Nr katalogowy: 21048
1 149,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Seria teleskopów Celestron PowerSeeker została zaprojektowana by dać początkującemu astronomowi doskonałą kombinację jakości i ceny. Teleskopy Powerseeker, oferujące wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej.

PowerSeeker 80EQ jest teleskopem soczewkowym zbierającym 128 razy więcej światła niż ludzkie oko. Posiada obiektyw o średnicy 80 mm i ogniskowej 900 mm - dzięki tym parametrom teleskop pokaże więcej, niż mniejsze modele o aperturze 60 czy 70mm. Dobrze sprawdza się jako sprzęt dla początkujących obserwatorów, umożliwiający ciekawe obserwacje Księżyca, Słońca (przy zastosowaniu odpowiedniego filtra słonecznego) i planet. W sposób podstawowy pokaże również jasne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki.

PowerSeeker 80EQ wyposażony jest w wyciąg okularowy 1,25". Jest to standard stosowany w niemal wszystkich konstrukcjach obecnych na rynku, dzięki czemu mamy możliwość doposażenia teleskopu w dodatkowe okulary o tej wielkości. Teleskop zamontowany jest na montażu paralaktycznym przeznaczonym do obserwacji astronomicznych - montaże tego typu, po prawidłowym ustawieniu na północny biegun niebieski, umożliwiają wygodne podążanie za obiektem w jego ruchu po niebie. Dodatkowo w zestawie znajdziemy nasadkę kątową 90° oraz okulary o ogniskowych 20 i 4 mm. W zestawie znajdziemy także soczewkę Barlowa 3x.

Ze względu na wciąż niewielką wagę teleskop ten jest urządzeniem mobilnym, które bez żadnych problemów możemy zabrać ze sobą w rejony o niskim stopniu zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
21048
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
80 mm
Ogniskowa:
900 mm
Światłosiła:
11,3
Zasięg gwiazdowy:
13,3 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
131 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
160 x
Masa całkowita:
9,0 kg
Rodzaj statywu:
aluminiowy
Długość tuby:
965 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
20mm/45x, 4mm/225x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego:
1,25 "
Nasadka kątowa:
Lustrzana 90 °
Szukacz:
optyczny 5x24
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,75
Powłoki:
MC
Seria teleskopu:
PowerSeeker
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

okular 1,25" 20 mm (45x)
okular 1,25" 4 mm (225x)
pryzmat diagonalny 1,25" 90°
soczewka Barlowa 3x 1,25" (135x, 675x)
szukacz 5x24
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Jestem początkującym astronomem. Mam prośbę czy pan DELTA mógłby mi doradzić jakiś dobry teleskop w cenie do 650 zł. noszę się z zamiarem kupna, napewno na waszej stronoie internetowej. Bardzo proszę o obszerną wypowiedż. aha jeżeli mi pan już jakiś poradzi to prosze o listę akcesoriów do niego ( pokrowiec, soczewki, okulary itp.) Z GÓRY DZIĘKUJĘ

pian_ka zapytał o ten produkt 19 lat temu, 2005-12-04

Z modeli obecnie dostępnych polecam model Celestron PowerSeeker 114EQ. Tuba optyczna jest odpowiednikiem tuby z modelu FirstScope 114EQ (bez wbudowanej soczewki Barlowa). Okulary są również tej samej klasy, różnią się jedynie długością ogniskowej. Nie polecam jednak stosowania w modelu PowerSeeker powiększenia sugerowanego przez producenta 675x. Maksymalne użyteczne powiększenie dla tego modelu to 1,5xD (D-średnica zwierciadła) czyli ok. 170x. W praktyce można pokusić się o obserwacje do ok. 225x. Obecna cena 549,00 zł. Na Święta do tego modelu dodajemy książkę Niebo na weekend gratis! Na początek zalecam zakup filtra księżycowego (bez niego obserwacje naszego satelity są męczące - zbyt dużo światła). Poza tym nie polecam dodatkowych akcesoriów do czasu zapoznania się z wyposażeniem standardowym. W przyszłości natomiast mogę zasugerować zakup lepszej soczewki Barlowa, okularu 15 mm Plossl (ew. wyższej serii) oraz zestawu filtrów planetarnych Celestrona (optymalny m.in. dla tego modelu jest zestaw nr 1).

Ekspert Delta Optical odpowiedział 19 lat temu, 2005-12-04

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
7 osób
  • Nie ma się czego bać. Wszystkie prawie marki są skupione w Chinach. Według mnie marka Celestron zapewnia bardzo dobrą jakość.
    Filip Rękawek,
  • Padołak-675x to brednia,w astronomi amatorskiej zadko sa warunki zeby dowalic powera 300x,Mam refraktor Vixena NP-80L i najkrotszy okular jaki posiadam to Soligora 9 mm i faze wenus widac wyraznie a to zaledwie 133x,na innych planetach narazie niemialem okazji przetestowac.
    Scaiter,
  • Luneta niczego sobie,odstrasza jedno : Made in China.
    martinkane,
  • Mam ten teleskop od ok. 3 misięcy i bardzo dobrze mi się sprawuje. Stojak trochę trzęsie, ale nie narzekam :) Teraz rozglądam się właśnie za filtrami do nigo, bo bez nich ani rusz...
    Theocracy (R),
  • uzywam tego sprzętu od 6 miesięcy, za takie pieniądze nie nalezy spodziwać się cudów, ale przerwę Cassiniego widziałem...dodawany do zestawu okular k20 (kelner) jest bardzo przyzwoity, barlow i sr4 to smiecie. Statyw sprawuje się dobrze, choć ma luzy (nie ma cudów). Całość nie drży nawet przy większym wietrzyku... Koniecznie trzeba dokupić jescze jeden porządny okular np. plossl vixena 9mm ( własnie przez niego widziałem szczelinę). Największym mankamentem jest słabe, żeby nie powiedzieć złe wyczernienie całego tubusa i okularów. U mnie była prawdziwa dyskoteka! Po dodatkowym wyczernieniu (farbka i pędzelek za 5zł) jest ok. Lunetka celownicza to zabawka, ale po właściwym ustawienu pomoże znależć szukane obiekty. Podsumowanie: chinszczyzna, ale za przyzwoitą cenę. Nie oczekuj cudów, ale zabawa bedzię przednia.
    mpp,
  • Bardzo mi się podoba, że pan Delta (równie dobrze może to być użytkownik nie z tej firmy, ale wydaje mi się, że jednak w niej pracuje) udziela rzetelnych informacji na temat produktów i nie zamydla klientom oczu jak to robi konkurencja. Gratuluje i dziękuje w imieniu astro amatorów.
    Adallo,
  • Cena i jakość wydają się bardzo dobre. Jednak niepokoi mnie jakość okularów i soczewki barlowa. Coś mi sie wydaje ze w zestawie za ta cene to śmiecie.
    nekja,

Podobne produkty