Nr katalogowy: SWAR317
9 400,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Wszyscy wiedzą, że lornetki SLC firmy SWAROVSKI OPTIK należą do najbardziej lubianych i najlepszych lornetek na świecie. Tę powszechnie znaną opinię wyrobiły sobie dzięki niezawodnej optyce o wysokiej jakości i niezwykle solidnej konstrukcji. Obudowa modeli SLC została równie gruntownie dopracowana. Korpus wykonano ze stopów metali lekkich, a antypoślizgowe pokrycie gumowe zapewnia pewny i wygodny chwyt. Doskonałą funkcjonalność i ergonomiczność obudowy dopełniono przez umieszczenie na tubusie specjalnego wgłębienia na kciuki oraz wgłębienia pod rękę na górnej stronie gumowego pokrycia. Rozwiązania te sprawiają, że modele SLC doskonale trzyma się w dłoni nawet przez dłuższy okres czasu.

Seria lornetkowa SLC przeznaczona jest przede wszystkim do zastosowań myśliwskich, jednakże duża różnorodność modeli w tej serii pozwala dobrać właściwe urządzenie do każdego typu zastosowania. Na przykład modele o dużych 56 mm obiektywach nadają się doskonale do obserwacji w gorszych warunkach świetlnych w porze przejściowej między dniem a nocą albo wręcz nocą, a modele z obiektywami 42 mm, charakteryzujące się mniejszymi gabarytami i mniejszą wagą, mogą być również zabierane na spacer, wędrówkę górską lub przeglądowe obserwacje ornitologiczne.

Lornetka SWAROVSKI SLC 8x56 W B, to lornetka charakteryzująca się dużą jasnością względną oraz dużą źrenicą wyjściową, wynoszącą aż 7,0 mm. Dzięki temu nadaje się doskonale do obserwacji prowadzonych w warunkach bardzo słabego oświetlenia, np. podczas polowań w nocy. Model SLC 8x56 W B jest to najlepszy wybór dla myśliwego, polującego w nocy albo o świcie, czy też próbującego dostrzec zwierzynę w odległych zaroślach. Sprawdzi się również przy obserwacjach rozgwieżdżonego nieba, galaktyk i komet, dostarczając obrazu nawet słabo świecących gwiazd.

Komfort obserwacji w każdych warunkach
Lornetki SLC charakteryzują się dużą, przynajmniej 16 mm odległością źrenicy wyjściowej od okularu. Dzięki temu także osoby noszące szkła korekcyjne dysponują całym szerokokątnym polem widzenia i mogą maksymalnie wykorzystać zalety perfekcyjnego obrazowania, jakie zapewniają lornetki z serii SLC. Regulowane muszle oczne typu twist-up można indywidualnie ustawiać w trzech położeniach.

Korpus ze stopów magnezu
Lekki korpus magnezowy pokryty przeciwpoślizgowym tworzywem gwarantuje komfort trzymania i umożliwia długotrwałe obserwacje nawet przy pomocy tylko jednej ręki.

Kontrola i precyzja ustawiania ostrości
Nowe pokrętło ustawiania ostrości ze swoją unikalną kombinacją materiałów i ścisłej tolerancji wykonania reprezentują klasę samą w sobie, jeśli chodzi o precyzję, stabilność i kontrolę.

Przy produkcji lornetek SWAROVSKI SLC wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę SWAROVSKI OPTIK:

SWAROVSKI HD-OPTICS™

To gwarancja użycia najwyższej jakości szkła fluorytowego o bardzo niskiej dyspersji w soczewkach obiektywów lornetek. Zastosowanie tego typu szkła znacząco redukuje efekt rozpraszania światła oraz rozszczepienia kolorów, prowadzący do aberracji chromatycznej. Optyka wykonana ze szkła typu SWAROVSKI HD-OPTICS™ dostarcza obrazów o czystych i wiernych barwach, ale również dużej szczegółowości.

SWAROTOP™

Jest to technologia wielowarstwowych powłok przeciwodbiciowych, którymi pokrywane są wszystkie elementy soczewkowe lornetki. Powłoki tego typu znacząco zwiększają transmisję przechodzącego światła, poprzez redukcję odbicia promieni świetlnych od szklanej powierzchni soczewki. Powłoki przeciwodbiciowe SWAROTOP™ pozwalają nie tylko na uzyskanie bardzo jasnych obrazów, ale również wiernej kolorystyki, kontrastu i dużej szczegółowości obrazu. Są one stosowane wyłącznie na elementach soczewkowych i w połączeniu z powłokami SWARODUR™ przyczyniają się do powstawania najwyższej jakości obrazu we wszystkich urządzeniach optycznych firmy SWAROVSKI OPTIK o przeznaczeniu myśliwskim.

SWARODUR™

Powłoki SWARODUR™ minimalizują efekt odbicia światła, przyczyniając się do powstawania wyrazistych obrazów. Są one stosowane na wszystkich powierzchniach szklanych soczewek i pryzmatów, redukując współczynnik odbicia wiązki świetlnej z poziomu 4-6%, na nie pokrytym szkle, do poziomu 0,2% po pokryciu, w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Obraz uzyskany po zastosowaniu powłok przeciwodbiciowych SWARODUR™ jest ponadprzeciętnie jasny i niezwykle kontrastowy.

SWAROCLEAN™

Jest to rodzaj specjalnej powłoki przeciwadhezyjnej, którą pokrywane są zewnętrzne powierzchnie obiektywów i okularów. Powłoka ta utrudnia możliwość przylegania zanieczyszczeń i kurzu do powierzchni szklanej, jednocześnie ułatwiając ich usunięcie po przylgnięciu. Przede wszystkim chodzi tu o zanieczyszczenia w postaci zaschniętych pozostałości mineralnych, np. plam wody po zaparowaniu, środków ochronnych przeciw owadom i żywicy drzewnej. Soczewki z powłokami SWAROCLEAN™ można czyścić z mniejszą intensywnością i w wydłużonych odstępach czasu, dzięki czemu istotnie wzrasta ich trwałość.

SWAROBRIGHT™

Jako pierwszy producent na świecie firma SWAROVSKI OPTIK wprowadziła w swoich produktach unikalne, dielektryczne warstwy odbiciowe stosowane w pryzmatach dachowych. Przyczyniają się one do wiernego odwzorowywania kolorów w pełnym zakresie spektralnym światła widzialnego. Dzięki nim barwne obiekty wyglądają niezwykle naturalnie, a refleksy świetlne, które obserwować można w warunkach słabego oświetlenia, są znacząco zredukowane.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
SWAR317
Nazwa serii lornetkowej:
SLC
Powiększenie: 8x Średnica soczewki obiektywu: 56 mm
Materiał soczewki obiektywu:
szkło ED (HD-Optics)
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek:
FMC (Swarotop+Swarodur)
Sprawność zmierzchowa:
21,2
Jasność względna: 49,0
Średnica źrenicy wyjściowej:
7,0 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 23 mm
Kątowe pole widzenia: 7,6 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
133 m
Redukcja krzywizny pola widzenia:
nie
Regulacja ostrości:
wewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości:
3.9 m
Regulacja rozstawu okularów:
56-76 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+4
Typ pryzmatu: dachowy
Materiał pryzmatu: szkło BaK4 Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu:
tak (Swarodur)
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego:
tak
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego:
dielektryczne (Swarobright)
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie obudowy azotem:
tak
Mocowanie do statywu:
nie
Masa własna:
1225 g
Wymiary:
192x141x73 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Świetna jakość wykonania i bardzo elegancka
    Marek Zych,

Podobne produkty