Nr katalogowy:
52 499,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Polskie kopuły ScopeDome. Doświadczenie, na którym można polegać.

-> 9 lat w sprzedaży

-> 500 wyprodukowanych kopuł

Kopuła ScopeDome 3M w wersji 3.0 jest nową wersją produkowanej od 5 lat, sprawdzonej i popularnej kopuły ScopeDome 3M. Bazując na doświadczeniu w postaci 250 wyprodukowanych kopuł oraz słuchając wszystkich uwag klientów, wprowadzono  niezbędne udoskonalenia:

 • wejście umieszczone na bocznym panelu kopuły
 • nowy system prowadzenia i napędu klapy
 • system zasilania klapy umożliwiający jej otwieranie i zamykanie w dowolnej pozycji
 • lepszy widok na zenit
 • lepszy system uszczelnień klapy i mechanizmu obrotowego
 • łatwiejszy i szybszy montaż kopuły
 • poprawiona estetyka i nowa kolorystyka kopuły

Podstawowe dane

 • średnica kopuły: 3000 mm
 • szerokość klapy: 1000 mm
 • wysokość kopuły: 2400 mm
 • średnica podstawy: 2760 mm
 • waga kopuły (wraz z paletą): ok. 350 kg

 1. Wszystkie kopuły ScopeDome są montowane w macierzystej fabryce, a następnie po rozłożeniu przygotowywane do transportu do Klienta.
 2. Ze względu na gabaryty produktu, koszt dostawy ustalany jest indywidualnie. Kierowca nie ma możliwości rozładowywania dostarczanej przesyłki.

Więcej o kopule Scope Dome 3M ver. 3.0

Kopuła wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego o grubości 6 mm, który zapewnia pełną odporność na warunki atmosferyczne, gwarantuje jednocześnie dużą trwałość i estetykę. Dodatkowo jest ona wzmacniana przetłoczeniami umieszczonymi na zewnątrz kuli i specjalnymi wzmocnieniami zatopionymi wewnątrz konstrukcji. Kopuła składa się z 7 elementów, zdecydowanie ułatwia to montaż na wysokich budynkach i transport.

Szczelność kopuły gwarantuje specjalna konstrukcja połączeń elementów zapobiegająca dostawaniu się wody do wnętrza kuli. Duża szczelina przy podstawie oraz jasny kolor powłoki zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się kopuły. Duże wtopione w obrys kuli zamykane okno obserwacyjne pozwala na swobodne prowadzenie obserwacji tak wizualnych jak i przy pomocy teleskopów o średnicy do 90 cm. Okno obserwacyjne zaprojektowano tak, by teleskop miał swobodny widok na zenit. Ruch obrotowy kopuły zapewnia bieżnia umieszczona w podstawie kuli, toczy się ona po niej prowadzona na zespole 16 rolek z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Opcjonalny napęd kopuły to dwa silniki średniej mocy zasilane z sieci 230V/50Hz. Jeden służy do sterowania ruchem obrotowym kopuły, drugi pozwala na otwieranie i zamykanie przesłony okna obserwacyjnego. Opcjonalny enkoder umieszczony na obwodzie kopuły współpracujący z dedykowanym sterownikiem na bieżąco mierzy położenie kopuły i odpowiednio do pozycji teleskopu koryguje pracę silników.

W skład zestawu wchodzi:

- Kopuła 3m

Koszty transportu kalkulowane są indywidualnie.

Pokaż więcej
Waga w kg:
350 kg
Średnica kopuły:
3000 mm
Szerokość klapy:
1000 mm
Wysokość kopuły:
2400 mm
Średnica podstawy:
2760 mm

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane