Promocja30303030 (32)
1-32 z 32 Produktów
Dostosuj
×
Wyczyść Zastosuj
 • Strona 1 z 1
 • 1-32 z 32 Produktów

Opozycja Marsa – 13 października 2020

Wielkimi krokami zbliża się Opozycja Marsa 2020. Już niedługo, bo 13 października, będą najkorzystniejsze warunki do obserwacji powierzchni naszego czerwonego sąsiada. W tym roku obserwatorzy z Polski mogą liczyć na wyjątkowo dobrą jakość uzyskiwanych obrazów z uwagi na bardzo korzystne nachylenie planety o 45 stopni w stosunku do horyzontu Ziemi. Następna taka szansa może się zdarzyć dopiero w 2035 roku.

Z tej okazji przygotowaliśmy kilka produktów w promocyjnych cenach oraz garść wskazówek, dotyczących obserwacji Marsa. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony jak najczęściej, ponieważ co kilka dni pojawiać się będą nowe porady dotyczące wyboru sprzętu oraz atrakcyjne oferty.


Promocja trwa do 13 października 2020 roku,  przeznaczona jest dla klientów detalicznych i nie łączy się z innymi rabatami.

Poradniki i recenzje
 • Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

  Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

  Obserwacje prowadzone za pomocą teleskopów rozwijają w dzieciach wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz wiedzę z różnych dziedzin życia jak: astronomia, fizyka czy matematyka. Dzięki czemu nasze dzieci mają możliwość zdobycia ciekawej pasji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat.
 • Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

  Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

  Wielkimi krokami zbliża się 25 październik 2022, a więc dzień, kiedy nastąpi częściowe zaćmienie Słońca, najgłębsze widoczne z Polski w ciągu ostatnich 7 lat. Również w ostatnich miesiącach wzrasta aktywność słoneczna, co może zachęcać do obserwacji.
 • Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

  Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

  Lornetka to nie teleskop. Wiadomo. Ale nie tylko teleskop jest świetnym sprzętem optycznym. Lornetka, zapewniając nam duże pole widzenia pozwala szybko i łatwo odnaleźć obiekty na nocnym niebie. Zatem, choć lornetka to nie teleskop, to lornetka jest o niebo lepszym sposobem na oglądanie gwiazd, niż nasze oczy.