Nr katalogowy: DMK21AG618.AS
2 829,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Monochromatyczna kamera w wersji Giga-Ethernet (LAN) bez filtra IR-Cut przeznaczona do zastosowań astronomicznych, w szczególności do obserwacji planet. Z racji tego że posiada ona długie czasy naświetlania możliwe jest również rejestrowanie obiektów słabszych takich jak jaśniejsze mgławice, galaktyki czy też gromady kuliste. Wersje AU618 wyposażone została w nowy chip Sony ICX618 AQA  gwarantujący wyższą czułość niż w dotychczas produkowanych kamerach Imaging Source.

Kamera jest jedną z najszybszych w tej kategorii na rynku. Gwarantuje ona uzyskiwanie 60 klatek na sekundę co w przypadku obserwacji planetarnych ze stackowaniem może być bardzo przydatne. Obraz przychodzący z kamery może być zapisywany zarówno w formacie AVI jak i w postaci serii obrazów BMP.

Chip Sony-ICX 618ALA to progresywny monochromatyczny przetwornik CCD o rozdzielczości 640x480 pikseli. Dzięki zastosowaniu takiego przetwornika możliwe jest uzyskiwanie długich czasów ekspozycji bez pojawienia się wyraźnych szumów. Zaskakująco dobra jest też czułość tej kamery. Dla uzyskania maksymalnej jakości obrazu zrezygnowano z kompresji strumienia wideo, dla pokrycia maksymalnej części pasma promieniowania zrezygnowano ze stosowanego zazwyczaj filtru podczerwieni. Dzięki takim parametrom kamera może być użyteczna w zastosowaniach naukowych, przemysłowych czy też medycznych.

Kamera podłączana jest za pomocą kabla sieciowego LAN. Do kompletu dołączone są sterowniki oraz oprogramowanie IC.Capture.AS (kompatybilne z Windowsem XP,Vista,7 w wersji 32-bitowej i 64 bitowej).

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
DMK21AG618.AS
Sensor:
CCD
Typ sensora:
kolor
Nazwa sensora:
Sony ICX-618ALA
Rozdzielczość sensora (W x H):
640 x 480 pikseli
Zastosowanie:
planetarny
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane