Sky-Watcher > Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Newton (1)
1-1 z 1 Produktów
Dostosuj
×
Filtrowanie
Filtrowanie
Wyczyść Zastosuj
Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Newton ×
  • Strona 1 z 1
  • 1-1 z 1 Produktów

Firma Sky-Watcher już od 1999 roku jest rozpoznawalna na całym świecie, jako największy producent amatorskiego sprzętu astronomicznego.

Filozofią firmy jest, by teleskopy były nie tylko przystępne cenowo, lecz również zaawansowane technicznie i optycznie doskonałe. Największe
w Polsce teleskopy Dobsona o średnicy lustra do 16 cali i montaże paralaktyczne firmy Sky-Watcher z profesjonalnym montażem EQ8 na czele,
w świecie miłośników astronomii i astrofotografii zdążyły zyskać rangę kultowych. Ponadto, w ofercie firmy znajdują się teleskopy dla najmłodszych, refraktory ED, zaawansowane astrografy Esprit, astrofoto-
graficzne tuby optyczne Newtona, teleskopy systemu Maksutowa, okulary, filtry, nasadki kątowe, szukacze optyczne, wyciągi okularowe oraz inne, liczne akcesoria przydatne w obserwacjach astronomicznych.

Poradniki i recenzje
  • Sky-Watcher CQ350 Pro – moc pod kontrolą

    Sky-Watcher CQ350 Pro – moc pod kontrolą

    15 kilogramów stali – a to tylko mowa o statywie z nogami o średnicy prawie 3 cali. Na to 15 kilogramów metalu i elektroniki w postaci głowicy. Do tego 2.5 kg pręt przeciwwagi i dwa ciężarki po 10 kilogramów każdy. I na to wszystko jeszcze można zapakować 35 kilogramów teleskopów. W sumie ponad 85 kilogramów astronomicznego szczęścia.
  • Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

    Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

    Obserwacje prowadzone za pomocą teleskopów rozwijają w dzieciach wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz wiedzę z różnych dziedzin życia jak: astronomia, fizyka czy matematyka. Dzięki czemu nasze dzieci mają możliwość zdobycia ciekawej pasji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat.
  • Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

    Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

    Wielkimi krokami zbliża się 25 październik 2022, a więc dzień, kiedy nastąpi częściowe zaćmienie Słońca, najgłębsze widoczne z Polski w ciągu ostatnich 7 lat. Również w ostatnich miesiącach wzrasta aktywność słoneczna, co może zachęcać do obserwacji.