Nr katalogowy: 551272
15 199,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Nowy rewolucyjny wielofunkcyjny teleskop, zarówno do obserwacji słońca w paśmie H-alfa, jak i do obserwacji nocnego nieba. 

Łatwa konwersja między różnymi zastosowaniami w kilku prostych krokach. Doskonała jakość obrazu dzięki 2-soczewkowej optyce ED z aperturą 70 mm do obserwacji nocnego nieba i aperturą użytkową 60 mm do obserwacji Słońca w trybie H-alfa.
Z innowacyjnym systemem regulacji ciśnienia powietrza, wyciągiem okularowym Crayforda 2 cale (50,8 mm) i filtrem blokującym B1200.

 

Obserwacje Słońca w linii H-alfa:

LS60MT / B1200 to kompletny teleskop do obserwacji słońca w linii H-alfa, o aperturze 60 mm i ogniskowej 420 mm. Obserwacje w linii H-alfa dostarczają niezapomnianych wrażeń. Możemy podziwiać spektakularne protuberancje widoczne na brzegu tarczy słonecznej, granulację oraz aktywne obszary wokół plam słonecznych, niedostępne dla innych teleskopów. Wewnętrzny filtr Etalon ogranicza pasmo do mniej niż 0,7 Angstroma dzięki innowacyjnemu systemowi regulacji ciśnienia powietrza Pressure-Tuner. Strojenie odbywa się poprzez nieznaczną zmianę ciśnienia powietrza w komorze ciśnieniowej wewnątrz teleskopu. Zmienia to współczynnik załamania światła powietrza, ułatwiając dostrojenie do linii H-alfa. Zestaw soczewek kolimacyjnych zamontowanych w teleskopie zapewnia najlepszą wydajność. Precyzyjną regulację zapewnia 2-calowy wyciąg okularowy Crayforda z mikrofocuserem 10: 1. Filtr blokujący B1200 jest dobry do wizualnych obserwacji Słońca jak również do fotografowania z kamerami ze średnimi lub dużymi sensorami. Nasadka kątowa, w której zamontowany jest filtr blokujący, jest standardowo wyposażona w wyjście 1,25 cala oraz w złącze aparatu T2.

 

Obserwowanie nocnego nieba:

System H-alfa Etalon można zdjąć z teleskopu w kilku prostych krokach dzięki jego modułowej konstrukcji.2-soczewkowy refraktor ED może być następnie używany jako zwykły teleskop z aperturą 70 mm i ogniskową 420 mm do obserwacji i astrofotografii. Obiektyw (Dublet ED) zapewnia doskonały obraz. Można go używać ze standardowym 2-calowym lustrem w wyciągu Crayforda. Dzięki dodatkowemu pryzmatowi Amiciego teleskop można oczywiście używać również w ciągu dnia do obserwacji przyrody i krajobrazu. To sprawia, że LS60MT, dzięki swoim małym wymiarom i niskiej wadze, jest również idealnym teleskopem podróżnym do wszystkich zastosowań!

 

Więcej zastosowań:

Dzięki dodatkowym akcesoriom LS60MT oferuje jeszcze więcej możliwości!

- Podwójny filtr Etalon

Teleskop LS60MT można opcjonalnie rozbudować o dostępne dodatkowo filtry dwupiętrowe LS50FHa lub LS60FHa (numery katalogowe  0550200 oraz 0550250). Filtry te zostaną po prostu przykręcone z przodu LS60MT, żadne dodatkowe adaptery nie są potrzebne. W ten sposób uzyskuje się szerokość pasma <0,5 angstremów dla obserwacji Słońca w paśmie H-alfa. Dzięki temu będzie widocznych znacznie więcej szczegółów na powierzchni Słońca.

- Obserwacje słoneczne w świetle białym

Jeśli jednostka H-alfa została wyjęta, do obserwacji plam słonecznych w świetle białym można użyć albo filtra przeciwsłonecznego, który ma być zainstalowany przed obiektywem, albo klina Herschela na wyciągu okularowym.

- Obserwacje Słońca w długości fali Ca-K

Moduły filtrujące Ca-K firmy Lunt Solar Systems mogą być również używane w LS60MT do obserwowania i fotografowania super-granulacji i innych efektów widocznych na słońcu w tej długości fali.

 

Obszary zastosowań:

  • Obserwacje słońca w linii H-alfa
  • Obserwacje słońca w linii Ca-K oraz w świetle białym
  • Obserwacje wizualne i astrofotografia obiektów głębokiego nieba (mgławice, galaktyki, gromady gwiazd) !
Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 551272 Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Apertura: 70 mm Ogniskowa: 420 mm
Światłosiła: 6,0 Masa tubusu: 3,8 kg
Długość tuby: 400 mm Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford mikrofokuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego: 2" z redukcją na 1,25 " Szukacz: słoneczny
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 2,00 Materiał soczewki obiektywu: szkło niskodyspersyjne ED
Walizka do transportu i przechowywania: TAK
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa z filtrem UV/IR Block B1200
szukacz TeleVue Sol Searcher
wyciąg Crayford 2" z mikrofocuserem 10:1
wysokiej jakości walizka z pianką wewnątrz
Instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane