Nr katalogowy: 93573
1 519,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Dielektryczna nasadka kątowa firmy Celestron jest przeznaczona dla refraktorów oraz teleskopów w systemie Maksutowa i Schmidta-Cassegraina. Dielektryczna powłoka odbijająca jest znacznie lepsza od prostej powłoki aluminiowej, zapewnia maksymalną jasność, ostrość i kontrast obrazu. Sprawność warstwy odbijającej wynosi 99%. W tej nasadce zastosowano 58 warstw powłok dielektrycznych.  
Dodatkową zaletą tej 2-calowej nasadki jest możliwość użycia większych 2-calowych okularów, zapewniających szersze pole widzenia. Oczywiście można też wykorzystać standardowe okulary 1,25”.
Nasadka kątowa odbija wiązkę światła pod kątem 90°. Zapewnia poprawną orientację obrazu w pionie (obraz w poziomie jest nadal odwrócony). Nasadka kątowa wyposażona jest w mocowanie okularowe typu clamping ring. Takie mocowanie zapewnia najlepsze dopasowanie osi optycznej okularu do osi optycznej teleskopu. W przeciwieństwie do tradycyjnego mocowania na śrubę pierścień jest pewniejszy. Nie ma możliwości przesunięcia osi optycznej okularu oraz zarysowania tubusu okularu. Zastosowany clamping ring ma blokadę, która zapobiega uszkodzeniu lustra przez akcesoria 2” ze zbyt długimi tubusami.
Części mechaniczne nasadki wykonane są z obrabianego maszynowo, anodyzowanego na czarno aluminium. Pierścienie blokujące są anodowane na pomarańczowo dla lepszej widoczności podczas nocnych obserwacji. Wnętrze nasadki jest gwintowane i wyczernione aby zapobiec niekorzystnym odblaskom.


Porównanie nasadki dielektrycznej i z lustrem aluminiowym
Kluczowymi parametrami dla nasadki to współczynnik odbicia i jakość obrazu. Nasadki dielektryczne zapewniają najwyższą wydajność w obu kategoriach. Współczynnik odbicia dochodzi nawet do 99.9%, zaś jakość obrazu ograniczona jest tylko dyfrakcją światła. Przy zastosowaniu nasadki dielektrycznej praktycznie całe światło zebrane przez teleskop dociera do okularu. Wykorzystanie niższej jakości nasadki z lustrem aluminiowym pogarsza jakość obrazu oraz współczynnik odbicia (najtańsze mają powłoki odbijające o wsp. 87%, zaś najdroższe 94-97%).

Dane techniczne:
Rozmiar: 50.8mm (2")
Typ Nasadki: Lustrzana
Materiał: BK7
Pokrycie: Dielektryczne, 58 warstw
Wyciąg okularowy: 2", Twist-Lock z adapterem redukującym 2"-1.25"
Wymiary:
152.4mm x 76.2mm x 101.6mm
Waga:
538.6 gram

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
93573

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty