Jak wybrać teleskop dla dziecka na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

 

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Koperta czy prezent to częsty dylemat rodziców chrzestnych. Przed podjęciem decyzji co do formy i rodzaju prezentu warto przedyskutować sprawę z rodzicami dziecka i przy okazji zrobić mały "wywiad" co do jego preferencji i zainteresowań.

Najwięcej radości i pożytku sprawi dziecku prezent, dzięki któremu będzie ono mogło rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Nie sztuką jest sięgnięcie po drogie prezenty komunijne . Sztuką jest znalezienie takiego pomysłu na prezent na Komunię, który będzie zupełnie inny niż w przypadku pozostałych okazji i pozostałych upominków. Znalezienie takiego podarunku, który będzie miał szczególne znaczenie. Rodzinne obserwacje nieba teleskopem to dobrze spędzony czas, który zbliża do siebie rodzinę.

Co można zobaczyć przez teleskop?

Zanim zdecydujemy się na zakup warto zastanowić się czego oczekujemy od naszego przyszłego teleskopu. Każdy zapewne widział na zdjęciach słynne pierścienie Saturna i będzie próbował je zobaczyć na własne oczy. W tym momencie musimy zdać sobie sprawę z rzeczywistych możliwości sprzętu jak też z niedoskonałości ludzkiego oka których nie sposób przeskoczyć.

Kupując teleskop z marketu o niskiej jakości wykonania i słabej, niewielkiej optyce możemy tylko pomarzyć o szczegółach takich jak Wielka Czerwona Plama na Jowiszu czy czapa polarna na Marsie.

Dlatego polecamy kupić sprzęt za minimum 500 zł aby cieszyć się podstawowymi szczegółami planet. Nie można też ukryć, że pierwszym obiektem obserwowanym przez teleskop jest Księżyc. Co można na nim zobaczyć?

Kratery widoczne są wraz z całą strukturą wałów, z centralnymi wzniesieniami, widoczne są też różnego rodzaju szczeliny i łańcuchy górskie. Obraz tarczy Księżycowej zmienia się w cyklu miesięcznym z nocy na noc stąd też nasz naturalny satelita jest celem obserwacji który prędko się nie znudzi i przyniesie obserwatorowi wiele radości.

W teleskopie o aperturze minimum 70 mm możemy zobaczyć wszystkie obiekty z katalogu Messiera, oczywiście biorąc pod uwagę zaświetlenie nieba w miejscu obserwacji, im bardziej ciemne niebo tym lepiej.

Jaki teleskop wybrać?

Zanim przejdziemy do wyboru teleskopu postaramy się pokrótce omówić podstawowe typy teleskopów. Teleskop zwierciadlany i teleskop soczewkowy to dwa rodzaje teleskopów, które różnią się sposobem skupiania światła i budową optyczną.

Teleskop zwierciadlany używa dużego lustra, zwierciadła głównego, do skupiania i odbijania światła. Z kolei teleskop soczewkowy wykorzystuje system soczewek do skupienia światła. Główną zaletą teleskopów zwierciadlanych jest większa powierzchnia odbijająca, co pozwala na obserwacje słabszych źródeł światła.

Teleskopy soczewkowe są zwykle mniejsze i lżejsze, co ułatwia ich przenoszenie i ustawienie. Są one również bardziej odporne na odblaski co zwiększa kontrast obrazu, umożliwia to szczegółowe obserwacje jasnych obiektów astronomicznych, takich jak planety.

Ostatecznie wybór między teleskopem zwierciadlanym a teleskopem soczewkowym zależy od preferencji użytkownika i celu obserwacji.

Poniżej znajdują się nasze propozycje na prezent komunijny. Są to teleskopy, które są uniwersalne, posiadają dobrą optykę, odpowiedni statyw i akcesoria. Zdajemy sobie jednak sprawę, że każdy zakup jest kwestią indywidualną dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego gdzie specjaliści odpowiedzą na każde pytanie i dobiorą odpowiedni system do Państwa potrzeb. Warto również wziąć pod uwagę czy teleskop jest kompaktowy i przenośny. Jeżeli sprzęt zmieści się do bagażnika to to nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać go ze sobą na wakacje i obserwować pod ciemnym niebem.

 

 

Teleskop Sky-Watcher BK 707 AZ2Teleskop Sky-Watcher BK 705 AZ2

 • Lekkie teleskopy astronomiczne przeznaczone dla początkujących astronomów a w szczególności dla dzieci. Są to wygodne w obsłudze teleskopy soczewkowe o średnicy 70mm pozwalające powiększyć obraz do 140x.
 • Ważą zaledwie kilka kilogramów i mogą być bez problemu przenoszone z miejsca na miejsce nawet przez bardzo młodych obserwatorów. W przeciwieństwie do wielu teleskopów w tej grupie cenowej SkyWatcher 707 AZ2 i bliźniaczy model SkyWatcher 705 AZ2 wyróżniają się stosunkowo dobrym wyposażeniem (okulary Kellnera w miejsce tańszych Ramsdenów i Huygensów) jak też dobrej jakości obiektywem.
 • Model 707 AZ2 daje w fabrycznym zestawie nieco większe powiększenia niż model 705 AZ2 ze względu na dłuższą ogniskową. Z drugiej zaś strony model 705 daje szersze pole widzenia ważne podczas obserwacji obiektów.
 • Najlepiej teleskopy ten sprawdzą się przy obserwacjach Księżyca jak też przy podstawowych obserwacjach planet Układu Słonecznego. Sky-Watcher 707AZ2 mimo skromnych rozmiarów w piękny sposób ukazuje pierścienie Saturna, kształty tarcz planetarnych jak też podstawowe detale takie jak pasy w atmosferze Jowisza czy też marsjańskie czapy polarne w okresach dobrej widoczności Marsa.
 • Po wyposażeniu w prosty obiektywowy filtr słoneczny refraktor będzie doskonałym instrumentem do obserwacji Słońca (w przypadku dzieci obowiązkowo pod nadzorem osoby dorosłej).
 • Sprzęt może również służyć do oglądania przyrody czy samolotów na wysokościach przelotowych.

 

 

 

Teleskop Sky-Watcher 709 EQ1

 • Lekki teleskop soczewkowy o aperturze 70 mm i ogniskowej 900 mm.
 • Teleskop ten zawieszony jest na montażu paralaktycznym EQ1, przeznaczonym do obserwacji astronomicznych. Montaże paralaktyczne umożliwiają podążanie za obserwowanym obiektem w jego ruchu po nieboskłonie. Ponadto montaż posiada mikroruchy dzięki czemu możliwe jest precyzyjne nakierowanie teleskopu na obiekt.
 • Teleskopem można z powodzeniem prowadzić obserwacje obiektów Układu Słonecznego jak Księżyc, podstawowe detale planet Układu Słonecznego a po użyciu dodatkowego filtra słonecznego umożliwia obserwacje plam słonecznych.
 • Teleskop skierowany jest do entuzjastów obserwacji Układu Słonecznego.
 • Montaż posiada możliwość rozbudowy o napęd niwelujący ruch sfery niebieskiej, dzięki czemu po ustawieniu teleskopu na wybrany obiekt nie będzie uciekał z pola widzenia.

 

 

Teleskop Sky-Watcher BK 1309 EQ2

 • Teleskop Sky-Watcher BK 1309 EQ2 oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie. Światłosiła teleskopu wynosi f/6,9 dzięki czemu jest to dość uniwersalny sprzęt. Umożliwia on zarówno osiągnięcie szerokiego pola widzenia jak i stosowanie dużych powiększeń typowych dla obserwacji księżycowo-planetarnych.
 • BK 1309 EQ2 jest jednym z najbardziej popularnych teleskopów i idealnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej. Nic w tym dziwnego skoro ma jeden z najlepszych współczynników możliwości do ceny. Za niewielką cenę otrzymujemy sporych rozmiarów teleskop z dość dużym zwierciadłem, które przecież jest najważniejszym elementem naszego przyrządu.
 • Jest to teleskop zwierciadlany Newtona o aperturze 130mm i ogniskowej 900mm. Ze względu na umiarkowaną światłosiłę teleskop ten dobrze sprawdzi się zarówno w obserwacji planet i Księżyca jak i obiektów głębokiego nieba.
 • Teleskop ten zbiera około 240 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów o niskiej janości.
 • Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia zaobserwowanie zdecydowanie więcej szczegółów od mniejszych teleskopów.

 

 

Teleskop Sky-Watcher BKP 15075 EQ3-2 z wyciągiem Crayforda 150/750

 • Teleskop BKP 150/750 EQ3-2 to teleskop zwierciadlany Newtona, szczególnie polecany do obserwacji obiektów głębokiego nieba, takich jak gromady gwiazd, galaktyki czy obiekty mgławicowe. Teleskop ten umożliwia stosowanie dużych powiększeń, dzięki czemu doskonale sprawdzi się także podczas obserwacji planet i Księżyca.

 • Duże paraboliczne zwierciadło o aperturze 150 mm i ogniskowej 750 mm jest główną zaletą tego teleskopu, umożliwiając uzyskanie bardzo dużego pola widzenia i zbierając około 320 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy. Wielkość zwierciadła związana jest z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd oddalonych od siebie więcej niż 0,9”.

 • Montaż EQ3-2 to stabilny i jednocześnie mobilny montaż, otrzymujący doskonałe oceny wśród miłośników astronomii.

 • Pokrętła mikroruchów pozwalają na dokładne, ręczne śledzenie obiektów na niebie.

 • Do montażu można zastosować napędy w jednej lub w dwóch osiach lub możemy przerobić montaż na pełny system Go-To umożliwiający automatyczne śledzenie i namierzanie obiektów. EQ3-2 jest to najniższy model montażu, który posiada miejsce na lunetkę biegunową.

 • Teleskop wyposażony jest w precyzyjny wyciąg okularowy Crayforda, umożliwiający stosowanie okularów 2” i 1,25". Wyciągi Crayforda oferują większą precyzję i płynność działania.

 

 

 

Teleskop DO-GSO Dobson 8" F/6 M-CRF

 • Teleskop DO-GSO Dobson 8" F/6 M-CRF to najlepszy wybór dla młodego fascynata kosmosu. Teleskop zwierciadlany z dużym lustrem głównym 200mm posiada uniwersalną ogniskową 1200 mm i mogącym uzyskać użyteczne powiększenie do około 300x.
 • Teleskop z tą średnicą zwierciadła jest w mniejszym stopniu obarczony cechami, które uznaje się za wady teleskopów Newtona. Stosunkowo niewielka koma, umiarkowana obstrukcja wtórna powoduje, że obrazy z 8-calowego Dobsona są ostre a teleskop daje nie tylko dobre obrazy obiektów mgławicowych, ale też szczegółowe obrazy planet.
 • Płynny ruch montażu Dobsona wyposażonego w łożyska, wysokiej jakości wyciąg okularowy i odpowiednio dobrane akcesoria sprawiają, że korzystanie z tego teleskopu jest wyjątkowo łatwe i intuicyjne.
 • Posiada duży szukacz optyczny, który pomaga w obserwacjach.
 • Okulary w zestawie pozwalają zarówno na obserwację galaktyk i mgławic jak i planet w dużym powiększeniu.

 

Wybór specjalistów

Przeglądając naszą ofertę łatwo przekonasz się, że nie wysoka cena, a dobry pomysł to gwarancja udanego prezentu. Co zyskasz, zamawiając prezent na Komunię w Delta Optical? Przede wszystkim doradztwo specjalistów od sprzętów optycznych, czy to będą mikroskopy, lornetki, lunety. Wystarczy abyś się z nami skontaktował a osoby pracujące na co dzień z tym sprzętem pomogą w wyborze sprzętu biorąc pod uwagę wszystkie kryteria i przedstawią propozycje najlepszych prezentów na Komunię dla chłopca czy dla dziewczynki.

 

Wsparcie po zakupie

Po długich poszukiwaniach, godzinach spędzonych w poszukiwaniu najlepszego prezentu komunijnego oraz licznych rozmowach wybrany został prezent najlepiej spełniający oczekiwania w zakresie jakości wykonania, możliwości lub ceny. Przed finalną decyzją warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden aspekt – na co możemy liczyć po kupieniu produktu.

Kilkuletnia gwarancja jest u nas standardem i jako wyłączny dystrybutor i producent jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość usług serwisowania sprzętu. Nikt nie chciałby aby po przypadkowym uszkodzeniu prezentu nie byłoby możliwości jego naprawy ponieważ sprzedawca nie zadbał o dostęp do części zamiennych i wykwalifikowanego zespołu techników serwisu. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce serwis.

 

Jak kupić?

Wybrałeś prezent i chciałbyś go kupić? Nic prostszego. Możesz kupić upominek poprzez nasz sklep internetowy a my dostarczymy Ci go pod dom na terenie całego kraju. Aby mieć przesyłkę gratis wystarczy zrobić zakupy na kwotę minimum 200 zł.

Jeżeli wolisz zakupy bezpośrednie możesz odwiedzić nasze oddziały w których wykwalifikowany personel pomoże Ci w wyborze czy obsłudze wybranego towaru. możesz w nich również odebrać złożone wcześniej zamówienie.

Dowiedz się więcej kontaktując się z nami poprzez adres email info@deltaoptical.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 25 786 05 20.

 

 

Podsumowanie

Olbrzymi wybór produktów i konkurencja na rynku sprawia, że ciężko o łatwą decyzję.

Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią Ci podjęcie decyzji dotyczącej tego, co kupić dziecku na Komunię. Bez względu na to, czy szukasz upominku dla chłopca, czy dla dziewczynki, dostosuj wybór przede wszystkim do zainteresowań młodego człowieka.

Aparat fotograficzny, hulajnogi elektryczne, drony, smartwatche, biżuteria to upominki, którymi dzieci są wręcz atakowane na każdym kroku i niekoniecznie mogą wzbudzić emocje. Zdecydowanie warto odejść od schematu prezentu w formie elektronicznego gadżetu i spróbować podarować wyjątkowy prezent, który posłuży dziecku rozwijać ciekawość świata.

 

ASTROSHOW

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się prezenty w formie voucherów z zaproszeniem na różne kursy. Voucher na udział w AstroShow to również świetny i oryginalny pomysł na prezent komunijny.

Delta Optical AstroShow to jedyne w swoim rodzaju doroczne spotkanie fascynatów makro- i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach. Jak co roku, w myśl zasady „od laika do Kopernika” clou AstroShow stanowić będą warsztaty praktyczne, m.in. z obsługi teleskopu i zasad prostej astrofotografii.