takim wypadku wynosi 40 stopni. Dostępne są też wersje z obiektywami powiększającymi:

- powiększenie 3x, soczewka obiektywowa 3x

- powiększenie 3.9x, obiektyw DL105, ogniskowa 100 mm f/1.5, pole widzenia 10 stopni

- powiększenie 6.6x, obiektyw DL166, ogniskowa 165 mm f/2.0, pole widzenia 6,3 stopnia

- powiększenie 9.6x, obiektyw DL250, ogniskowa 250 mm f/2.0, pole widzenia 4 stopni


Urządzenie z obiektywem DL262 waży zaledwie 420 g, pozwala obserwować teren do odległości 800 m. W całkowitej ciemności można używać wbudowanego, szerokokątnego iluminatora podczerwieni 75 mW o regulowanej mocy.

Przetwornik obrazu DVS-8 posiada zaawansowany system zabezpieczeń przed uszkodzeniem lampy: automatyczną regulację wzmocnienia (jasności) oraz system odcięcia zasilania wzmacniacza obrazu w przypadku przekroczenia zakresu luminacji.

Noktowizor w odróżnieniu od wielu systemów obuocznych niższej półki wyposażony został w wygodną regulację odstępu między okularami od 45 do 75 mm.

DVS-8 może pracować przy wilgotności powietrza dochodzącej do 98%, wytrzymuje krótkotrwałe zanurzenie w wodzie, działa prawidłowo w temperaturach od -40 do +50 stopni. Użytkowany przez jednostki wojska, policji, służby ochrony mienia jak też przez myśliwych podczas polowań.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
DVS-8-DK3/BW
Nazwa serii noktowizora:
Dedal DVS-8
Technologia wykonania:
analogowa
Generacja IIT:
II+
Rozdzielczość fotokatody:
64 lp/mm
Czułość fotokatody:
1800 μA/lm
Powiększenie:
1x
Średnica soczewki obiektywu:
22 mm
Ogniskowa/światłosiła obiektywu:
26 mm/F1,2
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
15 mm
Minimalna odległość ustawiania ostrości:
0,3 m
Kątowe pole widzenia:
40,0 °
Liniowe pole widzenia na 100 m:
69,8 m
Korekcja dioptrażu:
-4/+4
Typ wyświetlacza:
fosforescencyjny
Kolorystyka obrazu:
czarno-biała
Typ iluminatora:
wbudowany
Źródło światła iluminatora:
dioda
Długość fali iluminatora:
  • 870 nm
  • 940 nm
Wiązka iluminatora:
widzialna
Moc optyczna iluminatora:
20 (opcja 75, 150, 200) mW
Regulacja mocy optycznej iluminatora:
tak
Maksymalny zasięg obserwacji:
800 m
Typ zasilania:
bateriowe
Napięcie zasilania:
2,4-3,0 V DC⎓
Format ogniwa:
2x AA
Czas rozładowania ogniwa:
ok. 60 godz.
Wodoszczelność:
tak (IP67)
Zakres temperatury otoczenia:
-40...+50 °C
Mocowanie urządzenia:
szyna montażowa
Masa własna:
490 g
Wymiary:
172x148x73 mm
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

baterie
pokrowiec na gogle

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty