Nr katalogowy: SW-4181
16 999,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

EQ8 - najpotężniejszy z rodziny paralaktycznych montaży Sky-Watchera. Jego 55-milimetrowej średnicy osie wykonane z wysoko wytrzymałej stali i 22-centymetrowe przekładnie napędu są w stanie pracować z obciążeniem do 50 kg, dzięki czemu na montażu EQ8 można śmiało zawiesić profesjonalne astrografy o średnicy nawet 16 cali wraz z całym oprzyrządowaniem.

Korpus głowicy wykonano w technologii CNC, zupełnie inaczej niż dotychczas, gdzie dominowały różnego rodzaju odlewy. Kształt głowicy jest lekko kanciasty, typowy dla wielkich montaży paralaktycznych. Całość wykończona estetycznie, anodyzowana na czarno. Mechanika zwraca uwagę solidnością i idealnym spasowaniem elementów. Do każdego montażu wyposażonego w system Syn-Scan GO-TO polecamy dodatkowy moduł GPS, umożliwiający automatyczne i bezobsługowe ustawianie współrzędnych geograficznych miejsca i dokładnego czasu każdej obserwacji. Podwójny system enkoderów osi opatentowany przez Sky-Watchera, podwójny system enkoderów osi pozwala na elektroniczne lub ręcznie przekierowanie teleskopu na nowy obiekt bez przerywania automatycznego śledzenia obiektu.
Po ustawieniu na nowy obiekt montaż automatycznie przełącza się na jego śledzenie. Montaż nie wymaga każdorazowego wyrównywania i doskonale nadaje się między innymi, do obserwatoriów zdalnych.
Montaż wykorzystuje bipolarne silniki krokowe o rozdzielczości 0,9 stopnia/krok dla zapewnienia wysokiej precyzji i kultury pracy. Napędzają one ślimaki bez jakiejkolwiek przekładni redukcyjnej, eliminując tym samym luzy mechaniczne oraz minimalizując nieregularność błędu okresowego przekładni i ziarnistość pracy napędu. Wysoką precyzję i odporność na rezonans mechaniczny krokowych silników o rozdzielczości 400 kr/obr. zapewnia nowoczesne sterowanie mikrokrokowe, o rozdzielczości 64 mikrokroków/krok, co daje 64 x 400 = 25600 impulsów sterujących na 1 zwój helikalnych przekładni o przełożeniu 1:435. Przekłada się to na wynikową dokładność pracy napędu EQ8 wynoszącą 0,116 sekundy kątowej w obu osiach.

W osi rektascensji pomiędzy wałem ślimacznicy a wałem silnika zastosowano dodatkową, bezluzową przekładnię pasową o przełożeniu 1:1. Rozwiązanie takie pozwala skutecznie wyeliminować wibracje jakie mogłyby być przenoszone z napędu na kluczową oś RA teleskopu. Widmo PE montażu jest regularne i czyste, można więc bardzo dokładnie je korygować.
W komplecie z bardzo solidną mechaniką montażu jest zawarty zaawansowany kontroler SynScan, znany z topowych wersji montaży takich jak EQ6 czy HEQ5, umożliwiając z korzystania z tych samych, zaawansowanych funkcji śledzenia, korekcji i systemu GOTO. Może być także sterowany za pomocą SynScan Tour.

Zaawansowana korekcja PE Stale programowalny system PEC koryguje błędy okresowe dla każdej przekładni i osi montażu. Uproszczenie mechaniki przekładni napędu zmniejsza nieregularność PE i wpływa korzystnie na efekt działania PEC.

Automatyczne parkowanie montażu w pozycji wyjściowej z automatycznym ustawieniem na znaczniki początkowe. Nieosiągalna do tej pory stabilność EQ8 wspiera się na niezwykle masywnym, ulepszonym statywie Super HD. Wykonany jest z walcowanej na zimno, wysoko węglowej stali i może być podniesiony na wysokość do 1347 mm. Trójnóg używa podwójnego systemu mocowania wraz z wytrzymałym wiązaniem kolumny dla równomiernego rozłożenia sił na zewnątrz i podparcia dolnego dla zwiększenia sztywności wewnętrznej trójnogu. Stabilny słup pozwala dodatkowo na regulację wysokości między 750 a 1000 mm. Dodatkowe funkcje gniazdo "Snap" - jack 2.5mm służące do wyzwalania migawki aparatów Canon. W komplecie znajduje się odpowiedni kabel pasujący do wszystkich trzy i czterocyfrowych modeli Canona.

W menu pilota SynScan znajduje się opcja pozwalająca zaprogramować ilość ekspozycji, odstęp między nimi i czas ich trwania – identycznie jak w programowalnym wężyku spustowym. Nośność montażu wynosi 50 kg!

UWAGA, lunetka biegunowa nie wchodzi w skład zestawu.

Z uwagi na charakter przenośny zestawu, nie jest on fabrycznie wyposażony w zasilacz sieciowy.
W wyposażeniu znajdziemy wyłącznie zasilacz do gniazda samochodowego.
Pasującym zasilaczem sieciowym jest: Zasilacz ESPE 12V/3A - końcówka TIG 2pin

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SW-4181 Statyw: stal żeliwna, odlew
Parametry zasilania: DC 11 - 16 V / 4A Przeciwwagi: 2 x 10 kg
Szerokość geograficzna: 10 - 65 ° Regulacja azymutalna: +/- 10 °
Waga statywu: 29.4 kg Pręt przeciwwagi: średnica 31.4 mm, waga 2.6 kg
Silniki: Hybrydowe silniki krokowe, krok 0.9 stopnia Przeniesienie napędu RA: przekładnia ślimakowa 435:1, bezluzowa przekładnia na pasku zębatym 1:1
Przełożenie całkowite: 435:1 Sterownik: Mikrokontroler silników krokowych z podziałem na mikrokroki do 1/64
Rozdzielczość napędu: 11136000 mikrokroków na obrót Dokładność prowadzenia: 0,12 ″
Maksymalna prędkość przesuwu: 3,3 °/s Tryby śledzenia: R.A. (oś rektascensji)
Prędkości autoguidingu: 0.125 / 0.25 / 0.5 / 0.75 / 1 x Korekcja PEC: programowa, 100 segmentów
System GoTo: SynScan, Sterownik ręczny w wersji V4 Baza obiektów: 42000 +
Katalogi obiektów:
 • Messier
 • NGC
 • IC
 • SAO
 • Caldwell
 • Gwiazdy podwójne
 • Gwiazdy zmienne
 • Gwiazdy nazwane
 • Planety
 • Definiowane przez uzytkownika
Naprowadzanie na obiekty:
 • FreedomFind
 • z pilota
 • ręcznie bez utraty wyrównania
Dokładność naprowadzania: 5 minut łuku RMS Rozdzielczość enkoderów pomocniczych AUX: 17624 imp / obr. (około 1.2 minuty łuku)
Przekładnia RA: D= 219,5 mm, 435 zębów, aluminium Przekładnia Dec: D= 219,5 mm, 435 zębów, aluminium
Port autoguidera: ST-4 Port wyzwalania migawki DSLR: Minijack 2.5 mm
Tryby wyrównania montażu:
 • 1 gwiazdy
 • 2 gwiazdy
 • 3 gwiazdy
 • 1 gwiazdy
 • 2 gwiazdy
 • 3 gwiazdy
Wysokość statywu: 100 cm
Waga w kg: 25 kg Okres gwarancji: 60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

dwie przeciwwagi 10 kg
głowica bez statywu
kabel zasilający do gniazda zapalniczki samochodowej
sterownik ręczny SynScan V4

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty