Nr katalogowy: E-BINO-P
1 549,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Przystawka dwuoczna "Binocular Viewer" pozwala na zainstalowanie w wyciągu teleskopu dwóch okularów i dzięki temu na obserwacje obojgiem oczu równocześnie. Pozwala ona wyeliminować zmęczenie wynikające z długich obserwacji prowadzonych jednym okiem i dodatkowo stwarza efekt trójwymiarowości podczas obserwacji kilku obiektów astralnych. Przystawka poprawia kontrast przy obserwacjach obiektów głębokiego nieba oraz obiektów Układu Słonecznego. Przystawka dwuoczna "Binocular Viewer" wymaga zastosowania dwóch okularów o tej samej ogniskowej i tej samej konstrukcji optycznej. W przystawce zastosowano wysokiej jakości pokryte wieloma powłokami antyrefleksyjnymi pryzmaty FMC BAK-4, które maksymalnie ograniczają straty światła i zapewniają wysoka sprawność optyczną.Nasadka przeznaczona do teleskopów SCT, refraktorów oraz Newtonów.

  

Zalety wykorzystania nasadki bino

Przy obserwacji jednym okiem mózg może wykorzystać tylko ułamek swojej „zdolności obliczeniowej”. Nic dziwnego, że po kilku minutach obserwacji jednym okiem musimy odpocząć. Po prostu mięśnie oka jak również mózg są przeciążone.

W obserwacji obuocznej ten problem nie istnieje! Możesz obserwować tak długo, jak chcesz. Nawet przy upośledzonym widzeniu w jednym oku, zmniejszone napięcie powoduje ogromny wzrost jakości obserwacji. Obraz staje się widoczny bez wysiłku, jest bardziej szczegółowy i piękniejszy.

Możesz się o tym łatwo przekonać. Weź lornetkę i zasłoń jeden obiektyw. Obserwuj kilkanaście sekund. Potem odkryj obiektyw i obserwuj obojgiem oczu. Różnica w komforcie i jakości obrazu będzie kolosalna. Możesz to zrobić się o tym przekonać jeszcze prościej, bez użycia lornetki. Zasłoń jedno oko, obserwuj otoczenie przez kilkanaście sekund. Potem patrz obojgiem oczu. 

 

Często słyszy się krytykę, że użycie nasadki podzieli światło na dwa kanały i że tylko 50% światła dotrze do każdego oka. Zapomina się o tym, że 50% światła dociera do każdego oka, a potem wiązka światła z obu oczu jest „w mózgu ponownie łączona”. To, co wtedy widzimy, nie jest o 50% ciemniejsze niż się twierdzi. Prawdziwy zysk jest widoczny tylko dla kogoś, kto sam go wypróbował i zapoznał się z tego rodzaju widzeniem przez kilka minut. Z użyciem nasadki obiekt nie jest ciemniejszy, staje się widoczny bez wysiłku. Obraz jest bardziej szczegółowy i piękniejszy.

Artykuł branżowego portalu Optyczne.pl na temat nasadek binokularowych

  

Wyposażenie:

 • 2x okular szerokokątny W.A. (66 deg.) 20mm
 • Barlow (1.6x) dla lepszego ogniskowania z większością teleskopów
Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: E-BINO-P Waga: 520 g
Mocowanie (od strony teleskopu): 1,25 " Mocowanie okularu: 1,25 "
Okres gwarancji: 24 mies.

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Czy ktoś tu się nie pomylił w cenie o jedno zero ??? :|

krisu zapytał o ten produkt 15 lat temu, 2006-08-08

A dlaczego uważasz, że ktoś się pomylił? Koszt samych okularów z zestawu to 558 zł.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 15 lat temu, 2006-08-08
?

A są jakieś tańsze takie nasadki?

krisu zapytał o ten produkt 15 lat temu, 2006-08-08

Nie ma niestety tańszej alternatywy.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 15 lat temu, 2006-08-08
?

Czy nasadka pasuje do wyciągu 2 czy trzeba dokupić jakąś redukcje?

Greg zapytał o ten produkt 12 lat temu, 2009-12-11

Wymagana jest redukcja np. ta http://deltaoptical.pl/baader-planetarium-reduktor-2125,d1260.html

Ekspert Delta Optical odpowiedział 12 lat temu, 2009-12-11

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
9 osób
 • Rewelacyjna nasadka! wykonanie, jakość, kolimacja pierwsza klasa. Do kompletu bardzo dobre okulary WA66 20mm i barlow 1,6x. Jest to pierwsza nasadka bino, której nie musiałem odsyłać ani bawić się z kolimacją. Naprawdę polecam.
  Paweł,
  16.11.2020
 • Używam z MAKiem 127. Obserwacje Księżyca i Jowisza dają wrażenie przestrzenności i plastyczności. Widać, że to \kulki\ a nie płaskie tarcze. Oglądanie dwojgiem oczu pozwala dostrzec o wiele więcej szczegółów. O niebo łatwiej ustawić ostrość. Komfort obserwacji wzrósł tak, że trudno teraz wrócić do oglądania jednym okiem. Dołączone okulary 20mm oceniam bardzo dobrze. Są o wiele lepsze, niż kitowe, które dostałem ze swoim MAKiem. Na tę ocenę wpływa ich spore pole widzenia. Soczewka Barlowa z kompletu da się używać, choć widać wyraźny spadek kontrastu i jasności. Dodatkowo pojawiają się odblaski, które trochę przeszkadzają przy obserwacjach jasnego Księżyca.
  Kefirex,
  15.06.2017
 • Nie zgadzam się z opinią, że nasadka jest za ciemna do obserwacji ziemskich, używam jej z refraktorem ED 120/900. W mojej konfiguracji barlow 1,6x wkręcony jest w gwint przed nasadką kątową pryzmatyczną (WO 1,25 cala) w którą wchodzi bino i setupowe okulary 20 mm 66 st. Ostatecznie krotność tego układu to ok 3x. Oczywiście przy powiększeniu około 135x czuć stratę światła, ale to nie jest żadna tragedia. Osobiście polecam.
  arekOl,
  20.05.2015
 • Do układu słonecznego nie ma nic lepszego niż nasadka bino ;) Odradzam do obserwacji ziemnych zbyt ciemny obraz.
  prestoneq,
  18.11.2011
 • czekamy z niecierpliwością na wakacyjną promocję-pozdrówko
  arkadiusz glapiński,
  03.07.2009
 • Nasadki używam w SCT 8. Do obserwacji DS raczej nie polecam w tak małych teleskopach jak mój, obraz jest bardzo ciemny i nie daje satysfakcji. Natomiast Księżyc i planety to inna historia, tu obraz dwuoczny urywa głowę - to zupełnie inny rodzaj obserwacji. Nie powrotu do tradycyjnego patrzenia! Warto mieć bino. Wrażenia są niesamowite. Do dużych powiększeń warto zaopatrzyć się w dodatkowe okulary o krótszych ogniskowych. Nie polecam używania orginalnego barlowa, obraz traci na kontraście i jasnosci, spada tez ostrość. Na szczęcie w teleskopach SC barlow nie jest konieczny.
  janusz_m,
  29.12.2006
 • no, to będzie moje! :)
  ridd,
  03.12.2006
 • Obrazy z bino..., po prostu M-A-S-A-K-R-A !!!To jest to czego mi brakowało!!!
  Prot,
  19.08.2006
 • Sprzęt rewelacyjny, nie wspominając już o obrazach planet. Wrażenia masakra! Obiekty 3D, kuliste, super kontrastowe, duże, ujawniają szczegóły jakich jedno ludzkie oko nie widziało, komfort obserwacji dla oczu - raj! Całość opinii i wrażeń tutaj - http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12263&pid=182160&st=0&#entry182160 Uwaga! Do Synty 200/1200, być może w innych newtonach również, trzeba dorobić redukcję, żeby nasadka weszła głębiej do wyciągu, bo nie można bez dodatkowego barlowa złapać obrazu. Jednakże ten problem roznoszą w pył obrazy, jakie daje nasadka...
  Grzegorz Grochowski/Rothbard,
  16.05.2006

Podobne produkty