Nr katalogowy: CAN-004
3 499,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Czy nie chciałbyś się pozbyć nieporęcznego i ciężkiego statywu podczas wędrówek z lornetką, ale jednocześnie cieszyć się ze stabilnego obrazu o kilkunastokrotnym powiększeniu po przystawieniu lornetki do oka? Czy nie masz dosyć sytuacji, w których zbyt duża prędkość samolotu na pokazie lotniczym uniemożliwiła Ci dostrzeżenie istotnych szczegółów jego konstrukcji? Czy nie żałujesz tych chwil, kiedy niespodziewany lot ślizgowy polującego jastrzębia stał się przeszkodą w rozpoznaniu charakterystycznych cech upierzenia tego skrzydlatego drapieżnika i określeniu jego gatunku, ponieważ obraz w lornetce był wyraźnie rozmyty? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania brzmi tak, to seria lornetkowa IS firmy Canon stworzona została specjalnie z myślą o Twoich potrzebach!

Unikalną cechą modeli lornetek z serii Canon IS jest optyczna stabilizacja obrazu. Dobrze znają ją wszyscy użytkownicy obiektywów fotograficznych IS firmy Canon, w których stabilizacja tego typu jest również stosowana. Zasada działania optycznego stabilizatora obrazu wykorzystuje pryzmat o zmiennym kącie łamiącym, utworzony przez dwie kołowe, płasko-równoległe płytki szklane połączone ze sobą przy pomocy rozciągliwego mieszka fotograficznego. Obszar pomiędzy płytkami wypełniony jest cieczą o dużej wartości współczynnika załamania. Dzięki dwóm sensorom żyroskopowym, umieszczonym w tubusie lornetki, najmniejsza nawet wibracja spowodowana drżeniem ręki rejestrowana jest przez mikroprocesor, który na podstawie odpowiedniego algorytmu dostosowuje kąt pomiędzy płytkami pryzmatu tak, że powstający obraz przesuwany jest zawsze w kierunku centrum pola widzenia, przeciwdziałając w ten sposób wykrytemu drganiu. Opisany mechanizm pozwala uzyskać efektywną stabilizację obrazu oglądanego przez lornetkę, przyczyniając się do znacznej poprawy jego jakości.

Wyposażona w optyczny układ stabilizacji obrazu lornetka Canon 12x36 IS III jest modelem o dużym, 12x powiększeniu i obiektywach o średnicy 36 mm, zapewniających dobrą jasność powierzchniową obrazu w normalnych warunkach oświetleniowych.

Układ optyczny tego modelu obejmuje obiektywy wykonane ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji, efektywnie redukujące aberrację chromatyczną. Wszystkie aktywne optycznie powierzchnie soczewek pokryto wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Powłoki te, znane pod nazwą handlową Canon Super Spectra™, stosowane są również w obiektywach fotograficznych EF firmy Canon. Przyczyniają się do zwiększenia transmisji światła w lornetce, jak również do powstawania wysokiej jakości kontrastowego obrazu o naturalnej kolorystyce. Konstrukcja obiektywów wykorzystuje 2 soczewki ustawione w 1 grupie, natomiast konstrukcja okularów wykorzystuje 5 soczewek ustawionych w 4 grupach.

Kątowe pole widzenia tej lornetki, wynoszące 5,0°, cechuje wyraźny i płaski obraz o niskim poziomie dystorsji i zniekształceń brzegowych. W torze optycznym zastosowano pryzmaty typu Porro II, wykorzystujące efekt całkowitego wewnętrznego odbicia promieni świetlnych bez konieczności napylania dodatkowych warstw odbiciowych na powierzchnie pryzmatów. W torze optycznym umieszczono również dublet soczewkowy, redukujący krzywiznę pola widzenia.

Model zaprojektowano z myślą o komforcie patrzenia podczas długotrwałych obserwacji. Został on osiągnięty poprzez zastosowanie łatwo dających się wywinąć muszli ocznych oraz 15 mm odstępu źrenicy wyjściowej od okularu. Dlatego lornetka może być używana przez osoby noszące szkła korekcyjne.

Specyfikacja stabilizatora obrazu

Układ stabilizatora obrazu: pryzmat o zmiennym kącie łamiącym (Canon Vari-Angle Prism)
Rodzaj stabilizacji: 2 programy do stabilizacji obrazu dla obiektów ruchomych oraz statycznych
Kąt korekcji położenia obrazu: -/+ 0,8°
Wykrywanie drgań: 2 czujniki żyroskopowe po jednym dla każdej z dwóch osi ruchu
Aktywacja stabilizatora: włącznik na obudowie urządzenia
Źródło zasilania: 2 baterie typu AA
Czas pracy na bateriach: około 9 godz. w temp. otoczenia +25 °C i około 1 godz. w temp. -10 °C
Wskaźnik zużycia baterii: dioda świecąca

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
CAN-004
Seria: IS
Powiększenie: 12 x Średnica soczewki obiektywu: 36 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC (Super Spectra™)
Sprawność zmierzchowa:
20,8
Jasność względna: 9,0
Średnica źrenicy wyjściowej:
3,0 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
15 mm
Kątowe pole widzenia: 5,0 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
88 m
Regulacja ostrości: wewnętrzna centralna Minimalna odległość ostrzenia:
6 m
Regulacja rozstawu okularów:
55-75 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+3
Typ pryzmatu: Porro II Szkło w pryzmatach: BaK4
Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu:
tak
Wodoszczelność:
nie (IPX0)
Wypełnienie azotem: nie Mocowanie do statywu:
1/4"
Waga:
660 g
Wymiary:
174x127x70 mm
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki okularowe

Multimedia

Lornetka Canon 12x36 IS III

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty