Nr katalogowy: 12049
25 299,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Najwyższej klasy teleskop w układzie optycznym Maksutov-Cassegrain wyposażony w powłokę optyczną StarBright XLT oraz skomputeryzowany montaż paralaktyczny CGX. Teleskop systemu Maksutova-Cassegraina o średnicy 180mm (7") i ogniskowej 2700mm. Mimo dużej średnicy, jest to wciąż dość kompaktowy teleskop , a jego użyteczność jest wysoka. Po wyposażeniu w T-Adapter i T-Ring tubus może być wykorzystany w roli potężnego astrografu do fotografowania jasnych obiektów Układu Słonecznego. Teleskop systemu Maksutova-Cassegraina jest sprzętem o niewielkiej światłosile i bardzo dużej ogniskowej, która umożliwia szczegółowe obserwacje wizualne Księżyca i planet oraz fotografowanie jasnych obiektów bez konieczności stosowania soczewek Barlowa.

 

Montaż paralaktyczny Celestron CGX jest następcą dobrze znanego i sprawdzonego modelu Celestron CGEM. Jest to nowoczesny montaż paralaktyczny niemiecki z systemem GoTo o nośności 25 kilogramów, kompatybilny z systemem StarSense i modułami WiFi. Montaż został zaprojektowany całkowicie od podstaw. Do dyspozycji mamy zupełnie nowy napęd, wolny od luzów, bez przekładni zębatych, całkowicie oparty o przekładnie pasowe. Zastosowane silniki charakteryzują się większą prędkością obrotową, zapewniają lepszą pracę pod zwiększonymi obciążeniami. Silnik za pośrednictwem paska zębatego bezpośrednio napędza mosiężną ślimacznicę a ta przenosi napęd na koło zębate wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy montażu połączone są wewnętrznym okablowaniem, wszystkie porty umieszczono w sposób nieruchomy, nie ma ryzyka wyrwania kabla zasilającego wskutek ruchu osi montażu. Jednocześnie montaż wyposażony jest w zabezpieczenia pozwalające uniknąć uderzenia tuby optycznej w statyw.

 

Montaż wyposażono w sensor pozycji początkowej umożliwiające zaparkowanie teleskopu i jego późniejszy start z prawidłowego położenia. We współpracy z firmą PlaneWave opracowano nowe oprogramowanie pozwalające na precyzyjną kontrolę błędów pracy głowicy paralaktycznej, zapewniające bardzo wysoką precyzję ustawiania na obiekty, doskonale sprawdzające się w zastosowaniach astrofotograficznych.

Od strony mechanicznej zastosowano mocniejszy trójnóg. Położenie głowicy paralaktycznej względem trójnogu może być regulowane dla lepszego wyważenia zestawu. Montaż może być wykorzystywany w zakresie szerokości geograficznych od 3 do 65 stopni. Do głowicy mocować można zarówno tuby w standardzie Vixena jak i tuby w standardzie CGE (Losmandy), zastosowano siodło obsługujące oba standardy.

Montaż na tle poprzedników wyróżnia się ergonomią. Zastosowano wygodne rączki do przenoszenia głowicy, duże wygodne śruby mocujące dovetail w siodle, zmodernizowano sposób ustawiania osi na biegun niebieski.

Bardzo praktyczną zmianą jest wprowadzenie portu USB na pilocie NexStar+. Pozwala to na podłączenie montażu bez potrzeby korzystania z dodatkowych adapterów tak jak odbywało się to do tej pory. Teleskop można obsługiwać za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania. Celestron CGX posiada dwa porty AUX przeznaczone do podłączania dodatkowych urządzeń oraz port Autoguidera. Montaż wyposażono w dobrze znany sterownik GoTo NexStar+ z bazą 40 tysięcy obiektów.

 

Montaż

      Max. ciężar udźwigu (kg): 25      

       Regulacja wysokości bieguna (°): 3 - 65

       Napięcie wejściowe: 12 V

       Siodełko montażowe: Losmandy & Vixen

       Materiał koła ślimakowego: Mosiądz

       Materiał ślimaka: Stal nierdzewna

       Prowadzenie kabla: wewnętrzna       

       Zasilacz sieciowy: nie

       Lunetka biegunowa: nie

       Ciężar statywu (kg): 8,7             

 

Wyposażenie

       przeciwwagi 2 x 5,0 kg

       pilot NexStar

       klucz imbusowy 8 mm

       kabel zasilający 12 V DC

       pokrowiec na pilota

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
12049
Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Cassegrain
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
180 mm
Ogniskowa:
2700 mm
Światłosiła:
15,0
Zasięg gwiazdowy:
14,7 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
661 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
270 x
Masa tubusu:
8,6 kg
Masa całkowita:
41 kg
Wysokość statywu:
1346 - 1651 mm
Sterowanie montażem:
NexStar Go-To
Ogniskowe okularów / powiększenie:
28mm/96x
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego:
2 "
Nasadka kątowa:
lustrzana 2" / 90 °
Szukacz:
optyczny 8x50
Obstrukcja centralna:
40 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,78
Powłoki:
StarBright XLT
Seria teleskopu:
CGX
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty