Nr katalogowy: BLW-3125
799,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Zaprojektowałem soczewki barlowa Tele Vue jako uzupełnienie możliwości naszych doskonałych okularów. Wystarczyło użycie zaledwie dwóch elementów z wysokiej jakości szkła aby zredukować aberracje do poziomu niedostrzegalnego nawet przy światłosile f/4. Sądzę, że przez te 15 lat udało nam się obalić mit soczewek Barlowa jako sprzętu degradującego jakość obrazu. Jak powiedział Terrence Dickson ze Sky & Telescope „Technologia wymazała dawne wątpliwości”. Nowoczesne soczewki Barlowa nie psują własności układu optycznego. Każdy który uważa że jest inaczej opiera się na nieco niedzisiejszych poglądach. Dość powiedzieć że element ujemny odpowiadający optycznie soczewce Barlowa wbudowany jest w każdy z jakże doskonałych okularów Naglera” – Al. Nagler

Prawidłowo zaprojektowana soczewka Barlowa pozwala na kilka niezwykłych rzeczy: Zwiększa powiększenie uzyskiwane w danym okularze oraz zmniejsza światłosiłę teleskopu prowadząc do uzyskania lepszego kontrastu przy obserwacjach jasnych obiektów naszego Układu Słonecznego. Cały układ optyczny jest tak dobry, jak jego najsłabszy element - dlatego tak ważne jest, by stosować akcesoria wysokiej jakości.

Soczewki Tele Vue pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi zmniejszającymi ilość wewnętrznych odblasków. Jednocześnie wykonane są przy tym ze specjalnych gatunków szkła co pozwala zminimalizować aberrację chromatyczną i straty światła. W praktyce aberracje są niedostrzegalne nawet w teleskopach o światłosile f/4.

Dane techniczne:

oprawa: 1,25"

masa: 180g

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
BLW-3125
Powiększenie:
3 x
Masa:
180 g
Gwint filtrowy:
1,25 "
Średnica oprawy:
1,25 "
Mocowanie okularu:
clamping ring
Powłoki:
FMC
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Soczewkę Barlowa 3x Tele Vue sprawdzałem w obserwacjach wizualnych oraz astrofoto Obserwacje wizualne przeprowadzałem za pomocą zestawu SCT 8 w połączeniu z Barlowem oraz okularem ś;redniej klasy (celowo) Vixen PL 32mm. Okular ten w połączeniu ze zwykłym Barlowem pokazuje aberrację. W przypadku użycia Barlowa 3x firmy Tele Vue obraz był bardzo dobrej jakosci bez aberracji, po mimo doś;ć niekorzystnych warunków atmosferycznych niskiego położenia oraz obserwacji z centrum Warszawy. Obiekty obserwowane to Księżyc , Mars , Wenus. Asrofotografia Marsa za pomocą kamerki internetowej równiez ś;rdeniej klasy z tą soczewką przyniosła bardzo dobre rezultaty zdjęcie pod adresem http://images25.fotosik.pl/99/8530557e93045487.jpg Soczewka warta kupna , idealna do wizualnych obserwacji jak i astrofoto.
    Janusz Kosmowski / astrokosmo,

Podobne produkty