Nr katalogowy: SWAR318

Wybierz dodatkowo:

14 300,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Lornetki z serii EL Range firmy SWAROVSKI OPTIK łączą w sobie maksymalną funkcjonalność, innowacyjność i styl. Jedyny w swoim rodzaju sposób trzymania umożliwia komfortową obsługę nawet przy pomocy jednej ręki. Niewielka waga i dobre wyważenie ułatwiają prowadzenie długotrwałych obserwacji. Dopracowany układ optyczny najwyższej jakości odpowiada za kontrastowy i wierny obraz. W serii EL firma SWAROVSKI OPTIK stosuje najwyższej jakości technologie, które gwarantują jasny i kontrastowy obraz o dużej szczegółowości.

Seria lornetkowa EL Range przeznaczona jest przede wszystkim do prowadzenia obserwacji w plenerze, podczas spacerów lub wędrówek. Jednak modele lornetek wchodzące w skład tej serii są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem służyć będą również i profesjonalistom np. ornitologom albo aktywnym myśliwym. W serii EL Range dostępne są lornetki o 42 mm obiektywach. Jeżeli zatem szukasz uniwersalnego urządzenia, dostarczającego znakomitej jakości obrazu w czasie dnia, seria lornetek SWOAROWSKI EL Range z pewnością spełni twe oczekiwania.

Lornetka SWAROVSKI EL Range 8x42 jest to uniwersalna lornetka, która wykorzystywana będzie chętnie do celów obserwacji przyrodniczych, turystycznych lub jako dzienna lornetka dla myśliwych, łącząca dużą rozdzielczość obrazu i dobry kontrast z niezbyt dużymi gabarytami. Niewątpliwym rozszerzeniem funkcjonalności tego modelu w stosunku do standardowego modelu EL 10x42 jest zintegrowany dalmierz laserowy z funkcją pomiaru kąta nachylenia tubusu lornetki. Dzięki niemu możliwe jest określenie poziomej odległości do celu, uwzględniającej jego położenie na różnej wysokości względem obserwatora. Funkcja ta szczególnie przyda się myśliwym, pozwalając na uwzględnienie poprawki do trajektorii lotu wystrzelonego pocisku.

Otwarty mostek
Dzięki unikalnej, otwartej konstrukcji mostka lornetkowego, modele SWAROVSKI EL Range wygodnie dopasowują się do ręki. Wszystkie części ruchome mostka wykonane są z trwałych stopów metali lekkich, czyniąc je bardzo odpornymi na długotrwałe, intensywne użytkowanie.

Komfort obserwacji w każdych warunkach
Lornetki EL Range charakteryzują się dużą, przynajmniej 17 mm odległością źrenicy wyjściowej od okularu. Dzięki temu także osoby noszące szkła korekcyjne dysponują całym szerokokątnym polem widzenia i mogą maksymalnie wykorzystać zalety perfekcyjnego obrazowania, jakie zapewniają lornetki z serii EL Range. Regulowane muszle oczne typu twist-up można indywidualnie ustawiać w trzech położeniach.

Korpus ze stopów magnezu
Lekki ogumowany korpus magnezowy gwarantuje komfort trzymania, umożliwiając, jeśli to konieczne, długotrwałe obserwacje przy pomocy tylko jednej ręki.

Kontrola i precyzja ustawiania ostrości
Nowe pokrętło ustawiania ostrości ze swoją unikalną kombinacją materiałów i precyzyjnym wykonaniem reprezentują klasę samą w sobie jeśli chodzi o dokładność ustawiania ostrości, stabilność i kontrolę.

Przy produkcji lornetek SWAROVSKI EL Range wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę SWAROVSKI OPTIK:

SWAROAIM™

SWAROAIM™ to technologia jednoczesnego pomiaru odległości do celu z uwzględnieniem kąta nachylenia tubusu lornetki do płaszczyzny poziomej. Wybranie odpowiedniego programu, poprzez naciśnięcie przycisku na obudowie lornetki, pozwala wyznaczyć poziomą odległość do celu, która uwzględnia jego położenie na różnej wysokości względem obserwatora. Funkcja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla myśliwych i pozwala uwzględnić poprawkę balistyczną dla punktu trafienia pocisku.

SWAROTOP™

Jest to technologia wielowarstwowych powłok przeciwodbiciowych, którymi pokrywane są wszystkie elementy soczewkowe lornetki. Powłoki tego typu znacząco zwiększają transmisję przechodzącego światła, poprzez redukcję odbicia promieni świetlnych od szklanej powierzchni soczewki. Powłoki przeciwodbiciowe SWAROTOP™ pozwalają nie tylko na uzyskanie bardzo jasnych obrazów, ale również wiernej kolorystyki, kontrastu i dużej szczegółowości obrazu. Są one stosowane wyłącznie na elementach soczewkowych i w połączeniu z powłokami SWARODUR™ przyczyniają się do powstawania najwyższej jakości obrazu we wszystkich urządzeniach optycznych firmy SWAROVSKI OPTIK o przeznaczeniu myśliwskim.

SWARODUR™ © D.O.-K.S.

Powłoki SWARODUR™ minimalizują efekt odbicia światła, przyczyniając się do powstawania wyrazistych obrazów. Są one stosowane na wszystkich powierzchniach szklanych soczewek i pryzmatów, redukując współczynnik odbicia wiązki świetlnej z poziomu 4-6%, na nie pokrytym szkle, do poziomu 0,2% po pokryciu, w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Obraz uzyskany po zastosowaniu powłok przeciwodbiciowych SWARODUR™ jest ponadprzeciętnie jasny i niezwykle kontrastowy.

SWAROBRIGHT™

Jako pierwszy producent na świecie firma SWAROVSKI OPTIK wprowadziła w swoich produktach unikalne, dielektryczne warstwy odbiciowe stosowane w pryzmatach dachowych, które w wierny sposób odwzorowują kolory w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Dzięki nim barwne obiekty wyglądają niezwykle naturalnie, a refleksy świetlne, które obserwować można w warunkach słabego oświetlenia, są znacząco zredukowane.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
SWAR318
Nazwa serii lornetkowej:
EL Range
Powiększenie: 8x Średnica soczewki obiektywu: 42 mm
Materiał soczewki obiektywu:
szkło
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek:
FMC (Swarotop+Swarodur)
Sprawność zmierzchowa:
18,3
Jasność względna: 28,1
Średnica źrenicy wyjściowej:
5,3 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 19 mm
Kątowe pole widzenia: 7,9 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
137 m
Redukcja krzywizny pola widzenia:
nie
Regulacja ostrości:
wewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości:
5 m
Regulacja rozstawu okularów:
56-74 mm
Korekcja dioptrażu:
-7/+5
Typ pryzmatu: dachowy
Materiał pryzmatu: szkło BaK4 Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu:
tak (Swarodur)
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego:
tak
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego:
dielektryczne (Swarobright)
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie obudowy azotem:
tak
Mocowanie do statywu:
nie
Masa własna:
895 g
Wymiary:
160x137x81 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty