Nr katalogowy: SWAR301
4 200,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Lornetki z serii CL Companion i CL Pocket firmy SWAROVSKI OPTIK od lat towarzyszą swoim użytkownikom w czasie podróży, na spacerze lub podczas egzotycznej wyprawy. Oferują wyjątkową jakość optyki, najwyższej klasy materiały oraz niepowtarzalny wygląd. Wszystko to w poręcznej obudowie przy niewielkich gabarytach i równie niewielkiej wadze. Lornetki CL cieszą idealnie ostrym obrazem z niepowtarzalną kolorystyką, ale również z wyjątkową kontrastowością. Są małe, lecz niezwykle wydajnie, a ich sukces rynkowy związany jest przede wszystkim z łatwą i intuicyjną obsługą, niesprawiającą najmniejszego problemu także mniej wytrawnym użytkownikom. Oprócz doskonałych własności optycznych i mechanicznych to właśnie prostota obsługi stała się kluczowym wyzwaniem dla konstruktorów podczas prac nad projektami lornetek. W ich rezultacie powstał produkt dopracowany pod każdym względem, który od momentu wyjęcia z opakowania dostarcza wielu wrażeń oraz zapierającego dech w piersiach obrazu, który nie daje o sobie tak łatwo zapomnieć.

Uniwersalne parametry modeli CL Companion 8x30 i 10x30, takie jak powiększenie 8x lub 10x, średnica obiektywów wynosząca zaledwie 30 mm i dość szerokie jak na tę klasę lornetek pole widzenia, odpowiednio 7,6° i 6,2°, pozwalają na wygodne obserwacje dzienne wszelkiego rodzaju. Wysokiej jakości pryzmaty dachowe wykonane ze szkła BaK4 z dielektrycznymi warstwami odbiciowymi i skorygowaną fazą oraz soczewki pokryte powłokami przeciwodbiciowymi SWAROTOP™ i SWARODUR™ zapewniają kontrastowy, ostry i jasny obraz o dużej rozdzielczości, który pomimo niewielkich średnic obiektywów lornetek nie ustępuje w niczym obrazowi oglądanemu przez dużo większe urządzenia. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że ciężar modeli CL Companion nie przekracza 500 g, dzięki czemu należą one do jednych z najlżejszych w klasie lornetek kompaktowych.

Miniaturowy mostek
Dzięki unikalnej otwartej konstrukcji, obejmującej również zredukowany do minimum mostek lornetkowy, modele SWAROVSKI CL Companion idealnie dopasowują się do ręki. Jednak pomimo małych rozmiarów mostka jego wszystkie ruchome części wykonano z trwałych stopów metali lekkich, co czyni je bardzo odpornymi na długotrwałe i intensywne użytkowanie.

Komfort obserwacji w każdych warunkach
Lornetki CL Companion charakteryzują się 16 mm odległością źrenicy wyjściowej od okularu. Dzięki temu także osoby noszące szkła korekcyjne dysponują całym szerokokątnym polem widzenia i mogą maksymalnie wykorzystać zalety perfekcyjnego obrazowania, jakie zapewniają lornetki z serii CL. Regulowane muszle oczne typu twist-up można indywidualnie ustawiać, wygodnie dostosowując ich odpowiednią pozycję do obserwacji.

Korpus ze stopów magnezu
Lekki ogumowany korpus magnezowy gwarantuje komfort trzymania, umożliwiając, jeśli to konieczne, długotrwałe obserwacje przy pomocy tylko jednej ręki.

Kontrola i precyzja ustawiania ostrości
Nowe pokrętło ustawiania ostrości ze swoją unikalną kombinacją materiałów i precyzyjnym wykonaniem reprezentują klasę samą w sobie jeśli chodzi o dokładność ustawiania ostrości, stabilność i kontrolę.

Przy produkcji lornetek SWAROVSKI CL wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę SWAROVSKI OPTIK:

SWAROTOP™

Jest to technologia wielowarstwowych powłok przeciwodbiciowych, którymi pokrywane są wszystkie elementy soczewkowe lornetki. Powłoki tego typu znacząco zwiększają transmisję przechodzącego światła, poprzez redukcję odbicia promieni świetlnych od szklanej powierzchni soczewki. Powłoki przeciwodbiciowe SWAROTOP™ pozwalają nie tylko na uzyskanie bardzo jasnych obrazów, ale również wiernej kolorystyki, kontrastu i dużej szczegółowości obrazu. Są one stosowane wyłącznie na elementach soczewkowych i w połączeniu z powłokami SWARODUR™ przyczyniają się do powstawania najwyższej jakości obrazu we wszystkich urządzeniach optycznych firmy SWAROVSKI OPTIK o przeznaczeniu myśliwskim.

SWARODUR™ © D.O.-K.S.

Powłoki SWARODUR™ minimalizują efekt odbicia światła, przyczyniając się do powstawania wyrazistych obrazów. Są one stosowane na wszystkich powierzchniach szklanych soczewek i pryzmatów, redukując współczynnik odbicia wiązki świetlnej z poziomu 4-6%, na nie pokrytym szkle, do poziomu 0,2% po pokryciu, w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Obraz uzyskany po zastosowaniu powłok przeciwodbiciowych SWARODUR™ jest ponadprzeciętnie jasny i niezwykle kontrastowy.

SWAROBRIGHT™

Jako pierwszy producent na świecie firma SWAROVSKI OPTIK wprowadziła w swoich produktach unikalne, dielektryczne warstwy odbiciowe stosowane w pryzmatach dachowych, które w wierny sposób odwzorowują kolory w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Dzięki nim barwne obiekty wyglądają niezwykle naturalnie, a refleksy świetlne, które obserwować można w warunkach słabego oświetlenia, są znacząco zredukowane.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SWAR301 Nazwa serii lornetkowej: CL
Powiększenie: 8x Średnica soczewki obiektywu: 30 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC (Swarotop+Swarodur)
Sprawność zmierzchowa: 15,5 Jasność względna: 14,4
Średnica źrenicy wyjściowej: 3,8 mm Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 16 mm
Kątowe pole widzenia: 7,6 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m: 132 m
Redukcja krzywizny pola widzenia: nie Regulacja ostrości: wewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości: 3 m Regulacja rozstawu okularów: 55-74 mm
Korekcja dioptrażu: -/+4 Typ pryzmatu: dachowy
Materiał pryzmatu: szkło BaK4 Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu: tak (Swarodur)
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego: tak Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego: dielektryczne (Swarobright)
Wodoszczelność: tak Wypełnienie obudowy azotem: tak
Mocowanie do statywu: nie Masa własna: 490 g
Wymiary: 127x118x55 mm Okres gwarancji: 120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek do pokrowca lornetkowego
pasek lornetkowy
pasek nadgarstkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty