Nr katalogowy:
119 299,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Polskie kopuły ScopeDome. Doświadczenie, na którym można polegać.

-> 9 lat w sprzedaży

-> 500 wyprodukowanych kopuł

Prywatne obserwatorium astronomiczne jest marzeniem wielu miłośników astronomii. Dzięki kopule astronomicznej ScopeDome marzenie staje się realne, a co więcej, jest ono w zasięgu ręki.
Kopuła wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego o grubości ok 6 mm, który zapewnia pełną odporność na warunki atmosferyczne, gwarantuje jednocześnie dużą trwałość i estetykę. Dodatkowo jest ona wzmacniana przetłoczeniami umieszczonymi na zewnątrz kuli i specjalnymi wzmocnieniami zatopionymi wewnątrz konstrukcji. Kopuła składa się z 8 podstawowych elementów, zdecydowanie ułatwia to montaż na wysokich budynkach i transport.
Szczelność kopuły gwarantuje specjalna konstrukcja połączeń elementów zapobiegająca dostawaniu się wody do wnętrza kuli. Duża szczelina przy podstawie oraz jasny kolor powłoki zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się kopuły. Duże wtopione w obrys kuli zamykane okno obserwacyjne o szerokości jednego metra pozwala na swobodne prowadzenie obserwacji tak wizualnych jak i przy pomocy teleskopów o średnicy do 120 cm.

Okno obserwacyjne zaprojektowano tak, by teleskop miał swobodny widok na zenit. Ruch obrotowy kopuły zapewnia bieżnia umieszczona w podstawie kuli, toczy się ona po niej prowadzona na zespole 16 plastikowych rolek.
Napęd kopuły to dwa silniki średniej mocy zasilane z sieci 220V. Jeden służy do sterowania ruchem obrotowym kopuły, drugi pozwala na otwieranie i zamykanie przesłony okna obserwacyjnego. Enkoder umieszczony na obwodzie kopuły współpracujący z dedykowanym sterownikiem na bieżąco mierzy położenie kopuły i odpowiednio do pozycji teleskopu koryguje pracę silników.

Podstawowe dane:

  • średnica kopuły: 4000 mm
  • szerokość klapy: 1400 mm
  • wysokość kopuły: 2960 mm
  • średnica podstawy: 3500 mm
  • wysokość podstawy: 1100 mm
  • pełna automatyka napędu kopuły i klapy
  • waga: ok 800 kg

W skład zestawu wchodzi:

- Kopuła 4m

Koszty transportu kalkulowane są indywidualnie.
Pokaż więcej
Waga w kg:
800 kg
Średnica kopuły:
4000 mm
Szerokość klapy:
1400 mm
Wysokość kopuły:
2960 mm
Średnica podstawy:
3500 mm

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane