Nr katalogowy: 71452
1 699,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Nie wszystkie lornetki są sobie równe, zwłaszcza, gdy chodzi o obserwacje w warunkach słabego oświetlenia!

Obserwacje podczas zmierzchu i w nocy wymagają nie tylko większych obiektywów, aby zebrać jak najwięcej światła, ale same duże obiektywy nie wystarczą, aby zapewnić najwyższą jakość i jasność obrazu. Wszystko zależy od odpowiedniego projektu i konstrukcji optycznej, z wykorzystaniem najwyższej jakości szkła, powłok przeciwodbiciowych oraz ich starannym obsadzeniu w wytrzymałym, stabilnym mechanicznie korpusie lornetki.

Lornetki z serii Echelon firmy Celestron zostały zaprojektowane do użytku w warunkach słabego oświetlenia. Bez względu na to czy chce się oglądać pogrążone w mroku górskie przełęcze i doliny, czy rozległe, usiane gwiazdami połacie Drogi Mlecznej, lornetki Echelon doskonale spełnią swe zadanie. Dzięki wielowarstwowym powłokom przeciwodbiciowym typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie soczewek oraz obiektywom o dużych, 70 mm średnicach, lornetki zapewniają niespotykanie wysoką jasność powierzchniową obrazów, co przydaje się by zobaczyć najbardziej subtelne szczegóły obserwowanych obiektów.

Model Echelon 16x70 oferuje duże powiększenie. Warto wybrać go do obserwacji małych obiektów położonych daleko od obserwatora lub dużego powiększenia gromad gwiazd.

Doskonała jakość optyczna

Lornetka Celestron Echelon posiada wysokiej jakości, 70 mm obiektywy produkowane w Japonii. Znakomite pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 zostały wybrane dla uzyskania maksymalnego kontrastu i ostrości, a wszystkie granice powietrze-szkło są powlekane wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Są to te same powłoki, które stosowane są również w teleskopach systemu Schmidt'a-Cassegrain'a i refraktorach firmy Celestron.

Ręcznie składane w USA

Lornetki Celestron Echelon są wytwarzane przy użyciu wysokiej jakości optyki pochodzącej z Japonii. Montują je ręcznie wykwalifikowani technicy w południowej Kalifornii, gwarantując całkowitą powtarzalność parametrów i wysoką jakość produkcji.

Konstrukcja o wysokiej jakości

Każda obudowa lornetki Echelon wykonana jest ze stopu aluminium, aby utrzymać jej lekkość i wytrzymałość, co jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu zakupu. Wytrzymała okleina gumowa pokrywa obudowę, zapewniając pewny chwyt i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Lornetki są w pełni wodoszczelne i wypełnione nie zawierającym pary wodnej azotem, zapobiegającym parowaniu soczewek umieszczonych w obudowie i chroniącym optykę przed wpływem mgły, rosy lub innych form wilgoci. Tę lornetkę można z powodzeniem używać w wilgotnych warunkach nocnych!

Solidny pokrowiec

Lornetki Echelon dostarczane są wraz z odporną na wodę, wysokiej jakości walizką z wytłoczoną piankową wkładką dla maksymalnej ochrony przed kurzem i wilgocią podczas transportu.

Zewnętrzna oddzielna dla okularów regulacja ostrości

Lornetki z serii Echelon posiadają oddzielny dla okularów system regulacji ostrości, umożliwiający uzyskanie odpowiednich nastawów dla prawego i lewego oka, zapewniając jednocześnie maksymalną stabilność konstrukcji, wolną od ryzyka chwiejących się mostków okularowych i utraty kolimacji.

Wygodna odległość źrenicy wyjściowej od oka

Lornetka Celestron Echelon 16x70 charakteryzuje się 19 mm odsunięciem źrenicy wyjściowej od okularu, dzięki czemu są mogą być komfortowo używane również przez osoby noszące szkła korekcyjne. Muszle oczne są wykonane z elastycznej gumy i pozwalają się wywijać.

Złącze do adaptera statywowego

Dzięki wbudowanemu złączu do adaptera statywowego ¼" lornetki Echelon 16x70 mogą być łatwo osadzona na statywie fotograficznym. Obserwacje prowadzone ze statywu są szczególnie polecane przy oglądaniu obiektów z powiększeniem większym niż 10x. Adapter statywowy oraz statyw należy dokupić oddzielnie, gdyż nie są one standardowym wyposażeniem tego modelu.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
71452
Seria: Echelon
Powiększenie: 16 x Średnica soczewki obiektywu: 70 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC (XLT™)
Sprawność zmierzchowa:
33,5
Jasność względna: 19,4
Średnica źrenicy wyjściowej:
4,4 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
19 mm
Kątowe pole widzenia: 3,8 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
66 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna oddzielna dla okularów Regulacja rozstawu okularów:
28-72 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+4
Typ pryzmatu: Porro
Szkło w pryzmatach: BaK4 Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie azotem: tak Mocowanie do statywu:
adapter 1/4"
Waga:
1840 g
Wymiary:
258x222x84 mm
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

materiał do czyszczenia optyki
pasek lornetkowy
walizka lornetkowa
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty