Nr katalogowy: EN6-09/0
1 999,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Tele Vue Nagler to legendarne już okulary, których konstrukcja okazała się przełomowa i na bazie której powstawały późniejsze generacje ultra-szerokokątnych okularów.

„Jak zapewne wiecie, istnieje zwyczaj nazywania nowych konstrukcji okularów od nazwiska ich wynalazców: Kellner, Erfle czy Plossl to tylko kilka przykładów. Pod koniec lat 70-tych zaprojektowałem okular wystarczająco innowacyjny, że odważyłem się nazwać go swoim nazwiskiem. Jednocześnie muszę przyznać, że nawet dziś, gdy mówimy o okularach „Naglera” odczuwam pewien dyskomfort.

Gdy projektowałem Naglery moim celem było osiągnięcie jak największego pola widzenia przy jednoczesnym zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu oraz komfortu prowadzenia obserwacji. Chodziło o wywołanie efektu unoszenia się w przestrzeni kosmicznej, zupełnie jakby nie patrzyło się przez teleskop.” – Al Nagler

Od momentu ich wynalezienia Nagler wielokrotnie doskonalił swoją konstrukcję, czego efektem są obecnie dostępne Naglery Typ 4, 5 i 6.

Aby uzyskać pełny zakres powiększeń dla 82-stopniowego pola widzenia zaprojektowano trzy typy Naglerów. Typ 6 zawiera ogniskowe: 2,5mm ; 3,5mm ; 5mm ; 7mm ; 9mm ; 11mm i 13mm. Wszystkie wymienione ogniskowe są parafokalne, mają zbliżony odstęp źrenicy wyjściowej od okularu oraz charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Są to konstrukcje 7-elementowe, zbudowane z soczewek o różnym współczynniku załamania światła pokrytych doskonałymi powłokami przeciwodblaskowymi. Pomimo krótkich ogniskowych charakteryzują się komfortowym odstępem źrenicy wyjściowej wynoszącą 12mm. Ogniskowe Naglerów typu 6 zmieniają się o czynnik 1,4 - dzięki takiemu doborowi ogniskowych  użycie soczewki Barlowa 2x nie powoduje dublowania się powiększeń. 

Typ 5 i ogniskowa 31mm pozwala uzyskać największe rzeczywiste pole widzenia. Nagler 31mm to okular-legenda, obiekt westchnień i marzeń rzeszy właścicieli dużych Dobsonów. Z kolei Typ 4 charakteryzuje się największym odstępem źrenicy wyjściowej od okularu, znajdziemy tu ogniskowe: 12mm ; 17mm i 22mm. Okulary o ogniskowych 31mm ; 22mm i 17mm to okulary 2", pozostałe ogniskowe mają tuleje 1,25".

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
EN6-09/0
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
9,0 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
82 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
12,0 mm
Masa okularu:
190 g
Długość okularu:
78,7 mm
Maksymalna średnica okularu:
40,6 mm
Długość oprawy 1,25":
30,5 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
7/4
Średnica diafragmy:
12,4 mm
Powłoki soczewek:
FMC
Muszla oczna:
odwijana
Seria okularu: Nagler T6 Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty