Nr katalogowy: 2954214
1 249,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Najnowsze okulary Baader Planetarium serii Morpheus to owoc 4 lat pieczołowitych prac nad zoptymalizowaniem optyki i mechaniki w poszukiwaniu idealnego okularu astronomicznego. Nowoczesny układ optyczny, na który składa się 8 elementów w 5 grupach, wraz ze szkłem lantanowym uzyskuje ergonomiczne, 76-stopniowe pole widzenia i bardzo wygodny odstęp od oka, wynoszący ponad 18 mm. Najlepsze, wielowarstwowe powłoki Phantom Group Coatings gwarantują bardzo wysoką transmisję i kontrast obrazu pozbawionego jakichkolwiek odblasków. Bardzo duża soczewka oczna daje silny efekt "spaceru w przestrzeni kosmicznej" bez potrzeby stosowania olbrzymiego pola pozornego, po którym nie trzeba się rozglądać, by objąć je w całości. Cechą szczególną okularów serii Morpheus jest bardzo niski poziom zniekształceń geometrycznych - struktury Księzycowe oraz tarcze planet pozostają niezniekształcone nawet na krawędziach pola widzenia.

Nowoczesne gatunki szkieł i wieloelementowa, komputerowo projektowana optyka gwarantuje nie tylko najwyższy kontrast i ostrość na osi optycznej, ale także zapewnia niezrównaną ostrość obrazu i brak aberracji własnych aż po brzegi pola widzenia. Okulary Morpheus przedkładają idealną punktowość i kontrast ponad wielkie pola widzenia, przez co jakość obrazu jest porównywalna z legendarnymi okularami lantanowymi produkowanymi w Japonii.

Okulary Baader Morpheus są nie tylko doskonałe optycznie. Dopracowana jest również ich obudowy, które są wodoodporne i zoptymalizowane pod kątem lekkości i użyteczności w nasadkach bino. Okulary całej serii są parfokalne. Wyposażono je w gwint M43, który pozwala na podłączenie wielu adapterów służących astrofotografii parfokalnej i okularowej. Najwyższa jakość obrazu i duży odstęp źrenicy wyjściowej połączona z mnogością adapterów w ofercie Baadera powoduje, że okulary Morpheus nie mają sobie równych pod tym względem.

Na zakończenie warto nadmienić, że logo jest naniesione fluorescencyjną farbą. Jej delikatna, zielonkawa poświata nie narusza nocnej adaptacji wzroku do ciemności i ułatwia odnalezienie w ciemności okularu z właściwą ogniskową!

Okular o ogniskowej 14mm doskonale sprawdzi się przy obserwacjach większych mgławic i gromad gwiazd z katalogu Messiera w większości popularnych teleskopów zwierciadlanych. W teleskopach Mak i SCT zapewnia świetne obraz planet i Księżyca w słabszych warunkach obserwacyjnych

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
2954214
Średnica oprawy:
  • 2 "
  • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
14,0 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
76 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
18,5 mm
Masa okularu:
360 g
Maksymalna średnica okularu:
55,0 mm
Długość oprawy 1,25":
24,0 mm
Długość oprawy 2":
21,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
8/5
Średnica diafragmy:
18,9 mm
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wymienna
Gwint mocujący aparat / kamerę:
M43 x 0.75
Seria okularu: Morpheus
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

Holster
Muszla oczna kątowa
Muszla oczna zwijana
Pudełko ozdobne
Zakrywki (komplet 3 szt.)

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty