Nr katalogowy: TATKA00608
899,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Astronomowie amatorzy z przyjemnością odkrywają na nowo doskonałość okularów ortoskopowych do obserwacji planet i Księżyca: prosta konstrukcja optyczna, rozsądny koszt i obrazy o wysokim kontraście, ale tylko jeśli użyte materiały są doskonałej jakości, a konstrukcja jest drobiazgowo zaprojektowana. Takahashi, znany z niezrównanych instrumentów optycznych i akcesoriów oferuje serię Takahashi Abbe.

 

Pozorne pole widzenia Takahashi Abbe jest stosunkowo małe (44°), ale kontrast jest bardzo wysoki z doskonałą korekcją kolorów. Uzyskane obrazy są krystalicznie czyste, ostre i bez najmniejszych zniekształceń. Okulary te są więc szczególnie polecane do obserwacji Księżyca i planet, a także do obserwacji gwiazd podwójnych dla których ostrość obrazu jest istotna, a pole pozorne ma wartość drugorzędną.

 

Odstęp źrenicy jest krótszy niż w większości konwencjonalnych okularów (około 90% długości ogniskowej). Dlatego wskazane jest umieszczenie oka blisko soczewki okularu, co może powodować dyskomfort, zwłaszcza dla osób noszących okulary. Krótkie gumowe zaślepki pozwalają na prawidłowe ułożenie oka i zapobiegają przedostawaniu się światła rozproszonego. Każda granica szkło-powietrze jest pokryta wielowarstwową powłoką. Wyjątkowa budowa i wyczernienie gwarantują brak jakichkolwiek odblasków i "duszków". Cała seria Takahashi Abbe obejmuje okulary od 4 mm od 32 mm.

 

W połączeniu z bardzo dobrą soczewką Barlowa, okular ortoskopowy zapewnia również duże powiększenie bez ryzyka pogorszenia kontrastu.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
TATKA00608
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
25,0 mm
Pozorne pole widzenia:
44 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
22,0 mm
Masa okularu:
140 g
Liczba soczewek / grup soczewek:
4/2
Powłoki soczewek:
FMC
Seria okularu: Abbe Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Używam w nasadce bino z Mak 180/2700. Kontrast bije okulary wielosoczewkowe: 16 mm Naglera T6, Pentaxa XW 30. Ostrość na najlepszym poziomie po brzegi pola. Z powermate 2,5x współpracuje, ale rozproszone światło wokół gwiazd jest dużo większe niż bez. Okular jest odporniejszy na nieosiowe patrzenie od plossli. Jeśli komuś nie przeszkadza trochę małe pole widzenia, to kupować, póki jest. Opinie zgodnie mówią, że Takahahi Abbe są lepsze od LE.
    o. D.,

Podobne produkty