Kamery mikroskopowe (0)
0-0 z 0 Produktów
Dostosuj
×
Filtrowanie
Filtrowanie
Wyczyść Zastosuj
Cena od: 13 999,00 zł ×
Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Kamery stają się obecnie nieodłącznym elementem mikroskopów. Pozwalają na dokumentację obserwacji w postaci zdjęć lub filmów, dają też możliwość przeprowadzania pomiarów oraz analizy obrazu spod mikroskopu. Są również bardzo pomocne, jeśli chcemy udostępnić ten obraz szerszemu gronu odbiorców, np. podczas lekcji w szkole lub warsztatów dla studentów.

Przy wyborze kamery należy kierować się, przede wszystkim tym, w jaki sposób będą później wykorzystywane wykonane nimi zdjęcia oraz jakie wymagania mamy względem sprzętu. Do prostej dokumentacji, gdy nie potrzeba plików o dużej rozdzielczości i przy przechwytywaniu głównie statycznych obrazów, wystarczą kamery 3 – 5 megapikselowe z interfejsem USB 2.0. Jeśli zdjęcia mają trafić do druku, powinno się raczej wybierać sensory o rozdzielczości powyżej 5 megapikseli. Gdy zależy nam na płynności obrazu, warto pomyśleć o interfejsie USB 3.0 lub HDMI.

W najprostszych mikroskopach edukacyjnych (np. Biolight 200/300, Stereolight) można wykorzystać kamery z serii BASIC. W przypadku pozostałych, warto zakupić kamery z serii PRO. Te ostatnie dają znacznie większe pole widzenia, pozwalają na precyzyjniejsze sterowanie parametrami urządzenia, posiadają w zestawie adaptery umożliwiające ich użycie z innymi mikroskopami.

Zapraszamy do naszych poradników video i filmów spod mikroskopów

czytaj dalej zwiń
Poradniki i recenzje
  • Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

    Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

    Obserwacje prowadzone za pomocą teleskopów rozwijają w dzieciach wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz wiedzę z różnych dziedzin życia jak: astronomia, fizyka czy matematyka. Dzięki czemu nasze dzieci mają możliwość zdobycia ciekawej pasji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat.
  • Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

    Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

    Wielkimi krokami zbliża się 25 październik 2022, a więc dzień, kiedy nastąpi częściowe zaćmienie Słońca, najgłębsze widoczne z Polski w ciągu ostatnich 7 lat. Również w ostatnich miesiącach wzrasta aktywność słoneczna, co może zachęcać do obserwacji.
  • Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

    Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

    Lornetka to nie teleskop. Wiadomo. Ale nie tylko teleskop jest świetnym sprzętem optycznym. Lornetka, zapewniając nam duże pole widzenia pozwala szybko i łatwo odnaleźć obiekty na nocnym niebie. Zatem, choć lornetka to nie teleskop, to lornetka jest o niebo lepszym sposobem na oglądanie gwiazd, niż nasze oczy.