Nr katalogowy: ZWO-ASIAIR-PRO
1 519,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Każdy astrofotograf wie, jak skomplikowany może być zestaw i ile elementów jest potrzebnych w tej  układance i plątaninie kabli. Co więcej praktyka pokazuje, że każdy dodatkowy element zwiększa szansę na  częste awarie. Na ogół sprzęt pracuje w dość trudnych warunkach i jest narażony nie tylko na np. wilgoć, ale również na problemy związane ze stabilnością całego systemu operacyjnego jeśli jest obsługiwany za pomocą  laptopa.  

Doskonałym sposobem na prostą i przyjemną astrofotografię jest zastosowanie takich urządzeń jak np. moduł ASI AIR Pro.  ASIAIR to mały komputer oparty na Raspberry Pi 4, którego zadaniem jest wszechstronna obsługa montażu,  kamery czy też aparatu (Canon, Nikon), guidera, koła filtrowego czy też automatycznego ustawiania  ostrości. Wszystko realizujemy za pomocą jednego tylko urządzenia, które obsługujemy za pomocą telefonu (tabletu) opartego o system Androida (powyżej 6.0) lub IOS (powyżej 10.1). Wszystko jest pod kontrolą urządzenia  mobilnego bez potrzeby korzystania z komputera!  Jednostka jest teraz umieszczona we frezowanej CNC obudowie z aluminium lotniczego. Obudowa będzie posiada uchwyty umożliwiające montaż na stopie celownika.

ASIAIR Pro integruje proste zarządzanie energią z czterema gniazdami prądu stałego (3 A każdy - łącznie maksymalnie 10 A). To w zasadzie urządzenie  Wi-Fi, które umożliwia sterowanie wszystkimi kamerami ASI opartymi na USB 3.0 oraz kamerami serii ASI  Mini.   Przy pomocy ASIAIR możemy przeglądać obrazy przesyłane z aparatu/kamery w czasie prawie rzeczywistym.  Co ciekawe, oprogramowanie umożliwia wstępne automatyczne i ręczne rozciąganie histogramu, dając nam  podgląd na efekty naszej pracy.  Wyposażone jest w cztery porty USB 2.0 w tym 2 USB 3.0, do których możesz podłączyć do 4 urządzeń  USB. Na ogół wykorzystujemy mniej połączeń, bo jest to montaż, guider i aparat (kamera). Zasilany jest z  zewnętrznego źródła zasilania 12V. Urządzenie ma wbudowaną kartę micro SD o pojemności 64GB. Pliki  na urządzeniu zapisywane są w formacie FITS. Oczywiście jeśli korzystamy z aparatu pliki RAW są również  zapisywane na karcie w aparacie (wymagane ustawienie tego w menu).  Warto wspomnieć o obsługiwanych aparatach. I tak jeśli mamy aparat firmy Canon czy Nikon, mamy dość  dużą szansę na obsługę. W zasadzie 90% aparatów działa bez problemu lub nie zostało to jeszcze  sprawdzone. Inni producenci muszą czekać. 

W ASIAIR znajdziemy wiele dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią nam proces wykonywania  zdjęć. Warto wspomnieć o Plate Solving, czyli funkcji dopasowania między zdjęciem, a katalogiem gwiazd.  Rozwiązaniem jest model matematyczny opisujący odpowiednią astronomiczną pozycję w zasadzie  każdego piksela obrazu. Dzięki temu montaż może korygować swoją pozycję z bardzo precyzyjnym  kadrowaniem środka obiektów które fotografujemy. Rozwiązanie zawiera punkt odniesienia w centrum  obrazu, skalę obrazu i orientację obrazu. Po zsynchronizowaniu z montażem można bardzo dokładnie  ustalać aktualną orientację naszego teleskopu.  Oczywiście ASIAIR obsługuje również bardzo popularny Dihtering, funkcje celowego przesuwania montażu  z każdą ekspozycją, celem pozbycia się martwych, zimnych czy też gorących pikseli, śladów po satelitach,  samolotach oraz stałego wzoru szumu termicznego.   

 

Możliwości: 

● moduł oparty na Raspberry Pi; 

● pracuje w dwóch pasmach: 5 G i 2,4 G; 

● pozwala na zrezygnowanie z komputera do akwizycji danych i sterowania montażem; 

● pozwala na spięcie ze sobą kamery głównej lub aparatu typu lustrzanka lub bezlusterkowiec (Nikon,  Canon), kamery guidującej (najlepiej ZWO), montażu wielu producentów, napędu wyciągu oraz koła  filtrowego; 

● pozwala na podgląd prawie w czasie rzeczywistym; 

● pozwala na sterowanie montażem i nanoszenie poprawek (guiding); 

● pracuje z IOS (10.0.2 lub wyższy, iPhone 5s / 6 / 7 / 8 / X, iPad / iPad mini / iPad pro); 

● pracuje z Android (system 6.0 i wyższy);   

 

Wyposażenie 

       karta pamięci 64GB

       kabel zasilający 1,5 metra

       kabel zasilający 1 metr - 2 sztuki

       kabel zasilający 0,5 metra - 2 sztuki

       konwerter USB-RS232

       przewód USB 3.0 0,75 m

   

  

Pełna lista kompatybilnych (aparatów) ze strony producenta w tabelce poniżej:

   

! - oznacza, że ten aparat nie był testowany.

W drugiej tabelce lista kompatybilnych kamer ZWO:

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: ZWO-ASIAIR-PRO Waga: 243 g
Typ sensora: kolor Wysokość: 92 mm

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty