Nr katalogowy: 22460
2 599,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Rewolucyjne zastosowanie aplikacji StarSense na smartfon
Celestron wprowadził na rynek rewolucyjny teleskop StarSense Explorer. Jest to pierwszy teleskop, który wykorzystuje smartfon do analizy nocnego nieba w czasie rzeczywistym i tego co widać w okularze teleskopu. StarSense Explorer jest idealnym wyborem dla początkujących obserwatorów dzięki przyjaznej i intuicyjnej aplikacji. To tak, jakbyś miał swojego osobistego przewodnika po nocnym niebie.
Obserwuj setki obiektów na Księżycu, pasy w atmosferze Jowisza, pierścienie Saturna, inne planety, jaśniejsze mgławice i galaktyki, gromady gwiazd i inne obiekty. Pod ciemnym niebem zobaczysz setki słabszych obiektów głębokiego nieba.

Dokuj, uruchom, obserwuj
Nie musisz znać nieba. Doświadczenie z teleskopem też nie jest wymagane. Dzięki StarSense Explorer lokalizowanie obiektów na niebie nigdy nie było łatwiejsze szybsze i dokładniejsze. Technologia rozpoznawania nieba StarSense wykorzystuje smartfon do analizowania wzorów gwiazd nad głową i obliczania jego pozycji w czasie rzeczywistym. W ciągu kilku minut od ustawienia teleskopu będziesz pewnie nawigować po niebie. Telefon należy umieścić w uchwycie StarSense, potem uruchamiamy aplikację StarSense Explorer. Po dopasowaniu osi optycznej kamery smartfona do osi optycznej teleskopu (procedura podobna do tej jaką wykonuje się z szukaczem w teleskopie) StarSense Explorer generuje listę aktualnie widocznych ciał niebieskich. Po wybraniu obiektu na ekranie pojawią się strzałki, prowadzące do odnalezienia obiektu na niebie. Kiedy obiekt jest gotowy do obejrzenia w okularze teleskopu, tarcza na ekranie smartfona w której znajduje się szukany obiekt zmienia kolor na zielony.
StarSense Explorer współpracuje z większością nowoczesnych smart fonów. Listę zgodnych smartfonów znajdziesz pod linkiem: https://starsenseexplorer.simcur.com/

System rozpoznawania układów gwiazd
StarSense Explorer wykorzystuje technologię LISA oraz smartfon aby dokładnie określić w którym kierunku teleskop jest skierowany na nocne niebo. Algorytm LISA jest podobny do tych których satelity używają do prawidłowej orientacji. Pomaga on aplikacji dopasować wzory gwiazd, które widzi smartfon do wewnętrznej bazy danych. Inne aplikacje astronomiczne na smartfon nie są tak dokładne jak technologia LISA gdyż wykorzystują wyłącznie żyroskopy i akcelerometry telefonu. Żadna inna aplikacja nie jest w stanie dokładnie określić kiedy cel jest widoczny w okularze.

Tuba teleskopu zamontowana jest na solidnym montażu azymutalnym, który dobrze współpracuje z wymagającym systemem StarSense Explorer. Precyzyjne pokrętła mikroruchów pomagają płynnie przesuwać teleskop na wybrany obiekt a następnie kompensować ruch obrotowy nieba.
 
Duży 102 mm refraktor oferuje jasne obrazy. Wszystkie powierzchnie optyczne zostały pokryte warstwami XLT, które poprawiają przepuszczalność światła i kontrast obrazu. Ten refraktor dobrze nadaje się do obserwacji obiektów głębokiego nieba (mgławice, galaktyki, gromady gwiazd) jak i do obserwacji Księżyca, planet i innych obiektów. Teleskop może być również wykorzystany w ciągu dnia do oglądania ptaków, dzikiej przyrody, krajobrazów.

Wyposażenie:
• Okulary 25mm i 10mm
• Nasadka kątowa 90° (1.25")
• Szukacz StarPointer
• Stacja dokująca telefonu StarSense Explorer

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
22460
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Manual Alt-Azimuth Apertura:
102 mm
Ogniskowa:
660 mm
Światłosiła:
6.5
Zasięg gwiazdowy:
12.5 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
212 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
240 x
Masa montażu:
4.17 kg
Masa tubusu:
2.26 kg
Masa całkowita:
6.44 kg
Długość tuby:
813 mm
Średnica tuby:
118 mm
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/26x, 10mm/66x
Szukacz:
red dot (StarPointer)
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty