Nr katalogowy: SW-5104
279,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Jeśli szukasz budżetowych okularów dających obraz dobrej jakości, które uzupełnią lub zastąpią okulary dołączone w zestawie do twojego teleskopu, to SWA-58 są zdecydowanie warte rozważenia.

Krótkoogniskowe okulary SWA-58 Plossl zostały starannie zaprojektowane aby zapewnić wysokiej jakości obrazy niezależnie od rodzaju teleskopu z jakim współpracują. Zostały zoptymalizowane do obserwacji jasnych obiektów, dzięki czemu uzyskują ostry obraz w całym polu widzenia. Okulary te posiadają 58-stopniowe pole widzenia, co w połączeniu z ich ogniskową zapewnia komfortowe obserwacje Księżyca, planet i ciasnych par gwiazd podwójnych.

SWA-58 to zmodyfikowane okulary typu Plossl z dodatkowym elementem zwiększającym pole widzenia. Okular posiada wykręcaną muszę oczną umożliwiającą odcięcie bocznych źródeł światła przeszkadzających w obserwacjach. Okular posiada standardowy gwint filtrowy w rozmiarze 1,25". Ze względu na niską cenę oraz lepsze niż przeciętne możliwości optyczne, okulary te świetnie sprawdzają się w wielu konstrukcjach optycznych jak i również w nasadkach binokularowych.

Ze względu na krótką ogniskową zaleca się stosowanie okularu SWA-58 4mm z teleskopami o światłosile f/8 lub większej.

Seria SWA-58 oferuje szeroki wybór ogniskowych, które dopasujesz do każdego teleskopu:

2,5mm

3,2mm

4mm

5mm

6mm

7mm

8mm

9mm

15mm

20mm

25mm

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SW-5104 Średnica oprawy: 1,25 "
Ogniskowa okularu: 4,0 mm Układ optyczny okularu:
 • Plössl
 • hybrydowy
Pozorne pole widzenia: 58 ° Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 16,0 mm
Masa okularu: 184 g Długość okularu: 90,0 mm
Maksymalna średnica okularu: 44,0 mm Liczba soczewek / grup soczewek: 5/3
Powłoki soczewek: FMC Muszla oczna: odwijana
Seria okularu: SWA-58 Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Testowałem okular z tej serii ale o ogniskowej 6 mm w Newtonie 300/1250, a więc wymagającym telepie. No muszę powiedzieć, że obraz księżyca był rzyleta. Byliś;my ze znajomymi nieś;le zaskoczeni bo porównywalismy go z orto Baddera 5mm i LVW Vixena też 5mm. Okular dawał ostrzejsze obrazy na brzegu niż LVW i to każdy z naszej czwórki zauważył na pierwszy rzut oka. Fakt ze pole mniejsze ale nie przecież takie małe. Ostroś;c na poziomie ortoskopa z lekką przewagą ortoskopa. Fakt że inna ogniskowa i ten milimetr różnicy mógł być graniczny dla tego seeingu (bo był bardzo słaby). Łatwiejszy do wyostrzenia niż LVW. Obraz jaś;niejszy niż w LVW porównywalny z ortoskopem. Ogólnie strasznie miło nas zaskoczył. Ciekawi mnie ta 5mm konstrukcja pod wzgledem budowy tzn. 5 elementów ale w ilu grupach? LER przyzwoity - był wś;ród nas okularnik i nie miał problemu z zobaczeniem całego pola!
  Sebastian,
  21.11.2008
 • Za tą cenę jest naprawdę OK. Ostroś;ć i pozostałe parametry jak w okularze za 300 zł, przynajmniej tak się sprawdza w moim NexStar 130 SLT.
  zibii2,
  02.05.2008

Podobne produkty