Nr katalogowy: DO-3200
289,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar dostępny
Menu

Mikroskop biologiczny Biolight 200 to:

 • mikroskop ze szklaną optyką, zakresem powiększeń 40x-400x (z opcjonalnym okularem nawet 640x)
 • solidnym, metalowym statywem
 • stolikiem mechanicznym, z możliwością precyzyjnego przesuwu preparatu, z naniesioną podziałką - zdecydowanie ułatwia to pracę młodemu użytkownikowi z preparatem w stosunku do mikroskopów z łapkami tylko trzymającymi preparat
 • oświetleniem LED: górnym (odbitym) i dolnym (przechodzącym)
 • współosiowymi śrubami mikro i makro
 • kołem filtrowym do obserwacji różnych preparatów
 • własnym zestawem narzędzi i szkiełek do wykonywania preparatów

 

Teraz z każdym mikroskopem BioLight, ząb rekina pochodzący z wykopalisk w Maroku zestawie! (dotyczy wyłącznie Klientów detalicznych)

Dzięki trzem, achromatycznym obiektywom, mikroskop pozwala na uzyskiwanie powiększeń w zakresie 40-400x, a z opcjonalnym okularem P16x do 640x. Posiada dwa tryby oświetlenia, dające możliwość obserwacji w świetle przechodzącym i odbitym. Dzięki umieszczonym pod stolikiem kołom filtrowym możliwa jest też obserwacja w świetle o różnej barwie. Umożliwia to wyraźniejsze dostrzeżenie szczegółów w preparatach, w których zastosowano różne metody barwienia.

W odróżnieniu od wielu prostych, edukacyjnych mikroskopów konkurencji, BioLight 200 wyróżnia się współosiowymi śrubami mikro i makro ogniskowania, oraz mechanizmem przesuwu preparatu (z zaznaczoną podziałką). Daje to możliwość jego bardzo precyzyjnego ustawiania i ułatwia pracę młodemu użytkownikowi mikroskopu.

Mikroskop BioLight 200 można wyposażyć w opcjonalny moduł zasilania bateryjnego, dzięki czemu można używać go z dala od źródeł prądu, np. w terenie. Obserwacja okazów znalezionych podczas wycieczki do lasu, nad jezioro lub łąkę jeszcze nigdy nie była tak łatwa. Ponadto użycie mikroskopu podczas lekcji pozwala teraz uniknąć kłopotliwej plątaniny kabli.

Na pewno czasem zastanawiacie się, dlaczego w naszych mikroskopach zakres powiększeń sięga „zaledwie” 640 razy, a nie jak u konkurencji, 1280 razy? Odpowiedź jest prosta. Naszych mikroskopów nie wyposażamy w tzw. „soczewkę Barlowa”, która zwiększa dwukrotnie mnożnik powiększenia. Wydaje się to na początku ciekawym rozwiązaniem, jednak mało który użytkownik zdaje sobie sprawę, że jej zastosowanie niesie poważne konsekwencje w sposobie odbioru obrazu spod mikroskopu. Przede wszystkim o rozdzielczości obrazu, a więc jego jakości, decydują zastosowane obiektywy. Dodana do takiego zestawu prosta soczewka, nie tylko, że nie dodaje żadnych nowych szczegółów, to dodatkowo wprowadza jeszcze szereg zniekształceń, choćby takich jak aberracja chromatyczna i sferyczna. Pozornie zyskując na powiększeniu, tracimy bardzo dużo na jasności (obraz ciemnieje, utrudniając obserwację) oraz na jakości obrazu (degradacja detali).

Kolejnym pytaniem jest sens zastosowania tak dużych powiększeń w mikroskopie edukacyjnym. Powiększenie rzędu 1280 razy, na granicy możliwości optycznych mikroskopów biologicznych, rzeczywiście pozwala na obserwację wyjątkowo drobnych obiektów, np. bakterii. Jednak wykonanie tego rodzaju preparatów leży przeważnie poza możliwościami pracy w domowych warunkach. Oznacza to choćby konieczność stosowania specjalnych barwników i odczynników chemicznych (jak w barwieniu metodą Grama, najpowszechniej stosowanej w badaniach bakterii). Obraz powiększony ponad 1000 razy jest więc domeną profesjonalnych mikroskopów badawczych, dysponujących odpowiednio silnym oświetleniem i optyką z najwyższej półki.

Przy tak ogromnym powiększeniu, próba dostrzeżenia i śledzenia obiektów na szkiełku podstawowym może być również bardzo uciążliwa dla dziecka. Nawet drobny ruch uchwytów na stoliku przedmiotowym, może spowodować zgubienie obserwowanego obiektu. Ruch mechanizmu przesuwu w mikroskopach edukacyjnych, niestety nie jest tak precyzyjny jak w sprzęcie laboratoryjnym.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: DO-3200 Zastosowanie: Edukacja
Obiektywy:
 • 4x
 • 10x
 • 40x
Regulacja ostrości: mikro / makro
Oświetlenie:
 • odbite
 • przechodzące
Stolik mikroskopowy: 90x90 mm
Głowica: monokularowa Rewolwer obiektywowy: trójobiektywowy
Mechanizm przesuwu preparatu: z noniuszem Technika obserwacji: Jasne pole
Powiększenia mikroskopu:
 • 40 x
 • 100 x
 • 400 x
Powiększenie okularu: 10 x
Pole widzenia okularów: 16 mm Zasilanie mikroskopu: AC
Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

igła preparacyjna
probówka
przeciwkurzowy pokrowiec na mikroskop
przylepne etykiety do opisywania preparatów
gotowe preparaty (5 szt.)
patyczek preparacyjny
pęseta
pipeta
plastikowe pudełko na preparaty
plastikowy okrągły pojemnik z przykrywką
specjalny papier do czyszczenia optyki
szkiełka nakrywkowe (10 szt.)
szkiełka przedmiotowe (5 szt.)
zasilacz sieciowy
Wyposażenie

Multimedia

Mikroskop Delta Optical BioLight 200
Mikroskop Delta Optical BioLight 200
Mikroskop Delta Optical BioLight 200
Mikroskop Delta Optical BioLight 200
Mikroskop Delta Optical BioLight 200

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Jaka jest jakość obrazu ze światła odbitego. Chodzi mi o oglądanie próbek nieprzezroczystych a dokładnie powierzchni metali polerowanych. Czy ten mikroskop spełni swoje zadanie? Próbował ktoś takich obserwacji? Czy może lepszy będzie mikroskop USB?

Bednarz zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2013-01-24

Mikroskop przeznaczony jest do płaskich, małych preparatów. Do obserwacji powierzchni metalu lepiej sprawdzi się mikroskop USB DO Smart lub najlepiej mikroskop metalograficzny (ale to już inna półka cenowa).

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2013-01-24
?

Jakie obiektywy?

HUBINI zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2012-01-05

Mikroskop BioLight 200 wyposażony jest w obiektywy achromatyczne o powiększeniach: 4x, 10x i 40x (amortyzowany), które ze standardowym okularem 10x dają powiększenia odpowiednio: 40x, 100x i 400x. Można zwiększyć powiększenie maksymalne do 640x, dokupując okular P16x.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2012-01-05
?

Jaki okular wchodzi w skład zestawu?

Młody zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2011-06-05

Okular szerokokątny WF10x.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2011-06-05

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
5 osób
 • Prosty, przyjemny w obsłudze mikroskop. Dzięki dołączonym preparatom można od razu zapoznać się ze światem mikroskopii. Polecam.
  Andrzej Kowalski,
  03.11.2020
 • Mikroskop jest O'K, ale zęba rekina nie dostałem :(
  Robert Zadrożny,
  27.10.2017
 • Polecam obraz jest ostry, dostaniemy dodatkowo pięć gotowych preparatów. Polecam bardzo dla każdego kto chce wejść w świat Mikroświata :)
  Kacper,
  24.12.2014
 • Wypożyczyłem ten mikroskop od kolegi. Jest łatwy w obsłudze a obraz jest naprawdę ostry. Pączkowanie drożdży jest dobrze widziane ale jąder drożdży nie widać. Pierwotniaki takie jak pantofelki i wrotki są przepiękne szczególnie gdy używamy filtrów podstolikowych lub barwników. Bakterii niestety nie zobaczymy ze względu na małe powiększenie. Do bakterii jest potrzebne co najmniej 900 a mikroskop da 640.Moim zdaniem mikroskop najlepiej nadaje się do akwarystyki. Mój kolega właśnie dlatego go posiada. Mikroskop polecam dla początkujących i niezbyt wymagających miłośników biologii.
  Mariusz,
  29.10.2014
 • Tej firmie można zaufać. Zakupiliśmy podstawowy model synowi na komunie. Dokupiliśmy szkiełka podstawowe, nakrywkowe i zestaw 5 preparatów. Wyposażenie mikroskopu bardzo dobre choć brakuje okularu x 5 i x 16 ten ostatni zaraz zamówimy) wzięliśmy tez książkę o mikroskopii, choć jej zakup uważam za niepotrzebny - zajmuje się ona głównie mikroskopią dla studentów nie osiągniemy takich efektów za pomocą tego modelu. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem szkiełek kroplowych chociaż 10 szt. i kamery USB. Ogólnie polecam zakup - wysyłka gratis, dobre zabezpieczenie przesyłki, godny zaufania kurier GLS. pozdr
  Tomasz Michalski,
  12.05.2011

Podobne produkty