Jak wybrać mikroskop dla dziecka na prezent z okazji Pierwszej Komunii? Czym powinien się charakteryzować. Znajdź  najlepsze rozwiązanie.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to okazja kiedy chcemy obdarować chrześniaka czy wnuka oryginalnym prezentem. Ciekawym pomysłem na prezent na Komunię są akcesoria pozwalające od najmłodszych lat na rozwijanie pasji dziecka. Oprócz sprzętu sportowego, aparatu fotograficznego czy laptopa dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku mikroskopu, który pozwoli dostrzec to co dla oczu jest niewidoczne i rozwijać przyrodnicze zainteresowania dziecka. Taki prezent, podarowany z okazji Pierwszej Komunii Świętej, z pewnością wzbudzi w dziecku ciekawość świata, zainteresowanie nauką i pozwoli mu na rozwijanie własnych pasji, a w przyszłości na zostanie naukowcem. Mikroskop jest oryginalnym pomysłem na prezent, który sprawdzi się w przypadku dziewczynek jak i chłopców. Dobrze dobrany model mikroskopu będzie służył dziecku długie lata.

 

Jaki mikroskop wybrać?

Jeśli chodzi o wybór mikroskopu, należy również wziąć pod uwagę rodzaj obiektów, jakie chcemy obserwować. Mikroskop biologiczny, wykorzystywany w badaniach medycznych i biologicznych, pozwala na obserwację mikroorganizmów, tkanek, komórek i bakterii. Natomiast mikroskop stereoskopowy, znany również jako mikroskop binokularny, jest idealny do oglądania większych przedmiotów, takich jak minerały, skamieniałości czy owady. Oba typy mikroskopów oferują różne możliwości i funkcje, dlatego warto wybrać mikroskop w zależności od celu i zainteresowań dziecka. W przypadku dzieci, które nie mają jeszcze określonych zainteresowań, lepszym wyborem będzie mikroskop stereoskopowy, który umożliwi łatwiejszą i bardziej zrozumiałą obserwację. Natomiast dla starszych dzieci, zainteresowanych nauką, warto rozważyć zakup mikroskopu biologicznego, który oferuje więcej możliwości i pozwala na badania w większej skali.

 

Mikroskop stereoskopowy

Jeżeli obdarowanym ma być dziecko w  wieku 10 lat, dla którego będzie to pierwszy mikroskop to warto wybrać na prezent mikroskop stereoskopowy. Oferuje on powiększenia od 10 do 40x i pozwala na obserwację detali budowy przedmiotów codziennego użytku (monety, znaczki), organów roślinnych (kwiaty, liście), owadów, skał, minerałów. Przy wyborze obiektu do obserwacji pod mikroskopem stereoskopowym ogranicza nas tylko wyobraźnia. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności przygotowania preparatu z oglądanego obiektu. Nie trzeba przygotowywać preparatu, obiekt wkładamy pod mikroskop, dostosowujemy rozstaw okularów do rozstawu źrenic, jedną śrubą ustawiamy ostrość i już możemy podziwiać piękno mikroświata. Na pewno żaden z młodych obserwatorów nie przejdzie obojętnie wobec dużej głębi ostrości, która przekłada się na obraz trójwymiarowy 3D. Dodatkowo za mikroskopem stereoskopowym przemawia także duże pole widzenia, które pozwala na obserwację od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

 

 

Mikroskop biologiczny

Jeżeli szukamy mikroskopu dla dziecka, które ma ściśle skonkretyzowane zainteresowania i jego marzeniem jest zobaczenie bakterii czy komórek krwi, to odpowiedni będzie mikroskop biologiczny. W mikroskopie biologicznym obserwujemy cienkie skrawki tkanek  umieszczonych na szkiełkach podstawowych i przykrytych szkiełkiem nakrywkowym. W polu widzenia widzimy fragment preparatu o średnicy maksymalnie kilku milimetrów.  Mikroskop biologiczny posiada minimum trzy obiektywy – najczęściej o powiększeniu 4x, 10x, 40x.  Taki zestaw obiektywów będzie wystarczający dla obserwacji na poziomie szkoły podstawowej. Jeżeli jednak młody obserwator ma już dobrze skrystalizowane zainteresowania biologiczne, warto wtedy zainwestować w model mikroskopu posiadający obiektyw 100x.

 

 

Mikroskopy stereoskopowe - przegląd najpopularniejszych modeli na prezent komunijny

Jeżeli Twój wybór padł na mikroskop stereoskopowy to polecamy następujące rozwiązania:

Mikroskop Delta Optical StereoLight

Mikroskop Delta Optical StereoLight to najprostszy na rynku mikroskop stereoskopowy i jednocześnie doskonały prezent na Pierwszą Komunię, który nie nadwyręży naszego budżetu. Jest on niewielki, poręczny i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go w teren. Dzięki zasilaniu bateryjnemu (2 baterie), z mikroskopu StereoLight można korzystać wszędzie, także na świeżym powietrzu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go do plecaka i w terenie obserwować w powiększeniu owady czy parzące włoski pokrzywy. Umożliwia obserwację okazów niedostępnych mikroskopom biologicznym – dużych, nieprzezroczystych i trójwymiarowych. Owad, pająk czy kwiat odkryją przed użytkownikiem Stereolight swoje mikrotajemnice.

 

Mikroskopy Delta Optical Discovery 20/30

Mikroskop stereoskopowy z serii Discovery to idealny prezent do rozpoczęcia przygody z mikroskopią – z łatwością spełni on wymagania początkującego obserwatora zainteresowanego przyjrzeniem się z bliska wszystkiemu co go otacza. Obsługa mikroskopów Discovery jest łatwa i intuicyjna. 

Discovery 20 to dobry prezent oferujący powiększenie 20x i oświetlenie odbite pozwalające na podstawowe obserwacje obiektów nieprzezroczystych.

 

Discovery 30 to model dla młodych odkrywców, którzy chcą prowadzić badania w terenie. Dzięki kompaktowym rozmiarom jego przenoszenia nie stanowi problemu, a wymienne obiektywy i okulary pozwalają na uzyskanie szerokiej gamy powiększeń w zakresie od 10-60x.

 

 

 

Mikroskopy Delta Optical Discovery 40/50/90

Mikroskopy Delta Optical Discovery 40/50/90 posiadają zasilanie akumulatorowe, a dostępne zakresy powiększeń są całkowicie wystarczające przy obserwacji samodzielnie zebranych próbek, takich jak owady, liście czy minerały.

 

 

Mikroskopy stereoskopowe Delta Optical SZ-430 i Delta Optical SZ-450

Każdy mikroskop Delta Optical z serii SZ- to dobry pomysł na prezent. Bardzo dobra optyka, ergonomiczna i nowoczesna konstrukcja sprawiają, że będzie to prezent na lata. Na szczególna uwagę w tych mikroskopach zasługuje płynna zmiana powiększenia w zakresie 7-30x dla modelu Sz-430 i 10-45x w modelu sz-450.  Mikroskopy dzięki dwóm rodzajom oświetlenia pozwalają na obserwacje zarówno w świetle odbitym i przechodzącym. Regulowane natężenie światła oraz płynna zmiana powiększeń sprawiają, że obserwacje mikoskopowe są czystą przyjemnością. Duża odległość robocza bardzo ułatwia manipulacje wykonywane pod mikroskopem. Dostępne są modele binokularowe oraz trinokularowe (z dodatkowym wejściem na kamerę).

 

 

Mikroskopy biologiczne - przegląd  najpopularniejszych modeli na prezent komunijny

 

Jeżeli zdecydowałeś  się na mikroskop biologiczny to polecamy najpopularniejszą serię mikroskopów edukacyjnych dla dzieci – mikroskopy Delta Optical Biolight .

 

 

 

Mikroskopy Delta Optical Biolight 100/300/500

Mikroskopy z serii Biolight to idealne rozwiązanie  dla chętnych zapoznać się z mikroświatem i zainteresowanych zgłębieniem świata komórek i tkanek. Każdy model serii Biolight posiada trzy obiektywy umożliwiające uzyskanie powiększeń w zakresie 40 – 400x. Dodatkowo model Biolight 500 posiada okular umożliwiający uzyskanie 1000x powiększenia.  Kompaktowa konstrukcja  i możliwość zasilania bateryjnego lub akumulatorowego pozwalają na zabieranie go ze sobą w teren. W modelach 300 i 500 ustawianie ostrości odbywa się poprzez wykorzystanie śruby z mikro- i makroruchami, co zwiększa precyzję ustawienia ostrości. Dodatkowo mikroskopy Biolight 300 i Biolight 500 posiadają stolik krzyżowy ( mechanizm przesuwu preparatu na stoliku), który pozwala na bardzo precyzyjne przemieszczanie prepartu podczas obserwacji, co ma szczególne znaczenie przy używaniu obiektywów o dużym powiększeniu.  Biologht 100 i Biolight 300  posiadają w zestawie gotowe preparaty, a także szkiełka pozwalające na przygotowanie własnych preparatów.

 

Mikroskop Delta Optical BioStage II

Mikroskop Delta Optical BioStage II to idealne narzędzie dla bardziej zaawansowanych , użytkowników.  Mikroskop BioStage II posiada kondensor Abbego N.A. 1,25 z przysłoną irysową, gniazdem filtrów i regulacją wysokości. Wpływa on znacząco na poprawę parametrów obserwowanego obrazu – jego kontrast, równomierność oświetlenia pola widzenia i głębię ostrości. Ustawianie ostrości odbywa się poprzez wykorzystanie mikro- i makroruchów, a możliwość zasilania bateryjnego pozwala na obserwacje w terenie.

 

Mikroskopy Delta Optical Genetic PRO

Modele mikroskopów Delta Optical z serii Genetic Pro dedykowane są dla bardzie wymagających użytkowników. Mają one bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Solidna, stabilna i ergonomiczna konstrukcja gwarantuje bezawaryjne użytkowanie mikroskopu przez wiele lat. Doskonałe, achromatyczne obiektywy pozwalają na uzyskiwanie ostrych obrazów oraz powiększeń w zakresie 40-1000x. Szerokopolowe okulary o polu widzenia 18 mm zapewniają komfort obserwacji ocznych, a trzeci tor optyczny w modelach trino zapewnia wygodny montaż kamery mikroskopowej. Mikroskopy Genetic Pro posiadają kondensor Abbego N.A. 1,25, z regulowana wysokością i przesłona aperturową pozwalająca na wpływanie na kontrast i głębie ostrości obserwowanego obrazu. Mechaniczny stolik oraz precyzyjnie regulowane śruby ruchów mikro i makro, zapewniają niezbędną dokładność pracy. Dostępne są modele z akumulatorem, co uniezależnia użytkownika od podpięcia mikroskopu do sieci elektrycznej. We wszystkich modelach zastosowano optykę achromatyczną. Dzięki bogatej ofercie akcesoriów, serię Genetic Pro można rozbudować o inne techniki obserwacji mikroskopowej - polaryzacja, ciemne pole, kontrast fazowy znacząco zwiększą możliwości tego urządzenia.

 

Już dzisiaj wybierz mikroskop dla swojego dziecka czy wnuka  i pozwól mu zanurzyć się w mikroświecie.

 

Wybór specjalistów

Przeglądając naszą ofertę łatwo przekonasz się, że nie wysoka cena, a dobry pomysł to gwarancja udanego prezentu. Co zyskasz, zamawiając prezent na Komunię w Delta Optical? Przede wszystkim doradztwo specjalistów od sprzętów optycznych, czy to będą mikroskopy, lornetki, lunety. Wystarczy abyś się z nami skontaktował a osoby pracujące na co dzień z tym sprzętem pomogą w wyborze sprzętu biorąc pod uwagę wszystkie kryteria i przedstawią propozycje najlepszych prezentów na Komunię dla chłopca czy dla dziewczynki.

 

Wsparcie po zakupie

Po długich poszukiwaniach, godzinach spędzonych w poszukiwaniu najlepszego prezentu komunijnego oraz licznych rozmowach wybrany został prezent najlepiej spełniający oczekiwania w zakresie jakości wykonania, możliwości lub ceny. Przed finalną decyzją warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden aspekt – na co możemy liczyć po kupieniu produktu.

Kilkuletnia gwarancja jest u nas standardem i jako wyłączny dystrybutor i producent jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość usług serwisowania sprzętu. Nikt nie chciałby aby po przypadkowym uszkodzeniu prezentu nie byłoby możliwości jego naprawy ponieważ sprzedawca nie zadbał o dostęp do części zamiennych i wykwalifikowanego zespołu techników serwisu. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce serwis.

 

Jak kupić?

Wybrałeś prezent i chciałbyś go kupić? Nic prostszego. Możesz kupić upominek poprzez nasz sklep internetowy a my dostarczymy Ci go pod dom na terenie całego kraju. Aby mieć przesyłkę gratis wystarczy zrobić zakupy na kwotę minimum 200 zł.

Jeżeli wolisz zakupy bezpośrednie możesz odwiedzić nasze oddziały w których wykwalifikowany personel pomoże Ci w wyborze czy obsłudze wybranego towaru. możesz w nich również odebrać złożone wcześniej zamówienie.

Dowiedz się więcej kontaktując się z nami poprzez adres email info@deltaoptical.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 25 786 05 20.

 

 

Podsumowanie

Olbrzymi wybór produktów i konkurencja na rynku sprawia, że ciężko o łatwą decyzję.

Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią Ci podjęcie decyzji dotyczącej tego, co kupić dziecku na Komunię. Bez względu na to, czy szukasz upominku dla chłopca, czy dla dziewczynki, dostosuj wybór przede wszystkim do zainteresowań młodego człowieka.

Aparat fotograficzny, hulajnogi elektryczne, drony, smartwatche, biżuteria to upominki, którymi dzieci są wręcz atakowane na każdym kroku i niekoniecznie mogą wzbudzić emocje. Zdecydowanie warto odejść od schematu prezentu w formie elektronicznego gadżetu i spróbować podarować wyjątkowy prezent, który posłuży dziecku rozwijać ciekawość świata.