Swarovski
Nr katalogowy: SWAR306
10 099

Wybierz dodatkowo:

Pozycja niedostępna
Niedostępny Powiadom mnie o dostępności
Odbiór w sklepie Dostawa Koszt dostawy
Odbiór w sklepie CentralaWarszawaKatowiceGdańsk Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

dostawa gratis!

0

lub bezpłatny
odbiór osobisty
w salonie Delta Optical


Poleć znajomemu:
Poleć znajomemu Pobierz kartę katalogową
Opis

Lornetki z serii EL firmy SWAROVSKI OPTIK łączą w sobie maksymalną funkcjonalność, innowacyjność i styl. Jedyny w swoim rodzaju sposób trzymania umożliwia komfortową obsługę nawet przy pomocy jednej ręki. Niewielka waga i dobre wyważenie ułatwiają prowadzenie długotrwałych obserwacji. Dopracowany układ optyczny najwyższej jakości odpowiada za kontrastowy i wierny obraz. W serii EL firma SWAROVSKI OPTIK stosuje najwyższej jakości technologie, które gwarantują jasny i kontrastowy obraz o dużej szczegółowości.

Seria lornetkowa EL przeznaczona jest przede wszystkim do prowadzenia obserwacji w plenerze, podczas spacerów lub wędrówek. Jednak modele lornetek wchodzące w skład tej serii są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem służyć będą również i profesjonalistom np. ornitologom albo aktywnym myśliwym. W serii EL dostępne są lornetki o dużych 50 mm obiektywach, jak również mniejszych 42 mm aperturach, czy zupełnie małych 32 mm obiektywach. Jeżeli zatem potrzebujesz jasnej lornetki do obserwacji w warunkach słabego oświetlenia, uniwersalnego urządzenia, dostarczającego znakomitej jakości obrazu w czasie dnia lub lekkiej lornetki o bardzo małych gabarytach, którą łatwo spakować będzie do torby podróżnej, seria lornetek EL firmy SWAROVSKI OPTIK z pewnością spełni twe różnorodne wymagania.

Lornetka SWAROVSKI EL 10x50 W B, to model o mniejszym powiększeniu, za to większym polu widzenia w porównaniu do modelu EL 12x50. Dzięki temu dostarcza jaśniejszego obrazu, co jest szczególnie przydatne o zmierzchu lub świcie. Ta lornetka to kompromis między uzyskaniem dużego powiększenia, szerokim polem widzenia, a jasnością obrazu. Dzięki temu jest jednym z najbardziej uniwersalnych modeli w całej serii EL. Jest to dobra propozycja dla tych, którzy oprócz obserwacji dziennych chcieliby wybrać się na obserwacje o poranku lub o zmierzchu, czy nawet podziwiać gwieździste niebo w nocy.

Otwarty mostek
Dzięki unikalnej, otwartej konstrukcji mostka lornetkowego, modele SWAROVSKI EL wygodnie dopasowują się do ręki. Wszystkie części ruchome mostka wykonane są z trwałych stopów metali lekkich, czyniąc je bardzo odpornymi na długotrwałe, intensywne użytkowanie.

Komfort obserwacji w każdych warunkach
Lornetki EL charakteryzują się dużą, przynajmniej 19 mm odległością źrenicy wyjściowej od okularu. Dzięki temu także osoby noszące szkła korekcyjne dysponują całym szerokokątnym polem widzenia i mogą maksymalnie wykorzystać zalety perfekcyjnego obrazowania, jakie zapewniają lornetki z serii EL. Regulowane muszle oczne typu twist-up można indywidualnie ustawiać w trzech położeniach.

Korpus ze stopów magnezu
Lekki ogumowany korpus magnezowy gwarantuje komfort trzymania, umożliwiając, jeśli to konieczne, długotrwałe obserwacje przy pomocy tylko jednej ręki.

Kontrola i precyzja ustawiania ostrości
Nowe pokrętło ustawiania ostrości ze swoją unikalną kombinacją materiałów i precyzyjnym wykonaniem reprezentują klasę samą w sobie jeśli chodzi o dokładność ustawiania ostrości, stabilność i kontrolę.

Przy produkcji lornetek SWAROVSKI EL wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę SWAROVSKI OPTIK:

SWAROVSKI HD-OPTICS™

To gwarancja użycia najwyższej jakości szkła fluorytowego o bardzo niskiej dyspersji w soczewkach obiektywów lornetek. Zastosowanie tego typu szkła znacząco redukuje efekt rozpraszania światła oraz rozszczepienia kolorów, prowadzący do aberracji chromatycznej. Optyka wykonana ze szkła typu SWAROVSKI HD-OPTICS™ dostarcza obrazów o czystych i wiernych barwach, ale również dużej szczegółowości.

SWAROVISION™

Jest to technologia korekcji krzywizny pola widzenia w lornetce, dzięki której obraz pozbawiony został wszelkich wad obrazowania nawet przy krawędzi. Zastosowanie dwóch dodatkowych soczewek pomiędzy pryzmatem a okularem, o specjalnie dobranym kształcie, pozwoliło uzyskać znaczącą redukcję zakrzywienia i nieostrości brzegowej, a w połączeniu z wysokiej jakości soczewkami wykonanymi ze szkła typu SWAROVSKI HD-OPTICS™ również efektu aberracji chromatycznej. Wraz z wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu SWAROTOP™ i SWARODUR™, technologia SWAROVISION™ oferuje znakomitą jasność obrazu, kontrast, rozdzielczość oraz wierność oddawania barw.

SWAROTOP™

Jest to technologia wielowarstwowych powłok przeciwodbiciowych, którymi pokrywane są wszystkie elementy soczewkowe lornetki. Powłoki tego typu znacząco zwiększają transmisję przechodzącego światła,, poprzez redukcję odbicia promieni świetlnych od szklanej powierzchni soczewki. Powłoki przeciwodbiciowe SWAROTOP™ pozwalają nie tylko na uzyskanie bardzo jasnych obrazów, ale również wiernej kolorystyki, kontrastu i dużej szczegółowości obrazu. Są one stosowane wyłącznie na elementach soczewkowych i w połączeniu z powłokami SWARODUR™ przyczyniają się do powstawania najwyższej jakości obrazu we wszystkich urządzeniach optycznych firmy SWAROVSKI OPTIK o przeznaczeniu myśliwskim.

SWARODUR™ © D.O.-K.S.

Powłoki SWARODUR™ minimalizują efekt odbicia światła, przyczyniając się do powstawania wyrazistych obrazów. Są one stosowane na wszystkich powierzchniach szklanych soczewek i pryzmatów, redukując współczynnik odbicia wiązki świetlnej z poziomu 4-6%, na nie pokrytym szkle, do poziomu 0,2% po pokryciu, w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Obraz uzyskany po zastosowaniu powłok przeciwodbiciowych SWARODUR™ jest ponadprzeciętnie jasny i niezwykle kontrastowy.

SWAROCLEAN™

Jest to rodzaj specjalnej powłoki przeciwadhezyjnej, którą pokrywane są zewnętrzne powierzchnie obiektywów i okularów. Powłoka ta utrudnia możliwość przylegania zanieczyszczeń i kurzu do powierzchni szklanej, jednocześnie ułatwiając ich usunięcie po przylgnięciu. Przede wszystkim chodzi tu o zanieczyszczenia w postaci zaschniętych pozostałości mineralnych, np. plam wody po zaparowaniu, środków ochronnych przeciw owadom i żywicy drzewnej. Soczewki z powłokami SWAROCLEAN™ można czyścić z mniejszą intensywnością i w wydłużonych odstępach czasu, dzięki czemu istotnie wzrasta ich trwałość.

SWAROBRIGHT™

Jako pierwszy producent na świecie firma SWAROVSKI OPTIK wprowadziła w swoich produktach unikalne, dielektryczne warstwy odbiciowe stosowane w pryzmatach dachowych, które w wierny sposób odwzorowują kolory w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Dzięki nim barwne obiekty wyglądają niezwykle naturalnie, a refleksy świetlne, które obserwować można w warunkach słabego oświetlenia, są znacząco zredukowane.

Specyfikacja
Symbol u dostawcy: SWAR306 Nazwa serii lornetkowej: EL
Powiększenie: 10x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED (HD-Optics) Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC (Swarotop+Swarodur)
Sprawność zmierzchowa: 22,4 Jasność względna: 25,0
Średnica źrenicy wyjściowej: 5,0 mm Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 20 mm
Kątowe pole widzenia: 6,6 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m: 115 m
Redukcja krzywizny pola widzenia: tak (Swarovision) Regulacja ostrości: wewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości: 3 m Regulacja rozstawu okularów: 56-74 mm
Korekcja dioptrażu: -/+4 Typ pryzmatu: dachowy
Materiał pryzmatu: szkło BaK4 Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu: tak (Swarodur)
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego: tak Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego: dielektryczne (Swarobright)
Wodoszczelność: tak Wypełnienie obudowy azotem: tak
Mocowanie do statywu: nie Masa własna: 999 g
Wymiary: 174x131x67 mm Okres gwarancji: 120 mies.
Wyposażenie
  • pasek lornetkowy
  • pokrowiec lornetkowy
  • zakrywki okularowe
  • zakrywki obiektywowe
Polecane
Pytania klientów
Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane
Opinie
Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
Podobne produkty