Nr katalogowy: ASI 1600MMC
8 899,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Chłodzona kamera wyposażona w superczuły sensor monochromatyczny CMOS o rozmiarze 4/3 cala w technologii back-side illumination (BSI) w którym zmaksymalizowano efektywność kwantową, zwłaszcza dla zakresu bliskiej podczerwieni. Kamera charakteryzuje się bardzo niskim szumem odczytu, bardzo dużą szybkością i bardzo wysoką czułością.

Chłodzenie matrycy CMOS ogniwem Peltiera gwarantuje redukcję szumów przy długoczasowej ekspozycji. Ten model kamery wykorzystuje dwustopniowe, regulowane chłodzenie TEC zdolne utrzymywać temperaturę sensora 35-40 st. C poniżej temperatury otoczenia.

Co najważniejsze, jest to duży sensor o bardzo dużej rozdzielczości 16 Megapikseli, co w połączeniu z wydajnym, dwustopniowym chłodzeniem predestynuje tą kamerę do astrofotografii DS, zarówno krótko, jak i długoczasowej, z pomocą astrografów, szczególnie dobrze skorygowanych w dużym polu widzenia. Proporcje 4x3 sensora dobrze wykorzystują okrągłą powierzchnię pola obrazu, a wyważona wielkość piksela jest odpowiednia do upsamplingu przy astrofotografii planetarnej z małymi światłosiłami oraz do konwencjonalnej, długoczasowej astrofotografii przy dobrym seeingu.

Dzięki unikalnym właściwościom sensora ten model sprawdza się doskonale w aplikacjach wymagających szybkości i czułości przy niskim poziomie oświetlenia. W wersji monochromatycznej, dzięki braku matrycy Bayera jest to bardzo wydajna kamera do fotografii obiektów ciemnych i posiada miano aktualnego "wicekróla" kamer CMOS do astrofotografii obiektów DS. Czułość tej kamery jest szczególnie wysoka w pasmie IR, a szybki sensor CMOS o niskich szumach odczytu pokazuje pazur także przy astrofotografii planetarnej. Podsumowując, znakomita, wszechostronna kamera zarówno do astrofotografii lucky-imaging planet i jasnych obiektów DS jak i długoczasowej astrofotografii najodleglejszych mgławic i galaktyk.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: ASI 1600MMC Waga: 410 g
Temperatura pracy: -5 / +45 °C Sensor: CMOS
Typ sensora: mono Rozdzielczość sensora: 16 MP
Rozdzielczość sensora (W x H): 4656 x 3520 pikseli Rozmiar piksela: 3,8 µm
Fizyczny rozmiar sensora: 21,9 mm Przekątna sensora: 4/3
Interfejs danych: USB 3.0 / USB 2.0 Mocowanie: 2/1.25"/T-2
Parametry zasilania: 12 VDC / 2A Szum odczytu: 1,2 eV-
Chłodzenie: ogniwo Peltiera Różnica temp. wzgl. otoczenia: 40 °C
konwersja A/D: 12 / 10 bit Backfocus: 6,5 mm
Zakres czasów ekspozycji: 0,032 ms - 2000 s Studnia potencjału: 20 KeV-
Format zapisu video / zdjęć: *avi / *jpg Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty