Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pod tytułem "Z Deltą Przez Knieje" został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy od Was bardzo dużą ilość fotografii - wyróżnione prace można obejrzeć w galerii poniżej.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięską fotografię, którą nagradzamy lornetką Delta Optical Titanium 8x56. Zwycięską fotografię nadesłał Bartosz Rzepczyński:

Zwycięskie zdjęcie konkursu fotograficznego "Z Deltą Przez Knieje"


Nagroda główna: Lornetka Delta Optical Titanium 8x56


Modele porropryzmatyczne Delta Optical Titanium
 należą do flagowej serii lornetek firmy Delta Optical, obejmującej szerokie spektrum konstrukcji, dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.

Titanium 8x56 są to klasyczna lornetka dla myśliwych polujących w nocy i wyśmienity sprzęt do prowadzenia obserwacji rozgwieżdżonego nieba. Duża apertura obiektywów oraz 7 mm źrenica wyjściowa w połączeniu ze znakomitymi własnościami optycznymi, dadzą w efekcie kontrastowe obrazy o dużej jasności powierzchniowej. Z pomocą tej lornetki myśliwy nie będzie miał problemów z dostrzeżeniem zwierzyny w zaroślach, a obserwator nieba, będzie mógł delektować się wspaniałym widokiem galaktyk, gromad gwiazd, czy komet.

Główną zaletą lornetek porropryzmatycznych z serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 oraz wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek, o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.

Lornetki porropryzmatyczne z serii Titanium są to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoszczelne i wypełnione azotem nie zawierającym pary wodnej, a wiec bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie czy zaparowanie szkieł od środka.

Poniżej wyróżnione fotografie

Etap VII

Małgorzata Chęć


Paulina Patryk Szlachetka

Wiesław Kowalski


Etap VI

Adriana Celuch

Arkadiusz Dz
autor: Filip Sojka


Etap V


Jędrzej Wojtczak
Monika Janusz
Paweł Jaskólski


Etap IV


Jakub KliMek Dziku

Jakub SołtrukKamila SzajnerMaciej Pawełek

Mateusz Gałowicz


Etap III


Adrian ŻukDariusz Rzepnikowski

Dominika Ewa Borowska

Eryk Tobiasz Nadolny

Hubert Miszczuk


Etap II


Adrian Guzior

Grzegorz FąferekIza MielcarekJerzy Nowacki


Etap I


Bartosz RzepczyńskiEmilia Marciniak
Marcin DzwigałaMateusz Roczek