Nr katalogowy: 12098
16 490,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Teleskop Celestron NexStar Evolution 8 HD 60th Anniversary Edition

Teleskop Celestron NexStar Evolution 8 HD 60th Anniversary Edition został stworzony dla upamiętnienia 60 lat Celestrona. Wyprodukowano tylko 600 sztuk, każdy teleskop posiada indywidualny numer i certyfikat autentyczności podpisany przez Dyrektora generalnego (CEO) Corey Lee i jednego z założycieli Celestrona Alana Hale. Ten limitowany teleskop z pewnością stanie się cennym dodatkiem w Twojej kolekcji.


NexStar Evolution pozostaje wierny swojej nazwie i wciąż ewoluuje; został zaktualizowany o unikalne funkcje wyłącznie w tej limitowanej edycji. Montaż Evolution idealnie współgra z 8-calową optyką EdgeHD — po raz pierwszy w tubie z włókna węglowego. Otrzymasz również urządzenie StarSense AutoAlign, trzy okulary (w tym jeden okular 2”) i wiele innych ulepszeń, które sprawiają, że jest to wszechstronny i przenośny teleskop.

Tuba optyczna z włókna węglowego o skośnym splocie przywodzi na myśl kultowe tuby z włókna węglowego firmy Celestron sprzed dziesięcioleci. Ale nie chodzi tylko o wygląd — włókno węglowe jest odporne na rozszerzalność cieplną, co pomaga utrzymać doskonałą ostrość podczas zmian temperatury otoczenia.

Na podstawie montażu znajdziesz zabytkową tabliczkę znamionową z indywidualnym numerem seryjnym teleskopu. Na tubie optycznej również znajdziesz etykiety i tabliczki znamionowe w stylu retro. Ramię montażu ma specjalny otwór na wymienne, magnetyczne emblematy. Otrzymasz łącznie 3 emblematy, które możesz wymienić w zależności od nocy lub nastroju. Projekty obejmują: obecne logo Celestron, logo 60. rocznicy i logo vintage „hamburger”.

Najważniejsze cechy NexStar Evolution 8HD

StarSense AutoAlign w aplikacji SkyPortal

StarSense AutoAlign pomaga zoptymalizować czas spędzany na obserwacjach, skanuje nocne niebo i analizuje widoczne wzorce gwiazd, automatycznie obliczając dokładną lokalizację teleskopu, datę i aktualny czas. Co więcej, możesz wybrać do 10 gwiazd aby uzyskać jak najdokładniejsze wyrównanie teleskopu na tle nieba.

StarSense AutoAlign w parze z montażem NexStar Evolution dodatkowo zwiększa funkcjonalność i łatwość użytkowania. Połącz się z montażem za pośrednictwem Wi-Fi i aplikacji mobilnej SkyPortal i możesz wykonać automatyczne wyrównanie bezpośrednio ze swojego smartfona, a następnie natychmiast wydać teleskopowi polecenie skierowania się do pierwszego wybranego obiektu na niebie.


8” tuba optyczna EdgeHD

EdgeHD to aplanatyczny system optyczny Schmidta, który zapewnia w pełni płaskie, pozbawione aberracji obrazy w szerokim polu widzenia zarówno w obserwacjach wizualnych jak i astrofotografii. System optyczny redukuje nie tylko pozaosiową komę ale również zapewnia płaskie pole w jakości prawdziwego astrografu, ponad trzykrotnie bardziej płaskie niż standardowy system Schmidta-Cassegraina. Jest to gwarancją ostrych gwiazd na matrycach pełnoklatkowych.
Tuba 8” EdgeHD została stworzona do astrofotografii za pomocą kamer wszystkich rodzajów, zwłaszcza kamer CCD i lustrzanek o większym formacie.
Kompatybilność z systemem Fastar zapewnia ultraszybkie fotografowanie szerokich pól ze światłosiłą F2 z opcjonalym obiektywem.

Idealny do obserwacji wizualnych i rozpoczęcia astrofotografii.

Teleskop ten jest doskonałym instrumentem dla tych, którzy chcą zacząć fotografować nocne niebo. Jest to jedyny teleskop z montażem widłowym w swoim przedziale cenowym, który oferuje mosiężne przekładnie ślimakowe wraz z ulepszonymi silnikami, które zapewniają doskonałą dokładność śledzenia. Zrób zdjęcia Księżyca i planet, podłączając dowolną kamerę planetarną. Możesz nawet eksperymentować z fotografowaniem jaśniejszych obiektów głębokiego nieba, takich jak Mgławica Oriona, za pomocą lustrzanki cyfrowej.

W miarę postępów w astrofotografii możesz zmienić montaż azymutalny NexStar Evolution w ustawienie paralaktyczne, dodając akcesoryjny klin paralaktyczny. Pozwoli Ci to uzyskać dłuższe czasy naświetlania w celu uzyskania bardziej szczegółowych astrofotografii. Montaż NexStar Evolution posiada również wbudowaną baterię litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO4) o pojemności wystarczającej na 10-godzinne sesje astrofotograficzne.

Akcesoria w zestawie

NexStar Evolution 60th Anniversary Edition jest wyjątkowy wśród skomputeryzowanych teleskopów Celestron, ponieważ posiada w zestawie więcej niż jeden okular. Otrzymasz 3 wysokiej jakości okulary — 2” E-lux 32 mm, 1,25” Omni 15 mm i 1,25” Omni 9 mm. Ta kolekcja okularów jest wystarczająca aby zobaczyć większość obiektów nocnego nieba zaraz po wyjęciu z pudełka. Co więcej, Twój teleskop wyposażony jest w nasadkę kątową 2” z adapterem 1,25”, kamerę z systemem StarSense AutoAlign oraz szukacz StarPointer Pro. StarSense AutoAlign jest wyposażony w sterowanie ręczne, ale dzięki wbudowanemu Wi-Fi i aplikacji SkyPortal korzystanie z pilota jest całkowicie opcjonalne, wystarczy Smartfon.
Aby zwiększyć pole widzenia bez utraty jakości, dodaj opcjonalny reduktor ogniskowej EdgeHD, obniżając współczynnik ogniskowej do f/7.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 12098 Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cass. EdgeHD
Typ montażu: Single Fork Arm Altazimuth Apertura: 203 mm
Ogniskowa: 2032 mm Światłosiła: 10,0
Zasięg gwiazdowy: 14,0 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 843 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 300 x Masa montażu: 12,5 kg
Masa tubusu: 6,35 kg Masa całkowita: 19,0 kg
Wysokość statywu: 1194mm - 1753mm mm Rodzaj statywu: stalowy 1,5"
Długość tuby: 432 mm Średnica tuby: 238 mm
Sterowanie montażem: NexStar Go-To Sposób mocowania tuby: CG-5
Ogniskowe okularów / powiększenie: 32mm/64x, 15mm/135x, 9mm/226x Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego: 2 " Nasadka kątowa: 2" lustrzana z redukcją 1.25" 90 °
Szukacz: red dot (StarPointer) Średnica zwierciadła wtórnego: 64 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,69 Powłoki: StarBright XLT
Seria teleskopu: Edge HD
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty