Nr katalogowy: EN5-31/0
3 169,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Tele Vue Nagler to legendarne już okulary, których konstrukcja okazała się przełomowa i na bazie której powstawały późniejsze generacje ultra-szerokokątnych okularów.

„Jak zapewne wiecie, istnieje zwyczaj nazywania nowych konstrukcji okularów od nazwiska ich wynalazców: Kellner, Erfle czy Plossl to tylko kilka przykładów. Pod koniec lat 70-tych zaprojektowałem okular wystarczająco innowacyjny, że odważyłem się nazwać go swoim nazwiskiem. Jednocześnie muszę przyznać, że nawet dziś, gdy mówimy o okularach „Naglera” odczuwam pewien dyskomfort.

Gdy projektowałem Naglery moim celem było osiągnięcie jak największego pola widzenia przy jednoczesnym zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu oraz komfortu prowadzenia obserwacji. Chodziło o wywołanie efektu unoszenia się w przestrzeni kosmicznej, zupełnie jakby nie patrzyło się przez teleskop.” – Al Nagler

Od momentu ich wynalezienia Nagler wielokrotnie doskonalił swoją konstrukcję, czego efektem są obecnie dostępne Naglery Typ 4, 5 i 6.

Aby uzyskać pełny zakres powiększeń dla 82-stopniowego pola widzenia zaprojektowano trzy typy Naglerów. Typ 6 zawiera ogniskowe: 2,5mm ; 3,5mm ; 5mm ; 7mm ; 9mm ; 11mm i 13mm. Wszystkie wymienione ogniskowe są parafokalne, mają zbliżony odstęp źrenicy wyjściowej od okularu oraz charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Są to konstrukcje 7-elementowe, zbudowane z soczewek o różnym współczynniku załamania światła pokrytych doskonałymi powłokami przeciwodblaskowymi. Pomimo krótkich ogniskowych charakteryzują się komfortowym odstępem źrenicy wyjściowej wynoszącą 12mm. Ogniskowe Naglerów typu 6 zmieniają się o czynnik 1,4 - dzięki takiemu doborowi ogniskowych  użycie soczewki Barlowa 2x nie powoduje dublowania się powiększeń. 

Typ 5 i ogniskowa 31mm pozwala uzyskać największe rzeczywiste pole widzenia. Nagler 31mm to okular-legenda, obiekt westchnień i marzeń rzeszy właścicieli dużych Dobsonów. Z kolei Typ 4 charakteryzuje się największym odstępem źrenicy wyjściowej od okularu, znajdziemy tu ogniskowe: 12mm ; 17mm i 22mm. Okulary o ogniskowych 31mm ; 22mm i 17mm to okulary 2", pozostałe ogniskowe mają tuleje 1,25".

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: EN5-31/0 Średnica oprawy: 2 "
Ogniskowa okularu: 31,0 mm Układ optyczny okularu: hybrydowy
Pozorne pole widzenia: 82 ° Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 19,0 mm
Masa okularu: 1000 g Długość okularu: 137,2 mm
Maksymalna średnica okularu: 83,8 mm Długość oprawy 2": 38,1 mm
Liczba soczewek / grup soczewek: 6/4 Średnica diafragmy: 42,0 mm
Powłoki soczewek: FMC Muszla oczna: odwijana
Seria okularu: Nagler T5 Okres gwarancji: 60 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Czy tak ciężki obiektyw można wykorzystywać w teleskopach na Dobsonie? Boję się o naruszenie wyważenia tuby, a co za tym idzie opadanie teleskopu.

kwiatkor zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2011-11-07

Można, ale trzeba doważyć tubę teleskopu.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2011-11-07

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Waaarto :) Drogi ale wolne od wad pole 82st rekompensuje wydaną kaskę :)
    Sebastian,
    24.09.2007
  • On waży prawie 1kg!? - warto dla samej wagi:-)
    bob,
    01.08.2007

Podobne produkty