Kamery mikroskopowe (0)
0-0 z 0 Produktów
Dostosuj
×
Filtrowanie
Filtrowanie
Wyczyść Zastosuj
Cena do: 69,00 zł ×
Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Kamery stają się obecnie nieodłącznym elementem mikroskopów. Pozwalają na dokumentację obserwacji w postaci zdjęć lub filmów, dają też możliwość przeprowadzania pomiarów oraz analizy obrazu spod mikroskopu. Są również bardzo pomocne, jeśli chcemy udostępnić ten obraz szerszemu gronu odbiorców, np. podczas lekcji w szkole lub warsztatów dla studentów.

Przy wyborze kamery należy kierować się, przede wszystkim tym, w jaki sposób będą później wykorzystywane wykonane nimi zdjęcia oraz jakie wymagania mamy względem sprzętu. Do prostej dokumentacji, gdy nie potrzeba plików o dużej rozdzielczości i przy przechwytywaniu głównie statycznych obrazów, wystarczą kamery 3 – 5 megapikselowe z interfejsem USB 2.0. Jeśli zdjęcia mają trafić do druku, powinno się raczej wybierać sensory o rozdzielczości powyżej 5 megapikseli. Gdy zależy nam na płynności obrazu, warto pomyśleć o interfejsie USB 3.0 lub HDMI.

W najprostszych mikroskopach edukacyjnych (np. Biolight 200/300, Stereolight) można wykorzystać kamery z serii BASIC. W przypadku pozostałych, warto zakupić kamery z serii PRO. Te ostatnie dają znacznie większe pole widzenia, pozwalają na precyzyjniejsze sterowanie parametrami urządzenia, posiadają w zestawie adaptery umożliwiające ich użycie z innymi mikroskopami.

Zapraszamy do naszych poradników video i filmów spod mikroskopów

czytaj dalej zwiń
Poradniki i recenzje
  • Sky-Watcher CQ350 Pro – moc pod kontrolą

    Sky-Watcher CQ350 Pro – moc pod kontrolą

    15 kilogramów stali – a to tylko mowa o statywie z nogami o średnicy prawie 3 cali. Na to 15 kilogramów metalu i elektroniki w postaci głowicy. Do tego 2.5 kg pręt przeciwwagi i dwa ciężarki po 10 kilogramów każdy. I na to wszystko jeszcze można zapakować 35 kilogramów teleskopów. W sumie ponad 85 kilogramów astronomicznego szczęścia.
  • Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

    Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

    Obserwacje prowadzone za pomocą teleskopów rozwijają w dzieciach wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz wiedzę z różnych dziedzin życia jak: astronomia, fizyka czy matematyka. Dzięki czemu nasze dzieci mają możliwość zdobycia ciekawej pasji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat.
  • Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

    Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

    Wielkimi krokami zbliża się 25 październik 2022, a więc dzień, kiedy nastąpi częściowe zaćmienie Słońca, najgłębsze widoczne z Polski w ciągu ostatnich 7 lat. Również w ostatnich miesiącach wzrasta aktywność słoneczna, co może zachęcać do obserwacji.