Nr katalogowy: DO-1502

Wybierz dodatkowo:

399,00 zł 449,00 zł
W koszyku

Promocja trwa do 31.05.2024 23:59:59.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Lornetka Delta Optical StarLight 12x60 wypełnia istotną lukę na rynku lornetek, wpasowując się swoimi parametrami między uniwersalne lornetki o parametrach 10x50, 10x56, a duże, typowo astronomiczne lornetki 15x70 czy 20x80. StarLight 12x60 łączy dużej średnicy obiektywy wraz z kompaktową i lekką konstrukcją, a 12x powiększenie zbliża miłośnika astronomii do obiektów widocznych na nocnym niebie znacznie bardziej, niż lornetki o powiększeniu 7x czy 8x.

Lornetka Delta Optical StarLight 12x60 została zaprojektowana specjalnie z myślą o początkujących obserwatorach, którzy z jednej strony powinni mieć możliwość zobaczenia piękna nieba w jak najlepszej jakości, z drugiej zaś, nie chcą od razu inwestować dużych pieniędzy w zupełnie nową pasję. Dlatego też Delta Optical StarLight 12x60 jest lornetką dużo lepiej dopracowaną pod względem optyki i mechaniki, niż inne dostępne w tej klasie cenowej lornetki 12x60.

Przewaga optyczna lornetki Delta Optical StarLight 12x60 to szerokie, jak na swoje parametry, pole widzenia – 5,3°, jasny i przejrzysty obraz dzięki połączeniu dużej średnicy obiektywów, pryzmatów wykonanych ze szkła BaK4 oraz wielowarstwowych powłok przeciwodbiciowych typu MC, a także prawidłowa korekcja astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy.

Pod względem mechaniki model StarLight 12x60 wyróżnia się korpusem pokrytym przyjemną w dotyku gumową okleiną, ma stabilny mostek okularowy, dobrze wyczernione wnętrze oraz muszle okularowe, dobrze odcinające boczne światło.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1502
Seria: StarLight
Powiększenie: 12 x Średnica soczewki obiektywu: 60 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: MC
Sprawność zmierzchowa:
26,8
Jasność względna: 25,0
Średnica źrenicy wyjściowej:
5,0 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
16 mm
Kątowe pole widzenia: 5,3 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
93 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna centralna Minimalna odległość ostrzenia:
18 m
Regulacja rozstawu okularów:
57-72 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+3
Typ pryzmatu: Porro Szkło w pryzmatach: BaK4
Wodoszczelność:
tak (IPX1)
Wypełnienie azotem: nie
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4"
Waga:
1060 g
Wymiary:
210x205x78 mm
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

materiał do czyszczenia optyki
pasek do pokrowca lornetkowego
pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
5 osób
  • Dwururka zakupiona w celach testowych - chciałem porównać jasność 12x60 z 12x50; do porównania służył mi Nikon EX, tak więc budżetówka i solidna średnia półka, testerzy o lornetkach wiedzieli tyle "że są różne" i że Sławek ma nieszkodliwy odchył w tę stronę :-)
    Pierwsze na co zwraca uwagę amator to ciężar + jasność obrazu, a wad szuka się duuuuużo później, w miarę rozwoju wiedzy i wymagań. Ja je widzę, bo wiem na co uważać przy zakupie, ale za niecałe 450 PLN trudno oczekiwać jakości Fujinona czy Svarowsky'ego; powiem więcej - niedoróbek jest zaskakująco mało. Trwałości po jednym dniu nie podejmuję się oceniać :-)
    Quasi-test miał miejsce rano, w ciemny burzowy dzień, obserwacje prowadzili totalni amatorzy i stosunkiem głosów 4:0 werdykt jeden - "ta z niebieskim fajniejsza". Fizyki nie oszukasz - policzcie sobie pole koła o promieniu 2,5 i 5 cm i jest wyjaśnienie. A niedoróbki..... pewnie że są, ale trzeba wiedzieć czego i gdzie szukać.
    Reasumując - dla początkujących astrofanów nie ma nic lepszego w tych pieniądzach, do obserwacji ziemskich też OK, a powiększenie 12x to ostatnie przy jakim dorosły facet jeszcze nie musi inwestować w statyw.
    Potem albo łykniesz bakcyla, albo wystarczy klasa budżetowa (w DO pojęcie 'budżetowa' różni się na plus od innych marek), a skoro o 'bakcylu' mowa - nigdy nie miałem szkiełek klasy ED. Ale że urodziny blisko.... kto mnie tam wie :-). Na co wydam jak nie na hobby?
    Recenzje lubię pisać to na 99% się pojawi, tylko jeszcze nie wiem jakiego sprzętu...

    PS.
    Rozpogodziło się to spadam jeszcze popatrzeć przez tę 'fajniejszą z niebieskim'

    Pzdr,
    SH
    Sławomir Hebda,
  • Fajna polecam.
    Tomasz W,
  • Na początek przygody z obserwacjami bardzo dobry produkt a w dodatku w przystępnej cenie. Polecam
    Thanos,
  • Dla początkującego obserwatora gwiazd i planet. Optyka dobra, jakość wykonania też dobra. Godna rozważenia jako pierwszy zakup.
    Dominik,
  • Bardzo dobra lornetka na początek przygody z obserwacjami astronomicznymi. Bez statywu nie radzę do niej podchodzić, bo jednak ciężko utrzymać nieruchomo.
    PB,

Podobne produkty