Nr katalogowy: TATKA00604
799,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Astronomowie amatorzy z przyjemnością odkrywają na nowo doskonałość okularów ortoskopowych do obserwacji planet i Księżyca: prosta konstrukcja optyczna, rozsądny koszt i obrazy o wysokim kontraście, ale tylko jeśli użyte materiały są doskonałej jakości, a konstrukcja jest drobiazgowo zaprojektowana. Takahashi, znany z niezrównanych instrumentów optycznych i akcesoriów oferuje serię Takahashi Abbe.

 

Pozorne pole widzenia Takahashi Abbe jest stosunkowo małe (44°), ale kontrast jest bardzo wysoki z doskonałą korekcją kolorów. Uzyskane obrazy są krystalicznie czyste, ostre i bez najmniejszych zniekształceń. Okulary te są więc szczególnie polecane do obserwacji Księżyca i planet, a także do obserwacji gwiazd podwójnych dla których ostrość obrazu jest istotna, a pole pozorne ma wartość drugorzędną.

 

Odstęp źrenicy jest krótszy niż w większości konwencjonalnych okularów (około 90% długości ogniskowej). Dlatego wskazane jest umieszczenie oka blisko soczewki okularu, co może powodować dyskomfort, zwłaszcza dla osób noszących okulary. Krótkie gumowe zaślepki pozwalają na prawidłowe ułożenie oka i zapobiegają przedostawaniu się światła rozproszonego. Każda granica szkło-powietrze jest pokryta wielowarstwową powłoką. Wyjątkowa budowa i wyczernienie gwarantują brak jakichkolwiek odblasków i "duszków". Cała seria Takahashi Abbe obejmuje okulary od 4 mm od 32 mm.

 

W połączeniu z bardzo dobrą soczewką Barlowa, okular ortoskopowy zapewnia również duże powiększenie bez ryzyka pogorszenia kontrastu.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
TATKA00604
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
6,0 mm
Pozorne pole widzenia:
44 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
4,8 mm
Masa okularu:
70 g
Liczba soczewek / grup soczewek:
4/2
Powłoki soczewek:
FMC
Seria okularu: Abbe Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty