Nr katalogowy: 3727
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Legendarna już seria okularów Vixen LVW została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalne pole widzenia, które można objąć wzrokiem bez konieczności rozglądania się na boki. Pole własne widzenia okularu wynosi tutaj 65°. Doskonała, 8-elementowa optyka wykonana ze szkła lantanowego zapewnia wysokiej jakości obraz niemal zupełnie pozbawiony jakichkolwiek aberracji optycznych.

Soczewki pokryte warstwami przeciwodbiciowymi (Fully Multi-Coated) zapewniają bezbłędne oddanie kolorów. Obrazy są wyjątkowo „czyste” i kontrastowe, uwidaczniając dużą ilość detali obserwowanych obiektów. Dzięki komfortowemu odstępowi źrenicy wyjściowej od okularu, wynoszącemu w tym przypadku 20 mm, nie ma konieczności bliskiego trzymania oka przy okularze, co jest niezwykle istotne szczególnie dla osób noszących okulary korekcyjne. Okular posiada standardowy gwint filtrowy 2".

LVW 42mm to okular 2" przeznaczony do stosowania w teleskopach o światłosile f/8 i mniejszej. Tak długa ogniskowa w wielu teleskopach pozwala na uzyskania minimalnego powiększenia użytecznego, które umożliwia obserwowanie dużych obszarów nieba w polu widzenia. Przykładowo w teleskopie MAK 180, gdzie z uwagi na potężną ogniskową bardzo trudno o duże pole widzenia, z okularem 42mm uzyskamy powiększenie 64x przy rzeczywistym polu widzenia wynoszącym ok. 1 °.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 3727 Średnica oprawy: 2 "
Ogniskowa okularu: 42,0 mm Układ optyczny okularu: hybrydowy
Pozorne pole widzenia: 65 ° Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 20,0 mm
Masa okularu: 545 g Liczba soczewek / grup soczewek: 8/5
Powłoki soczewek: FMC Seria okularu: LVW
Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty